Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormány mit ért el a szerencse...

Nem dávid kérdése:

Kormány mit ért el a szerencse játék adó emelésével ha a gépeket megszüntetik és ezáltal mukahelyket?

Figyelt kérdés
Most olvastam az újságba hogy országszerte 30000ezer munkahely ment tönkre. Kocsmákból számtalan alkalmazottat küldtek el. Kérdésem hogy a Fidesz megemelte 5szörösére az adót és megszünnek a gépet akkor annyi adót se szed be mint eddig AKKOR MI ÉRTELME VOLT? ÉS EVVEL PONT HOGY MUNKAHELYET CSÖKKENTET. nem azt mondom hogy ne emelje az adót de akkor úgy emelje hogy arányos legyen...
2011. okt. 31. 21:32
1 2 3 4 5
 41/46 Sz1u ***** válasza:

#40 00:52


"Gyenge ezzel védekezni. Erre már egyszer írtam részletes választ."

Pont te írtad az is, hogy a függőség az függőség!



"Az öngyilkosság is, mégse szabad"


Szabad akarata...



-> A saját döntése. Mint, ahogy az is, hogy hűtőfolyadékot iszik a nem normálisa."

" Erre is válaszoltam már korábban."


Nem tudom, mi volt. De ez is szabad akarata és másban nem tesz kárt.


-> Ez nagyon szép lenne (olyan jehovás idilli), de sajnos kivitelezhetetlen. Ugyanis az ember gyarló!"


"Már akik..."


Kivételek mindig vannak. Ez ember (globálisan) gyarló.



"A középosztály. Ez sokat nem változtat a helyzeten."


Stimm. PlazmaTV-re. Megérdemlik a sorsukat.


"Hányszor?..."


Hogyhogy hányszor? Akárhányszor. Inkább ezeket a szerencsétleneket támogatnám (mint pl. ez a akármilyen közmunkaprogram is), mint idétlen festményekre, vagy zongorára költsem el a pénzt (lásd: Orbán). Persze nem pénz osztogatással, hanem munkához segíteni őket.

2011. nov. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Pro Patria ***** válasza:

"Gyenge ezzel védekezni. Erre már egyszer írtam részletes választ.

-> Pont te írtad az is, hogy a függőség az függőség!"

Nem írom le mégegyszer, 11-06 21:21-es válasz.


"Az öngyilkosság is, mégse szabad

-> Szabad akarata..."

- Nem megengedett. Még a segítése sem!


"Erre is válaszoltam már korábban.

-> Nem tudom, mi volt. De ez is szabad akarata és másban nem tesz kárt."

- Az, hogy társadalomban élünk.


"Már akik... -> Kivételek mindig vannak. Ez ember (globálisan) gyarló."

- Ha valaki olyan közegben van, az érezheti így.

"könnyebb átjutni a tevének a tű fokán, mint a gazdagnak a mennyek országába"...


"A középosztály. Ez sokat nem változtat a helyzeten."

Stimm. PlazmaTV-re. Megérdemlik a sorsukat."

- Mert szerinted mindenki csak plazmatévét vett... El se tudod képzelni, hogy esetleg valaki csak a 25 éves konyháját újította fel, vagy a 10 éves autóját cserélte le, hova tovább, gyerekének vett lakást a továbbtanuláshoz...

2011. nov. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:

Télleg nem vagy képes felfogni,hogy a pókergép az rossz dolog.Mert benyeli a pénzét buta emberkének aki azt hiszi ,hogy ha belelép tehénkakiba ,akkor van esélye nyerni pénzt szerencséjével pókergép programozója,üzemeltetője,karbantartója, tulajdonosa kárára.

És ha betiltják arra a társadalom 90%a azt mondja ,hogy jól tették.

Hogy te sz1u pont a másik 10%ban vagy az a Te sajnálatos peched.


Lehet ide keverni bármit és egymás mellet elbeszélni bármeddig. A konkrét téma ennyi.

Van még ilyen kb 90%os dolog jópár(prostitució, homokosság, maffia, uzsora,korrupció,fegyvertartás,stb stb) de nem ezekről szólt a kérdés és bárminemú hasonlat felhozása, vagy avval történő védekezés ,hogy akkor azt is tiltsuk be csak a tárgytól való eltérités.Gyerekeknél van ez amikor feflősségre vonják valamiért beköpi a másikat ,hogy annak miért lehet és neki miért nem .Vagy ő se csinálta mega feladatot mé engem csesztetnek? Amit csinálsz sz1u miközben a négergyerket akarod fehérre mosni az nem más mint TERELÉS.:D

Teljesen túl van tárgyalva.Lehet menni aludni:))

2011. nov. 9. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 Sz1u ***** válasza:

#42 01:34


-> Pont te írtad az is, hogy a függőség az függőség!"

- Nem írom le mégegyszer, 11-06 21:21-es válasz.

- Mint, ahogy ezt is Te írtad: #38 00:12 "Egy függőnek sincsen felelősségtudata". Tehát a függőség az függőség.



"Az öngyilkosság is, mégse szabad

-> Szabad akarata..."

- Nem megengedett. Még a segítése sem!

A segítése persze, hogy nem! De ki mondta azt, hogy igen?


"Az, hogy társadalomban élünk."

Attól, hogy társadalomban élünk, az ember (egyik) alaptermészete a gyarlóság... Nem fogod tudni kiírtani. De hidd el én szurkolok Neked!



"El se tudod képzelni, hogy esetleg valaki csak a 25 éves konyháját újította fel, vagy a 10 éves autóját cserélte le, hova tovább, gyerekének vett lakást a továbbtanuláshoz..."


Tisztában volt a feltételekkel. Tudott volna várni a konyhafelújítással, vagy akár a kocsivásárlással (egy 10 éves kocsi még nem feltétlen rossz), lakást vásárolni pedig Provident hitelből pedig egyenesen orbitális hülyeség! Bízom benne, hogy nem Te voltál ez a felelőtlen!

2011. nov. 9. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 Sz1u ***** válasza:

#43 01:47 Sándor


Még gyorsan válaszolok, aztán tényleg szunya.


"nem vagy képes felfogni,hogy a pókergép az rossz dolog."


Azért az soha sem mondtam, hogy jó dolog! Ez csak egy lehetőség, egy fajta szórakozás. Nem kellene túlzásba vinni. Mint, ahogy a többi szenvedélyt sem.


"akkor van esélye nyerni pénzt szerencséjével pókergép programozója,üzemeltetője,karbantartója, tulajdonosa kárára."


Mint én is írtam már, hosszútávon nincs esélye (vagy csak nagyon minimális) a játékosnak megélni a nyereményből. Ezt senki sem tagadja. A 30%-ot megtartja a gép! Ebből fizeti a tulajdonos az adót, a fenntartást, a dolgozókat...stb...


"És ha betiltják arra a társadalom 90%a azt mondja ,hogy jól tették."


Nem vonom kétségbe.


"Hogy te sz1u pont a másik 10%ban vagy az a Te sajnálatos peched."


Így jártam. De szerencsére van más megélhetésem is. De nagyon soknak nincs. ...és sokkal többen vannak azok, akik

ebből éltek, ha úgy tetszik "mások kárára". Persze ezt csak a kedvedért írtam. :)


- prostitució: évezredek óta nem tudják betiltani (én teljesen legálissá is tenném, adóztathatóvá)


- homokosság: mindenkinek magánügye!


- korrupció: sajnos ezt sem lehet a büdös életben megszüntetni (legfeljebb alacsony szinten tartani)

- maffia: u.a., mint korrupció

- uzsora: u.a., mint korrupció

- fegyvertartás: én is ellenzem, de mit nevezünk fegyvernek?


"Amit csinálsz sz1u miközben a négergyerket akarod fehérre mosni az nem más mint TERELÉS.:D"


Szerinted nem természetes dolog az, hogy megpróbálom bemutatni a másik oldalt is? Aztán vagy elfogadod, vagy nem. Úgy tűnik nem sikerült... nincs ezzel semmi gond.


"Teljesen túl van tárgyalva.Lehet menni aludni:))"


Egyetértek! Jó éjt!

2011. nov. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 Pro Patria ***** válasza:

"Mint, ahogy ezt is Te írtad: #38 00:12 "Egy függőnek sincsen felelősségtudata". Tehát a függőség az függőség."

- Éppen ezért kell a magamféléknek helyettük is felelősséget vállalnia. Mint mondtam, ez nem egy állatcsorda, ahol a gyenge lemarad.


"Nem megengedett. Még a segítése sem!

-> A segítése persze, hogy nem! De ki mondta azt, hogy igen?"

- Megtenni is tiltott, kár ezt tovább ecsetelni.


"Az, hogy társadalomban élünk.

-> Attól, hogy társadalomban élünk, az ember (egyik) alaptermészete a gyarlóság... Nem fogod tudni kiírtani. De hidd el én szurkolok Neked!"

- Igen. A társadalom javításában ez máris egy lépcsőfok volt.


"El se tudod képzelni, hogy esetleg valaki csak a 25 éves konyháját újította fel, vagy a 10 éves autóját cserélte le, hova tovább, gyerekének vett lakást a továbbtanuláshoz...

-> Tisztában volt a feltételekkel."

- Svájci frank esetében például nem. Amíg annak törlesztőrészlete 64000 forint körüli volt, ha jól emlékszem, a forinté 80000. Az egyszerű halandó pedig mit tudhatja a kockázatokat, ha a bankosok szabályosan rájuk tukmálják. Csak a pozitívumokat hangoztatva, tejjel-mézzel folyó Kánaánt ígérve, stb. Nem születhet mindenki közgazdásznak.


"lakást vásárolni pedig Provident hitelből pedig egyenesen orbitális hülyeség! Bízom benne, hogy nem Te voltál ez a felelőtlen!"

- Nem, nem vettem fel provident-hitelt. Ettől még nem hagyom veszni azokat, akik elővigyázatlanok voltak és bekapták a mézesmadzagot.

2011. nov. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!