Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akiknek rosszabb lett a...

Akiknek rosszabb lett a Fidesz alatt az életük, azok megnyugszanak, ha itt kitombolhatják magukat?

Figyelt kérdés
Ahelyett, hogy tennének valamit, jobb ha itt megkérdezik ugyanazt 1000x, vagy pedig kommentben kidühöngik magukat? Ettől változik az élet?
2011. nov. 4. 16:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem érdemes összehasonlítgatásokat tenni. Attól, hogy egy másik párt pocsékul kormányzott, nem lesz se jobb, se rosszabb az egyik párt. Attól lesz valamilyen, hogy mit tesz. A Fidesz korábban is, most is jót tett bizonyos rétegeknek. Másoknak meg rosszat. Ettől a két társaság összeugorhat, de az alapkérdés, mi lett az országgal?

Mindkét időszakban rosszabb lett. Tételesen felsorolható, hogy miben, nem mindenben, csak összességében.

Ebből nem következik, hogy az MSZP milyen volt. Egyébként ugyanolyan. Tett jót is, rosszat is, összességében rosszat.

2011. nov. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
59%
Minek képezze valaki magát tovább ha ott sincs munka?
2011. nov. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Úgy is van, remek hozzáállás így kell ezt. Nehogy még aztán valamit tök feleslegesen csináljunk?


Esetleg felszabadul egy munkahely, ami az alapnál kicsit képzettebb szakembert igényel, és amikor minden alapképzettségű elkezd kapkodni, hogy gyorsan elcsípje a lehetőséget, akkor aki már előre gondolt, és habár úgy tűnt, tök feleslegesen tanul valamit, most röhögve odamegy, és elsőként elviszi a melót.


Na ez történik, ha valaki azt hiszi, hogy az iskola befejezésével érnek véget a tanulmányok. A tanulmányok a halállat fejeződnek be. Legalábbis a sikeres embereknél.

2011. nov. 4. 17:02
 14/33 A kérdező kommentje:
Anyám a legjobb példa. Műtősasszisztens a győri kórházban, nettó 100 körül keres. Rinyál, hogy jaj, de kevés a fizetés. Kicsit tud németül, mondom, miért nem leveníted fel a tudásod, meg tanulsz egy kicsit, aztán kimész ápolónak Ausztriába, és kapsz 1500 eurót. Válasz: Nyenyenye, nincs nekem arra időm. Pedig látom, hogy bőven lenne.
2011. nov. 4. 17:06
 15/33 anonim válasza:
85%
Mi szinte most mentünk csődbe tönkre ment a vállalkozásunk ennyi :( El kell adnunk mindent köszönöm orbán fa..opo ge.i Remélem lesznek tüntetések pesten mert tuti menni fogok :(:(
2011. nov. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
79%

Becsüld meg ami most van!

Jobban élünk mint 4év múlva fogunk!

2011. nov. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
57%
sajnos azt el sem tudom képzelni :(
2011. nov. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
50%
Én jól állok kedves kérdező anyagilag, és azért dühöngök, mert a jövőben is szeretnék.
2011. nov. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
80%

Kedve kérdező! Neked fogalmad sincs,hogy mi a helyzet az ország többi részén! Győrben sokkal több a munka lehetőség,mint másutt.

Én az Alföld déli részén élek,de egy állásra legalább 50 jelentkező jut. Ezt is a legtöbbször csak falból írják ki,mert a rokon vagy az ismerős tölti be. Teljesen mindegy,hogy szakmunkáról vagy diplomát követelő munkáról van szó.

A továbbképzés pedig komoly pénzbe kerül. Akinek a szülei ezt nem tudják fedezni,vagy kevés pénzből él.esetleg családja is van,ezt nem tudja vállalni.

Miért nem költözik? Akinek van saját otthona,az hagyja el és menjen albérletbe? A gyerekei váltsanak iskolát? Mi a biztosítéka,hogy ott két-három hónapnál tovább dolgozhat?

Tisztességes munkáltatók kellenének elsősorban. Azokat nagyítóval is nehezen találsz.

Aki itt panaszkodik,az tudja,hogy ez nem segít.De legalább megkönnyebbül,hogy nem egyedül van ilyen helyzetben.

2011. nov. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:

"Győrben sokkal több a munka lehetőség,mint másutt."


Több, ez igaz, mert a határ környékén élők nagy része kijár Ausztriába kapálni. (Tudom, rokonság lakik arra...)


"Én az Alföld déli részén élek,de egy állásra legalább 50 jelentkező jut"


Budapesten vagyok középvezető, gyakran interjúztatok, és itt is legalább 50, vagy több.


"Miért nem költözik? Akinek van saját otthona,az hagyja el és menjen albérletbe? Mi a biztosítéka,hogy ott két-három hónapnál tovább dolgozhat? "


Igen, menjen! Semmi biztosíték nincs, ahogy arra sem, hogy holnap nem üt el egy platós IFA a zebrán. Egyetlen módon úszhatod meg, ha otthon maradsz, mert jó eséllyel nem jön be a házba az IFA, ahogy a munkahely és a jó fizetés sem fog kopogtatni.Ilyen világban élünk. Hihetetlen, de senki nem fog felhívni egy nagyon jó fizetésű ajánlattal. Döbbenet... :) Menni kell a munka után....botrányos... :)


Úgy beszélnek itt sokan, mintha ez csak Magyarországon lenne így. Az "Amerikai álom" sem más. Rokonom (már nyugdíjas) USA-ban napi 5 órát ingázott (2,5-2,5) a munka miatt. Én 3.5 évet ingáztam napi 4 órát (Székesfehérvár-Budapest távolsági járat, +BKV, + várakozás). Az ausztriai 1100 Eurós minimálbér is csak itthon pénz. Ott egyedülállóként közel éhen döglesz belőle, az 5-700 Eurós albérlet mellett.


"Tisztességes munkáltatók kellenének elsősorban."


Mi számít tisztességesnek? Aki teljesen bejelent? Na igen, erről lehetne vitát nyitni, sajna itthon nem járható út ez. Vagy az a tisztességes, aki a 8 általánossal robotoló sormunkásnak is ad nettó 200-at?

2011. nov. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!