Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ellentét a diplomáso...

Miért van ellentét a diplomások és a szakmunkások között? Miért hiszi mind két csoport az, hogy az ő munkája a legjobb?

Figyelt kérdés
2011. nov. 3. 08:37
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10/10. Nem a szakmunkásképzőt hasonlítottam össze egy egyetemmel!

Hanem egy szakmunkást egy diplomással!

Az egyetem nem ad általános műveltséget,csak szakbarbárokat képez.

Akinek igénye van a műveltségre,az iskolán kívül is képezheti magát. Akár szakmunkás,akár diplomás.

2011. nov. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
71%

Most én a saját észrevételeimet írom le. Én úgy vettem észre, hogy ebből a szempontból az irigység, és az utálat inkább a szakmunkások felől van a diplomások felé, és nem fordítva.


A fizetést meg sem említem, mert most nem is lényeges. Egyszerűen csak ha van 100 diplomás, abból lenézi 10 a szakmunkásokat, míg ha van 100 szakmunkás, abból lenézi 50 a diplomásokat.


Szerintem ez valami belső feszültség lehet a szakmunkásoknál, míg a diplomásoknál felsőbbrendűségérzet. De mint mondtam, a környezetemben a szakmunkások gyakrabban utálkoznak.

2011. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
59%

Igen en is azt tapasztalom, h a kocsmak tele vannak jogaszokkal,orvosokkal mernokokkel.

Ezzel szemben a szakmunkasok szabadidejukben nyelveket tanulnak.

Na persze....

2011. nov. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Minden normális, egészséges gondolkodású ember úgy érzi, hogy a saját munkája a legfontosabb.

De a legtöbben elég nehezen ítélik meg mások munkáját, hiszen nem értenek hozzá. Éppen ezért az összehasonlítás sem megy, hogyan vessem össze azt, amihez nagyon értek azzal, amit nem ismerek?


Egy diplomás (ha valódi és nem a bolhapiacon szerezte), szélesebb látókörrel bír, nagyobb valószínűséggel tudja megítélni egy másik szakma tevékenységét, így fontosságát, bonyolultságát.


Egy szakmunkás többnyire fizikai munkát végez, és sokkal kevéssé tud átlátni egy olyan tevékenységet, amihez egyetem kell. Ráadásul a diplomást többnyire ülve látja, amihez neki a pihenés képzete társul (jó esetben). Nehezen tudja elképzelni, hogy valakinek az ereje a fejében van. Azt is, hogy egy diplomás a villamoson, vagy autóban is tud "dolgozni", míg ő nem.


Hasonlattal érdemes rádöbbenteni a lebecsülőt a hibás gondolkodásra. Egy vasesztergályostól meg lehet kérdezni, mit tud megcsinálni. Mesél majd kunsztokat. Utána kell megkérdezni tőle, hogy esztergapad nélkül hogyan valósítaná meg. Mert ugye azt egy gaz semmirekellő gépészmérnök tervezte.

Egy bankártól is meg lehet kérdezni, hogy kiásná e azt a köbméteres gödröt, míg helyette a kubikos könyvel. Persze a kubikos a végén készséggel elismeri a bankár felsőbbrendűségét, feltéve, hogy a bankár egyenes derékkal, könnyedén állva kéri erre.

2011. nov. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert Magyarországon minden ember irigy. Na, meg a fizetések miatt.

Pl. egy tanár keres nettó 85 ezer Ft-ot. Kihív egy gázszerelőt, és fél órás munkáért elkéri a havi fizetésének a felét. Persze, hogy felmegy benne a pumpa. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy 3 napos tetőcserének 1,5 milla a munkadíja, ami mondjuk a tanár egész éves fizetése.

Szerintem az ilyen jól kereső szakmunkás nem fikázza a diplomást. Annál inkább a minimálbérért tengődő a felsővezetőket, hiszen látja, hogy ő mennyit gürizik, a diplomás meg üldögél az irodában, és "alig csinál valamit."

Meg hát elég sok a a tudatlan ember.

Apukám vállalkozó volt, elég jól ment neki, amíg meg nem halt. A munkásainak kb. havi nettó 150 e Ft-ot adott, ami elég jó ebben a régióban. Mégis mindegyik fikázta, hogy milyen autóval jár, már megint külföldön nyaralt, bezzeg nekik nem ad fizetésemelést. Közben végig sem gondolta, hogy az egész vállalkozás az ő ötlete volt, ő finanszírozta meg, ő vállalja a kockázatot, ő áll helyt az adóhatóság előtt. (Szerintem emiatt a stressz miatt is halt meg fiatalon.) Na, de ez megint nem a diplomáról szólt, hanem a pénzről. Ahhoz nem is kell diploma, hogy vállalkozz.

2011. nov. 3. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
90%
Mert egymásra vannak utalva. És ez az egymásrautaltság sérti mindkét fél büszkeségét. Pedig akár el is ismerhetnék egymást, és akkor mennyivel könnyebb lenne az élet
2011. nov. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
76%

10/10. Nem a szakmunkásképzőt hasonlítottam össze egy egyetemmel!

Hanem egy szakmunkást egy diplomással!

Az egyetem nem ad általános műveltséget,csak szakbarbárokat képez."


Ha jártál volna egyetemre tudnád, hogy vannak ún. általános értelmiségi képző tárgyak, amelyeket minden szakon fel kell venni. Nekem 1 tantárgyból 1 ZH-ra 700 oldalas tankönyvet kell benyalnom. Nem hinném, hogy a szakmunkásképzőben a teljes képzési idő alatt kellett ennyit tanulni.

2011. nov. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

Szerintem sem kellene egymást lenézni.

Én is rühellem a bunkókat,legyenek azok diplomások,vagy nem.

Egy egyszerű,esetleg csak 6-iskolát végzett segédmunkást is legalább annyira nagyra tartok,mint egy szakmunkást,vagy egy akármilyen magasan képzett,felsőfokú végzettségű valakit,mindaddig,amíg nem hívja ki nálam maga ellen a sorsot.

Én sajnos sok bántást-lenézést kaptam anno,mert kisegítőben jártam ki a 8-at,s az 506-Ipari Tanintézet-Speciális-Szakiskolai-Tagozatán tudtam elvégezni a szakmunkásképzőt,mert biztosan értelmi fogyatékos,egy hülye vagyok.Pedig állítólag amikor beszélgetnek velem az emberek,nem látszik,nem tűnik fel semmi,csak amikor megkérdezik,van a nagy ledöbbenés,s még olyankor is előfordul,hogy ezután már máshogyan közelednek egyesek,sokszor "kerülően"mert "csodabogárnak"néznek jó esetben,vagy pedig beleesek a "hagyományosan elitista"lenéző tagozat csapdájába,s már elfelejtik,hogy aznap előtte,vagy egy héttel előtte milyen jót beszélgettünk.

Bátyám egyszer azt mondta,hogy "nem kéne reklámozni"nos bár igaza is lenne,de van már tapasztalatom az ügyben,hogy milyen az,amikor nem tőlem tudják.

Próbáltam titkolni,a felszedett olvasottságommal, tájékozottságommal,a bevallom egyes területeken hiányos műveltségemmel leplezni,de nem vált be a mimikri,sőt még rosszabb lett minden!

Ezek után elhatároztam,nem kell titkolnom,sőt ebben a klinikai pszichiológus is "megerősített"hogy ezen nincs mit szégyellnem,mert ha úgy tetszik,vannak nálam ezerszer hülyébbek olyanok,akik nem kisegítőbe jártak.

IQ-tesztet is csináltattam a LEGI-ben,s az eredmény 105-pont lett,holott én jóval alacsonyabbra számítottam.

De ettől én nem tartom magam okosabbnak,bár a kisebbségi komplexusomat,s a frusztrációimat azt hiszem már sosem tudom levetkőzni,már amiatt sem,mert anno a Dolgozók-Gimnáziumában megpróbáltam leérettségizni,persze mondanom sem kell,hogy nem sikerült!

2013. szept. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Baracsi Attila.:

DE viszont a legmesszebb lenézem azokat,akiknek lehetne más lehetőségük,mégis inkább a bűnözést válasszák(igaz az sajnos nagyon sokszor jobban jövedelmez),mint a munkát,s ilyenek vannak diplomások,s nem diplomások egyaránt!

2013. szept. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!