Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormány mit ért el a szerencse...

Nem dávid kérdése:

Kormány mit ért el a szerencse játék adó emelésével ha a gépeket megszüntetik és ezáltal mukahelyket?

Figyelt kérdés
Most olvastam az újságba hogy országszerte 30000ezer munkahely ment tönkre. Kocsmákból számtalan alkalmazottat küldtek el. Kérdésem hogy a Fidesz megemelte 5szörösére az adót és megszünnek a gépet akkor annyi adót se szed be mint eddig AKKOR MI ÉRTELME VOLT? ÉS EVVEL PONT HOGY MUNKAHELYET CSÖKKENTET. nem azt mondom hogy ne emelje az adót de akkor úgy emelje hogy arányos legyen...
2011. okt. 31. 21:32
1 2 3 4 5
 31/46 Pro Patria ***** válasza:

"Nem tudok mit kezdeni vele, megpróbáltam rávilágítani a teljes igazsághoz való közelítéshez."

- Nofene! Tán a kezedben a Bölcsek Köve, hogy birtokában vagy a "teljes igazságnak"?...


"a drágalátos Viktorunknak arra volt jó, hogy ő is piacot szerezzen magának, vagy a sleppjének."

- Savanyú a szőlő?... Egyszerűen csak nem tetszik neked, hogy a hozzád hasonlóaknak megszorongatta a tökét...

2011. nov. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 Sz1u ***** válasza:

#31 16:19


"Nofene! Tán a kezedben a Bölcsek Köve, hogy birtokában vagy a "teljes igazságnak"


Nincs a kezemben, mert mint a kommenteidből is kederült, hogy Nálad van. Hisz Te tudsz mindent erről a "szakmáról"...


Ugyan mondd már meg légyszi, hogy mi a szakmád, hadd szóljak már bele én is (szakértőként)!


"Savanyú a szőlő?... Egyszerűen csak nem tetszik neked, hogy a hozzád hasonlóaknak megszorongatta a tökét..."


Mint már írtam, van saját vállalkozásom is, tehát nem kell ezután sem a hóvégén azon gondolkozni, hogy vegyek-e 10dkg párizsit. Ez egy plusz bevétel volt. Ennek most vége, de minden bizonnyal lesz más.


Egyébként savanyú a szőlő valóban, de csak azért(!!!), mert tetű módon csinálták (Viktorra jellemzően). Nem azt mondták, hogy vége, bezár a bazár, nincs több nyerőgép az országban (ugyanis akkor nekik sem lehetett volna), hanem gyökér módon megemelték az adót, hogy kihulljon a gyengébb és megkaparinthassa a piacát (ez a gépállomány kb. 3/4-e).


De most már tényleg lezártam részemről a témát, mert úgy érzem kezd átcsapni személyeskedésbe a vita.

2011. nov. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:

"nem állatok vagyunk, ahol mindenki csak a saját túléléséért küzd, hanem egymásra utalva, társadalomban élünk!... "

Ott a pont.

Ezt próbáltam én is magyarázni avval , hogy nem ETIKUS.

Erre a válasz egy rakás sántikáló csúsztatás volt szju részéről.

Ok ...anno a hóhér is büszke volt a szakmájára és féltette is rendesen:)


Amúgy örülok,hogy nem csak nekem nyillogat a bicska zsebemben az efféle legalizált szélhámosságoktól. És nem csak ettől.Mert van szutyok rendesen...

Pl nem türnék az országban :1 db sötétitett szélvédőt,kopasz izomagyat és semmi kérkedő magánvagyont amit 10 perc alatt nem tudnak bizonyitani miből-honnan van nekik...stb,stb

Lehet ,hogy az alvilágnak van romantikája de ha rendes törvények lennének nem volna senkinek gusztusa hozzá.

2011. nov. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:

Bocs az elirásért.

Sz1u

2011. nov. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 Sz1u ***** válasza:

#33 20:12 Sándor!


"Ezt próbáltam én is magyarázni avval, hogy nem ETIKUS"


Mi nem etikus? Mindeki szabad akaratából játszik ezeken a gépeken. Akinek kétségei vannak a gépek hitelességében, az miért játszik (vagy ne játsszon!). A APEH (NAV) szerint is a legtisztább működésű iparág (98%-os). Kétévente műszaki vizsga, félévente SZF (Szerencsejáték Felügyelet) ellenőrzés, leplombált panel, feketedoboz (IEK)..., de sorolhatnám még.


Sajnos megmaradt az emberek tudatában a '90-es évek közepe előtti feketegép korszak. Na az tényleg cinkes volt, szó szerint!


"Erre a válasz egy rakás sántikáló csúsztatás volt szju részéről."


Nem annak szántam, hanem véleményem szerint a tényeket közöltem a "másik oldalról" a tisztá(bba)nlátás végett. Legalábbis megpróbáltam...

2011. nov. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 Pro Patria ***** válasza:

"Mi nem etikus? Mindeki szabad akaratából játszik ezeken a gépeken."

- A drogot is saját akaratukból veszik. A "cukrosbácsihoz" is saját akaratukból mennek a kisgyerekek. A bűzrudakat is saját akaratukból szívják ezerrel. Uzsorahitelt is saját akaratukból vesznek fel.

2011. nov. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 Sz1u ***** válasza:

"A drogot is saját akaratukból veszik. A "cukrosbácsihoz" is saját akaratukból mennek a kisgyerekek. A bűzrudakat is saját akaratukból szívják ezerrel. Uzsorahitelt is saját akaratukból vesznek fel."


Stimm! Kivéve a kisgyerekes hasonlatot, mert ők még nincsenek a felelős döntésük tudatában.


- a drog. A nem kemény drogot simán legalizálnám (mielőtt megkövezel, csak gondold végig, hogy akinek kell, az most is meg tudja szerezni). Volt is, van is, lesz is.

- a bűzrúd. (gondolom cigaretta). Nem dohányzom, így engem is zavar (nagyon!). Viszont a dohányosnak is lehetnek jogaik.

- uzsorahitel. Hát, aki van annyira barom (nem tudok rá jobb szót), hogy pénzt vesz fel ilyen emberektől... szerintem valahol meg is érdemli. Tisztában lehet vele, hogy mit vállal.


Egyébként ezeket (kivéve az uzsorát) már én is felhoztam példának, csak rengeteg kommentet töröltek...

2011. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 Pro Patria ***** válasza:

"Kivéve a kisgyerekes hasonlatot, mert ők még nincsenek a felelős döntésük tudatában."

- Egy függőnek sincsen felelősségtudata. Ha lenne, nem dobálná bele "hobbiból" a fizetését már kézbevételkor a félkarú rablókba.


"a drog. A nem kemény drogot simán legalizálnám (mielőtt megkövezel, csak gondold végig, hogy akinek kell, az most is meg tudja szerezni). Volt is, van is, lesz is."

- A lopás, gyilkosság is megoldható, mégsem legális. Ha az lenne, elburjánzana. Mint ahogy a drog is.



"a bűzrúd. (gondolom cigaretta). Nem dohányzom, így engem is zavar (nagyon!). Viszont a dohányosnak is lehetnek jogaik."

- Hogy mérgezzék magukat? Nem. Mint mondtam, társadalomban élünk. Nem egy csordában, ahol mindenki fut az oroszlán elől, a gyenge meg lemarad...



"uzsorahitel. Hát, aki van annyira barom (nem tudok rá jobb szót), hogy pénzt vesz fel ilyen emberektől... szerintem valahol meg is érdemli. Tisztában lehet vele, hogy mit vállal."

- Vannak olyanok, akik visszaélnek az emberek kiszolgáltatottságával. (Lásd pl: provident)

Vannak olyan országrészek, ahol az embereknek uzsorásokhoz kell fordulniuk, ha nem akarnak éhen halni.

2011. nov. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 Sz1u ***** válasza:

#38 00:12


"Egy függőnek sincsen felelősségtudata. Ha lenne, nem dobálná bele "hobbiból" a fizetését már kézbevételkor a félkarú rablókba."


Mint már valamikor a legelején is írtam: tiltsunk be minden szenvedélybetegségre ösztönző dolgot. Akár kezhetjük is egyből az internettel (mert ugye nagyon sokan függők)... de erre függőségekre írtam az alkoholt is, meg a franc sem tudja már, hogy miket. Bármi okozhat függőséget!Így tiltsunk be mindent!


"A lopás, gyilkosság is megoldható, mégsem legális. Ha az lenne, elburjánzana."


Hát ez elég rossz példa, mert itt másban teszel kárt és az már nem a szabad akaratból történik, igaz?


"Hogy mérgezzék magukat?"


A saját döntése. Mint, ahogy az is, hogy hűtőfolyadékot iszik a nem normálisa.


"Mint mondtam, társadalomban élünk. Nem egy csordában, ahol mindenki fut az oroszlán elől, a gyenge meg lemarad..."


Ez nagyon szép lenne (olyan jehovás idilli), de sajnos kivitelezhetetlen. Ugyanis az ember gyarló!



"Vannak olyanok, akik visszaélnek az emberek kiszolgáltatottságával. (Lásd pl: provident)"


Én is pont ezt a példát akartam felhozni. A Provident hitelt nem elsősorban a legszegényebbek veszik fel!


"Vannak olyan országrészek, ahol az embereknek uzsorásokhoz kell fordulniuk, ha nem akarnak éhen halni."


Ha lenne eszük, akkor az önkormányzathoz fordulnának, vagy bárki hivatalos személyhez. Nehezen hiszem el, hogy ne kapnának valamilyen segítséget. Pl. élelmiszer, vagy ruha, vagy bármilyen segély. Ha pedig uzsoráshoz fordulnak, mint már írtam is, asszem' meg is érdemlik.

2011. nov. 9. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 Pro Patria ***** válasza:

"Mint már valamikor a legelején is írtam: tiltsunk be minden szenvedélybetegségre ösztönző dolgot."

- Gyenge ezzel védekezni. Erre már egyszer írtam részletes választ.


"A lopás, gyilkosság is megoldható, mégsem legális. Ha az lenne, elburjánzana.

-> Hát ez elég rossz példa, mert itt másban teszel kárt és az már nem a szabad akaratból történik, igaz?"

- Az öngyilkosság is, mégse szabad.


"Hogy mérgezzék magukat?

-> A saját döntése. Mint, ahogy az is, hogy hűtőfolyadékot iszik a nem normálisa."

- Erre is válaszoltam már korábban.


"Mint mondtam, társadalomban élünk. Nem egy csordában, ahol mindenki fut az oroszlán elől, a gyenge meg lemarad...

-> Ez nagyon szép lenne (olyan jehovás idilli), de sajnos kivitelezhetetlen. Ugyanis az ember gyarló!"

- Már akik...


"Vannak olyanok, akik visszaélnek az emberek kiszolgáltatottságával. (Lásd pl: provident)

-> Én is pont ezt a példát akartam felhozni. A Provident hitelt nem elsősorban a legszegényebbek veszik fel!"

- A középosztály. Ez sokat nem változtat a helyzeten.


"Vannak olyan országrészek, ahol az embereknek uzsorásokhoz kell fordulniuk, ha nem akarnak éhen halni.

-> Ha lenne eszük, akkor az önkormányzathoz fordulnának, vagy bárki hivatalos személyhez. Nehezen hiszem el, hogy ne kapnának valamilyen segítséget. Pl. élelmiszer, vagy ruha, vagy bármilyen segély."

- Hányszor?...

2011. nov. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!