Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rögzített árfolyammal való...

Pro Patria kérdése:

A rögzített árfolyammal való törlesztéssel több mint 24 000 ember élt,30 milliárd forintos veszteséget okozva a bankoknak. Na, mégis csak működik a dolog?

Figyelt kérdés

Eddig mindenki azt mondta itt, hogy "semmit nem ér, mert senki nem tudja egy összegben törleszteni a tartozását." Most kiderült, hogy mégis jó ötletnek bizonyult. Emellett további 40 000 adós érdeklődik a törlesztés iránt. A Fidesz szélesíteni akarja a jogosultak körét, és ki akarja terjeszteni az euróra is (vagy tán már meg is tette?)

Szerintem az a minimum, hogy ez már segítségnek mondható az adósok számára!


Orvosoknál mindenki mondja, hogy nem "zsarolással" (az állami egyetemen végzettek csak akkor mehetnek ki külföldre dolgozni, ha visszafizetik a tandíjat) kellene őket itt tartani, hanem pénzzel. Nos, mintha lenne egy olyan megállapodás, hogy amelyik orvos aláírja, hogy 5 évig itthon marad, az 10 évig(!) havi 100ezer forintot kap.

Tehát, mi is a probléma?


Vagy panaszkodni mindig könnyebb?


2011. nov. 8. 15:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"Aki Fidesz fób, az mindenben talál majd kifogást"


Én nem kifogást akarok találni, hanem valami fegyvert, amivel a FIDESZ-t kontraszelekció útján ki lehet végezni

2011. nov. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
20%
Most nem leszek szimpi. Segítsük meg a hiteleseket, miért is? A csúnya bank elveszi az ingatlanukat. Az ingatlan elvileg még nem az övék.Aláírtak egy szerződést, amit sokan el se olvastak, bár az életük nagy részét befolyásolta.Ott volt több fajta hitel, ha én elmegyek kocsit venni, és két ugyanolyan kocsi ára között hatalmas különbség van, csak megkérdezem mi az oka.Ezzel azért tisztában kellett volna lenni, hogy miért ilyen alacsony a kamat.Arra pedig nem térek ki, hogy a hitelesek nagy %-a nagyon felelőtlenül vette fel a hitelt, ha nem lett volna árfolyam különbség, akkor se tudnák fizetni.Az orvostanhallgatók ügyében szerintem pedig, állami finanszírozással tanulnak, akkor igenis legalább 5 évet dolgozzanak itthon, vagy ha külföldre mennek, akkor fizessék vissza. Elvileg azért finanszírozzák az adófizetők pénzén őket, hogy legyen itthon egy orvosállomány, nem külföldre szánjuk őket, ha ők kihasználják ezt, akkor minimum, hogy itthon is eltöltenek egy kis időt, vagy visszafizetik.
2011. nov. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
45%

12/12


Azért ne felejtsük el, hogy az előző kormány bizonyos érdekek miatt igyekezett lehetetlenné tenni a forint hitel felvételét. Amikor én 2005 év végén lakást vettem (azóta már eladtam és másikat vettem), akkor ugyan az a hitel svájci frank alapon 50.000, Forint alapon 83.000/hó volt. Szóval szóba sem jött. Albérletre nem akartam életem végéig fizetni havi 45.000-t, ergo ez volt a jó megoldás.


Tényleg nem lenne muszáj segíteni a hiteleseken, de ha mégis próbálkozik a kormány ezzel, akkor miért kell ezt is összeesküvés elméletnek tekinteni? Mellesleg a kormány nem csak az adósok miatt csinálja. Senkinek nem jó ekkora mértékű deviza függés.

2011. nov. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Ha a bankok rosszul járnak, te is rosszul jársz "


Tegyél jót a bankoknak, és ne végtörlessz.


Nem kötelező, csak egy lehetőség. Ezt nem bírod megérteni, te korcs? ;)

2011. nov. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
"30 milliárd forintos veszteséget okozva a bankoknak" = 30 milliárdal kevesebb, de még így is k*rvasok nyereséget okozva a bankoknak.
2011. nov. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

"Mellesleg Ausztriában próbálj meg a többszörös fizetésből lakást venni. Nehéz lesz, mert az ingatlan árak nem Magyarország szintűek."


Ott az orvos meg fog annyit keresni, hogy vegyen lakást. De ha nem is, az se baj, mert a bérlésnek olyan hagyományai vannak ott, amilyenről itt álmodni sem lehet. És vénségére se annyi pénzt fog kapni, hogy ne tudja folytatni a bérlést.

Itt egy fiatal orvos még albérelni se tud magában nem hogy lakást venni. Szóval a fenti mondatodnak semmi értelme...

2011. nov. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Heckler

"Hát pedig az államot érdekelnie kéne, mert törvényben szabályozva kéne legyen ez az uzsorázás a bankok részéről, de még mindig nincs."

- Viszont hamarosan a 30% feletti THM uzsorázásnak fog minősülni.



17:45

"Ha a bankok rosszul járnak, te is rosszul jársz

Ezt nem vagytok képesek megérteni, ti korcsok!

ma"

- Akkor? Nyeljük le a mocsokságukat? Hát nem! Odataposunk! Ha kötözködnek vagy visszaszólnak, még inkább odataposunk! A bankok vannak értünk, nem mi a bankokért! Nagyon el lettek kapatva, meg kell tudniuk, hol a helyük!



ma 20:49

"30 milliárd forintos veszteséget okozva a bankoknak" = 30 milliárdal kevesebb, de még így is k*rvasok nyereséget okozva a bankoknak."

- Ám további 40 ezer ember érdeklődik az ügy iránt, ami így 70 milliárdot jelent.

Ha a kör szélesedik, és kiterjesztik az euróra is, akkor még több. + a banki adó.

Ne várjunk csodákat, de ez azért kemény érvágás.


Persze, vannak, akiknek soha semmi nem elég jó...

2011. nov. 8. 23:07
 18/27 anonim ***** válasza:
79%
Az a baj, hogy egy csomó gazdag végtörlesztett, mi pedig akik nem tudunk, majd ezt is kifizetjük...
2011. nov. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

24 ezer eddig törlesztett, és 40 ezren tervezik.

Ez összesen kb. 65 ezer. Ennyi gazdag volt az adósok között?...

2011. nov. 9. 00:21
 20/27 anonim ***** válasza:

800 ezren meg tovább szenvednek majd...

Én mégse látom a megfelelő forinthitelt, amivel ki lehet váltani tisztességesen. De ha tudsz ilyet, akkor szólj.

2011. nov. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!