Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez most akkor nem rasszizmus?

Ez most akkor nem rasszizmus?

Figyelt kérdés
Amikor egy cigánynak van valami munkája, akármi aljamunka is, pl. elmegy utcát söpörni, meg a gyereke bejár az iskolába, mindig felhozzák őket a médiában példának, hogy ő rendes, és netes médiánál a hozzászólásokban is odavannak érte. De ezzel épphogy elismerik, hogy ez mekkora szó. Hiszen egy átlagembert nem dícsérnek meg azért, mert dolgozik/iskolába jár. Ez vele szemben pozitív rasszista megkülönböztetés (már ha lehet ilyet mondani), hiszen dolgozik, és mert cigány, ezért ajnározzák. Egy nem cigányhoz nem megy oda sose TV meg újságíró, hogy hadd' mutassuk be ország-világnak, mert tőlük ez természetes. És ez a dolog másik fele: viszont így a többi, nem dolgozó cigánnyal kapcsolatban meg pont alátámasztják azt, ami miatt másokat "neonácinak" bélyegeznek. Ha kicsit utánagondolsz: ezzel pont azt mutatják be, hogy a cigányok nincsenek olyan szinten mint a fehérek, hiszen hírértékűnek számít, ha közülük találnak olyat, aki "normális" életmódot folytat.
2011. okt. 17. 10:04
1 2
 1/14 anonim válasza:
Igen, szerintem is... Másik meg ha cigányok ellen van támadás az hírértékű, de ha egy fehér embert támad cigány azt nem mondhatják mert az már rasszizmus... Érdekes világ. Azt kijelenteni, hogy rasszista vagyok nem lehet, mert a cigányság 90%-ával van csak problémám. Munkával kapcsolatban meg: Az a baj hogy a nagyja nem is akar dolgozni, nem nem tud. Véget kell vetni az élősködésnek. Ők vannak nálunk, nem mi náluk! Ha maradni akarnak illeszkedjenek be, és akkor semmi problémám nincs a bőrszínükkel. Aki rajoskodik az menjen haza pásztorkodni. Tisztelt az igen kevés kivételnek!
2011. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
27%

Én nem vagyok cigányellenes sem pártoló!

De fogjuk már fel végre.


Amíg nem lesz a gazdaságban paradigma váltás, addig a cigányok munkanélküliségét és az ezzel összekapcsolható, a társadalom számára alulszocializálódásukat nem lehet felszámólni!


A vicc, hogy mely pártnak van igaza?

2011. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Most a bűnözést ne keverjük ide, maradjunk annál amit írtam...
2011. okt. 17. 10:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Első: ezzel csak az a baj, hogy hol van az a "haza"? Ők itt élnek, magyarok, nincs más hazájuk.


Amúgy igen, valahol a kérdésfelvetés jogos, elvégre ha a többi magyarországi nemzetiséget nézzük, ők sincsenek a hírekben ilyenkor. (Sváb, szerb, szlovák stb.)

Viszont: engem túlzottan nem érdekel, ha ezt mutatják hírként, őszintén szólva TV-t nem nézek, azokat az újságokat sem olvasom, amikben az ilyesmik szerepelnek. Ellenben ha egy-egy ilyen példa bemutatása csak egyetlen másik roma (cigány, vagy nevezzük bárminek) embert ösztönöz arra, hogy ő is elmenjen dolgozni, akkor meg igen, legyen is tele a sajtó ezzel. :)

2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem egy ismerősöm adott cigánynak munkát, vagy a munka minőségével, vagy annak hiányával volt baj. Most már nem ad nekik munkát.Változni csak akkor fognak, ha a gyerekeik normális példát látnak, de azt, hogy?
2011. okt. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
10:33, pont így, hogy bemutatják a médiában, hogy így is lehet. :)
2011. okt. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
23%

A kérdező kommentje:

Most a bűnözést ne keverjük ide, maradjunk annál amit írtam...



Ok!


A médiamágia pszyhoderejes hatása, ami az átlag polgár bannerezhető agyának az alapfelfogásából fakad.

Az az, a példa kiragadásával általánosnak tüntethetünk fel valamit. Ez a tudatbamászás még sikeresebb ha az elenyésző eseteket folyamatosan kimondatlan is átlagosnak mutatják be illetve már már plántlják a média segítségével.


Persze a "csoki"fagyi visszanyalhat ha tényszerű tárgyilagos felmérés kerűl napvilágra egy egy a cigányokat negatívn éríntő eset kapcsán. Hiszen hirtelen bebizonyosodik a parasztvakítás!

2011. okt. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ők itt élnek, magyarok"


Nem. Ők itt élnek, és cigányok.

2011. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11:21, magyar állampolgárok. Bocsánat a pontatlanságért.
2011. okt. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Rasszizmus != etnikai diszkrimináció

Értsétek már.

2011. okt. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!