Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormány mit ért el a szerencse...

Nem dávid kérdése:

Kormány mit ért el a szerencse játék adó emelésével ha a gépeket megszüntetik és ezáltal mukahelyket?

Figyelt kérdés
Most olvastam az újságba hogy országszerte 30000ezer munkahely ment tönkre. Kocsmákból számtalan alkalmazottat küldtek el. Kérdésem hogy a Fidesz megemelte 5szörösére az adót és megszünnek a gépet akkor annyi adót se szed be mint eddig AKKOR MI ÉRTELME VOLT? ÉS EVVEL PONT HOGY MUNKAHELYET CSÖKKENTET. nem azt mondom hogy ne emelje az adót de akkor úgy emelje hogy arányos legyen...
2011. okt. 31. 21:32
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:

Megint öngólt rúgott a kormány. Ismét adókiesés várható.

Aki pedig játszani akar, az úgyis eljátssza majd, mert van "itt a piros-hol a piros", van kártya, van ezer módja annak, hogy aki a pénzét elakarja baltázni a pénzét, az el is fogja baltázni...

2011. nov. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 Sz1u ***** válasza:

#19 21:21


"Miért van az a gyanúm, hogy játékgép-üzemeltető vagy?"


Melléfogtál, de nem jársz messze az igazságtól. Van közöm az iparághoz, de csak alkalmazottként! Vagyis csak volt alkalmazottként... (szerencsére van vállalkozásom, de annak nincs köze a nyerőgépes szakmához - tehát éhen nem fogok halni).


"A jobbikosokat ezért utálja mindenki. Mert nem gondolkodnak, csak "Hőh!"


Egyetértek!



A alkoholról:


"A mértéktelent igen, büntessék. És a fiatalkorúakét, ahogyan azt tették eddig is, természetesen."


...és ki fogja eldönteni a mértéket? Például az egyik volt kollegá, aki először 32 évesen (sic!) ivott alkoholt. Születésnapi buli volt és megivott két üveg sört (ismét csak sic!). Fényképpel tudom bizonyítani, hogy K.O. lett tőle! Ez akkor most mértéktelen volt?

A fiatalkorúak alkohollal való kiszolgálását sem tartom egyértelműnek. A 18 év korhatár szerintem egy kicsit túlzás. Én is voltam fiatal, mi is megittuk a magunkét és úgy gondolom, hogy mégsem lett belőlem gazember. Egy-két sör véleményem szerint belefér - mondjuk 16 év fölött. Megkövezhettek, de így gondolom.



A Lottó, puttó, totó...stb...-ről:


"Így van! Csak a pénzt nyelik dögivel, de a legtöbb válfajánál 1000000-ból 1-szer van szerencsés nyertes. Semmi haszna nincs, sem az emberek, sem az ország számára, csak azoknak, akik kitalálták és üzemeltetik."


Én nem látom ennyire borúsan a dolgot. Tudom, az ábrándozás az élet megrontója, de azért jól esik eljátszani a gondolattal, hogy mi lenne, ha megnyerném az ötöst a lottón...



A dohányzásról:


"Pontosan! Miért is szívjon bárki is füstöt, és vele kátrányt, nikotin, és még ki tudja, milyen mérgeket a tüdejébe?! Mindegy, hogy hol teszi! Magyarország élen jár a dohányzás miatt elhunytak számában! Minek ez az idétlen szokás??"


Teljesen egyetértek!



A tv-sorozatokról:


"Miért kellene? Viszik a pénzt? Nem. (Legfeljebb a villanyszámlát növelik, de abban a tv-sorozatoknak szerepe minimális.)"


Ugyanúgy függőséget okoz, mint a fennti szenvedélyek, ha nem is annyira káros... Kizárólag azért hoztam fel példának.


Cukorról, kávéról:


"Azért cukortól vagy kávétól még senki nem rúgott be"


Mint szenvedélyről (függőségről) beszéltem róla. De egyébként is veszélyes dolog mind a kettő!


"Te meg összehordasz hetet-havat, mindenfélét a játékgépeid görcsös védelmében."


Lehetséges... Mint, ahogy Te is ellene!


Lézerblokkolóról:


"Épp valamelyik nap volt szó a tévében a lézerblokkolóról.

Na, ott mondta az egyik eladó, hogy: "Ez tulajdonképpen nem akadályozza a rendőrök munkáját, sőt, segíti! Mert tegyük fel, hogy elrejtőzve mérnek, és az autós nem veszi észre őket, ezért nem lassít. A lézerblokkoló viszont figyelmeztet sípoló hanggal, hogy mérik az autót, ezért lassít.

- Na, majdnem repült a papucsom a tévének... Ilyen rizsát."


Gondolom akkor is repült majdnem a papucsod a TV-hez, amikor Lázár Jani is bukott a lézerblokkolójával.



"Ja, naná, mindenki a saját lovát fényezi, kedves játégkép-üzemeltető úr... Csak épp a gyakorlat mást mutat."


Ne haragudj, de hirtelen nem jut eszembe más szólás-mondás (vagy mi a túró): Nem mindegy, ha egy okos hülyéskedik, vagy ha egy hülye okoskodik.

Először is: nem vagyok üzemeltető (de, mint látom Te ezt már így könyvelted el magadban).

Másodszor: A kívülálló minden bizonnyal másképp érzékeli (saját tapasztalat, vagy hallomásból, vagy csak úgy egyáltalán), de én számokkal tudom bizonyítani bárkinek, bármikor! Nagyon sokszor megtettem a hőbörgő játékosoknak és érdekes módon egyből lecsillapodtak, mikor a saját szeükkel láthatták a gépek (hosszútávú) könyveléseit. Ugyanis itt is érvényesül a nagy számok törvénye!!!


"Tudod, a statisztika olyan, mint a bikini: sokmindent megmutat, de a lényeget eltakarja..."


Épp az imént válaszoltam meg. Kb ez az ökörség jutott eszembe a fenti kommentekről is. Bár egy laikusnak nagyon nehéz elmagyarázni (bebizonyítani!) az ellenkezőjét, főleg, ha hendikeppel indulok.


"Milyen munkahelyeket? Termelőit? Nem hinném! Semmi gyakorlati hasznuk nincs ezeknek a kis lebujoknak. Csak a pénzt teszik át egyik zsebből (a lakosságéból) a másik zsebbe (az üzlettulajdonosokéba)."


Mi ezzel a gond? Ha veszel valamit (árut, SZOLGÁLTATÁST...stb), akkor Te is az egyik zsebből a másikba teszed a pénzt!



"Eddig még 30ezer volt az a 60ezer. Gyorsan röpködnek itt a tízezrek, mondhatom. Még jó, hogy nem azt mondod, erre épül Magyarország gazdasága. Persze: minden szentnek maga felé hajlik a keze..."


O.K.! Egyezzünk ki 30ezerben! Így tehát 10ezer vs. 30ezer.

Konklúzió?

Nem erre épül Magyarország gazdasága! Tegyünk is tönkre minden egyes iparágat EGYESÉVEL, mert - ugye - egy nem számít. Viszont sok kicsi, sokra megy!


Béke!

2011. nov. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 Sz1u ***** válasza:

Upsz! Homok került a gépezetbe!


"Épp az imént válaszoltam meg. Kb ez az ökörség jutott eszembe a fenti kommentekről is. Bár egy laikusnak nagyon nehéz elmagyarázni (bebizonyítani!) az ellenkezőjét, főleg, ha hendikeppel indulok."


Mondatom a:


"Kb ez az ökörség jutott eszembe a fenti kommentekről is." - mondat nélkül értendő. Gondolom véletlenül kopiztam be a Te kommentetből. Bocsánat!


Tehát szándékom szerint így hangzik:


"Épp az imént válaszoltam meg. Bár egy laikusnak nagyon nehéz elmagyarázni (bebizonyítani!) az ellenkezőjét, főleg, ha hendikeppel indulok."

2011. nov. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 Sz1u ***** válasza:

#21 16:56 Helmet!


"Megint öngólt rúgott a kormány. Ismét adókiesés várható."


Sajnos(?) nem így van. Ki lett ez találva! A kb. 25ezer gépből kb. 18ezret vontak ki a forgalomból. Amíg 25ezer gép üzemelt, addig 25ezer x 100ezer Ft (25MRD Ft.) folyt be közvetlen adóként, most viszont a megmaradt kb. 7ezer gép után a fizetendő 500ezer Ft-onként min. 30-35MRD Ft. zsebel be drágalátos Viktorunk!


"Aki pedig játszani akar, az úgyis eljátssza majd, mert van "itt a piros-hol a piros", van kártya, van ezer módja annak, hogy aki a pénzét elakarja baltázni a pénzét, az el is fogja baltázni..."


Lásd például az eleddig teljes mértékben kontrollálatlan (és adózatlan) internetes szerencsejáték. Mindenki tud (akinek van internete) játszani othonról a hitelkártyája keretére...

2011. nov. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 Pro Patria ***** válasza:

"Tudod, a statisztika olyan, mint a bikini: sokmindent megmutat, de a lényeget eltakarja...

-> Épp az imént válaszoltam meg. Kb ez az ökörség jutott eszembe a fenti kommentekről is. Bár egy laikusnak nagyon nehéz elmagyarázni (bebizonyítani!) az ellenkezőjét, főleg, ha hendikeppel indulok."


- Statisztikával bármiről ki lehet hozni szépet is, csúnyát is. Mondhatod, hogy a gépek a rájuk fordított pénz 70%-át visszaadják, na de hogy! 100 játékos játszik, abból 99 csak bukik rajta, és van 1 szerencsés, aki nyer. Eredmény: tessék, a gép a pénz 70%-át visszaadja! Mégsincs ép eszű ember, aki erre azt mondaná, hogy igazságos és megéri játszani vele... (Kivéve, akinek érdeke fűződik hozzá.)


"Milyen munkahelyeket? Termelőit? Nem hinném! Semmi gyakorlati hasznuk nincs ezeknek a kis lebujoknak. Csak a pénzt teszik át egyik zsebből (a lakosságéból) a másik zsebbe (az üzlettulajdonosokéba).

-> Mi ezzel a gond? Ha veszel valamit (árut, SZOLGÁLTATÁST...stb), akkor Te is az egyik zsebből a másikba teszed a pénzt!"


- Na, akkor vegyük néhány példát:

1) Elmész a boltba, adsz pénzt, kapsz kenyeret.

2) Elmész a fodrászhoz, adsz pénzt, levágják a hajadat.

3) Elmész az autószerelőhöz, adsz pénzt, megjavítják a kocsidat.


A lebujok milyen gyakorlati haszonnal bírnak? Ne mond nekem, hogy "örömöt adnak az embereknek", mert a legtöbben azért játszanak újra és újra, hogy végre egyszer a sok kudarc után nyerjenek is vele valamit. Sikerélményre szomjaznak. Úgy gondolják, "annyit buktam, most már biztos nyerni fogok, még egyszer megpróbálom, csakazértis.". És talán fog is. Csak nem veszi észre, hogy közben sokszorosát fordította rá.


Gazdaságilag meg semmilyen hasznot nem jelentenek, mivel nem termelnek, nem állítanak elő semmit, és nem is forgalmazzák a termékeket.

2011. nov. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 Sz1u ***** válasza:

#25 09:32


"Mondhatod, hogy a gépek a rájuk fordított pénz 70%-át visszaadják, na de hogy! 100 játékos játszik, abból 99 csak bukik rajta, és van 1 szerencsés, aki nyer. Eredmény: tessék, a gép a pénz 70%-át visszaadja!"


Látom, kár erőltetnem a tisztánlátást, mert az elfogultságodból úgysem fogsz engedni. 100-ból 99 bukik... Pfff... Honnan veszel ilyen pontos és megdönthetetlen számokat? Nem tudom, hogy mi a Te szakmád, de biztos vagyok benne, hogy én is hozzá tudok szólni legalább annyira szakértően, mint Te az én "szakmámhoz". Nos?



"A lebujok milyen gyakorlati haszonnal bírnak?"


Bizonyos embercsoportoknak szórakozást jelentenek. Mi értelme az éttermeknek, presszóknak, bároknak, mikor az ételt/italt megveheted bármeilyik boltban és otthon jól megeheted, vagy ihatod? Mi értelme a mozinak, amikor otthon megnézheted a a házimozin?

Ne legyél már ennyire csőlátású, elfogult!



"Ne mond nekem, hogy "örömöt adnak az embereknek"


De mondom! Annyit finomítva, hogy nem az embereknek, hanem bizonyos embereknek, akik szeretik ezt a fajta szórakozást! Szerinted Las Vegas, vagy Reno, vagy Monte Carlo mi a túróból él?


" mert a legtöbben azért játszanak újra és újra, hogy végre egyszer a sok kudarc után nyerjenek is vele valamit. Sikerélményre szomjaznak. Úgy gondolják, "annyit buktam, most már biztos nyerni fogok, még egyszer megpróbálom, csakazértis.". És talán fog is."


Mi ezzel a gond?


"Csak nem veszi észre, hogy közben sokszorosát fordította rá."


Fordítsa, mert az ő pénze! Téged ez mennyiben érint?


"Gazdaságilag meg semmilyen hasznot nem jelentenek"


Csak épp (többek közt) adóbevételt jelentenek az államnak, munkát adnak (pfff...) 30ezer embernek.


"mivel nem termelnek, nem állítanak elő semmit, és nem is forgalmazzák a termékeket."


Az általad említett fodrász, vagy autószerelő (vagy a többi szolgáltatással fogalkozó vállalkozás) mit termel, ill. állít elő?


S végül (mert részemről befejeztem a vitát) annyit megjegyzek, hogy aki nem akar, az nem játszik.

Személyes példámból kiindulva: saját szórakozásból én még 100 forintot nem dobtam be ilyen gépekbe (a munkámból kifolyólag igen, de az más dolog). Se előtte, se utána.

Asszem' meg vagyok győződve róla, hogy Te már átestél a tűzkeresztségen...


Mint már írtam: Béke! (és részemről lezárva a téma)

2011. nov. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 Pro Patria ***** válasza:

"Mi értelme az éttermeknek, presszóknak, bároknak, mikor az ételt/italt megveheted bármeilyik boltban és otthon jól megeheted, vagy ihatod? Mi értelme a mozinak, amikor otthon megnézheted a a házimozin?

Ne legyél már ennyire csőlátású, elfogult!"

- Nana! Azért étteremtől vagy mozitól még senki nem lett függő, senkinek nem ment tönkre tőle az élete!



"Szerinted Las Vegas, vagy Reno, vagy Monte Carlo mi a túróból él?"

- Máshol meg a drogkereskedelem tartja fenn a városokat, régiókat. Afganisztán például az egyik legnagyobb ópiumtermelő ország.

Akkor ez már tisztára is mossa a drogkereskedelmet?



"mert a legtöbben azért játszanak újra és újra, hogy végre egyszer a sok kudarc után nyerjenek is vele valamit. Sikerélményre szomjaznak. Úgy gondolják, "annyit buktam, most már biztos nyerni fogok, még egyszer megpróbálom, csakazértis.". És talán fog is.

-> Mi ezzel a gond?"

- Az talán, hogy kihasználja az ember természetét/gyengeségét a vagyona kiforgatása érdekében? Azon kívül semmi...



"Csak nem veszi észre, hogy közben sokszorosát fordította rá.

-> Fordítsa, mert az ő pénze! Téged ez mennyiben érint?"

- Annyiban, hogy bennem van felelősségtudat a másik ember iránt, mert nem állatok vagyunk, ahol mindenki csak a saját túléléséért küzd, hanem egymásra utalva, társadalomban élünk!... Ezt nem értik meg azok, akik ilyeneket harsognak, mint "mit foglalkozol te más bajával?"



"Gazdaságilag meg semmilyen hasznot nem jelentenek

-> Csak épp (többek közt) adóbevételt jelentenek az államnak"

- Adót lehet drogra is kivetni...


"munkát adnak (pfff...) 30ezer embernek."

- Milyen munkát? Hasznos munkát? Nem. Semmi kára nem születik belőle az ország gazdaságának.

Másfelől: az ilyen cuccok többnyire a kocsmák sarkaiban vannak felállítva. Miért is veszíti el a kocsmáros (vagy az alkalmazottjai) a munkát attól, ha a játékkép eltűnik onnan?

Mert elhiheted, inkább az ilyeneket fogja érinteni, mint a pénzzel jól kitömött (vajh honnan?...) kaszinókat.



"mivel nem termelnek, nem állítanak elő semmit, és nem is forgalmazzák a termékeket.

-> Az általad említett fodrász, vagy autószerelő (vagy a többi szolgáltatással fogalkozó vállalkozás) mit termel, ill. állít elő?"

- Ezek természetesen semmit, mivel ezek szolgáltatók. Azért hoztam fel példának ezeket, hogy lásd: ugyan nem csak a termelői munka hasznos, hanem a szolgáltatói is, de a szerencsejáték még ez utóbbi kategóriába se esik bele (melyre felmutattam, mik a valódi szolgáltatók.)



"S végül (mert részemről befejeztem a vitát) annyit megjegyzek, hogy aki nem akar, az nem játszik."

- Persze. Az uzsorázásra is ezt mondják, mégis tilos (jogosan). A dohányzásra is. Csak azt felejtik el, hogy aki rászokott, nem tudja megállni (ezt nevezik éppen függőségnek).


"Személyes példámból kiindulva: saját szórakozásból én még 100 forintot nem dobtam be ilyen gépekbe"

- Naná!:) A díler sem füvezik - hisz nem hülye -, csak másoknak árulja.



Elvakult pedig itt nem én vagyok. Te azért véded a játékgépeket, mert haszonélvezőjük vagy, vagy legalábbis közel ülsz a tűzhöz. A kibicnek semmi se drága.

2011. nov. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 Sz1u ***** válasza:

#27 13:23


Rendben! Te nyertél!

2011. nov. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 Pro Patria ***** válasza:
Ez nem "verseny"...
2011. nov. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 Sz1u ***** válasza:

#29 14:29


Valóban nem verseny. De semmi értelme a felesleges szájtépésnek. Neked van egy vélt hozzáértésed, amelytől nem akarsz eltérni. Nem tudok mit kezdeni vele, megpróbáltam rávilágítani a teljes igazsághoz való közelítéshez. Te leragadtál a saját elképzelésednél, kívülállóként biztos nagyobb a rálátásod.


Egyébként januártól (a legnagyobb örömödre) valószínű még több nyerőgép lesz a "lebujokban", mint eddig valaha. Kedvezőbb lesz ugyanis az adózás: nem fix összeg, hanem százalékos. Csak ez a két hónap (az 500ezer ft-os) a drágalátos Viktorunknak arra volt jó, hogy ő is piacot szerezzen magának, vagy a sleppjének. A piac újraleosztása (mint már írtam is korábban) miatt van ez az egész cécó. A kisebb cégek teljesen tönkremennek, a nagyobbak viszont (akik ki tudják húzni januárig és lesz pénzük egy teljes vadonatúj gépparkot vásárolni) túlélhetik.


Ha nem akarsz majd ezekkel a gépekkel játszani, akkor nem játszol... :) :) :)

2011. nov. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!