Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egyes emberek miert nem...

Egyes emberek miert nem szeretik a Liberalizmust?

Figyelt kérdés
Ok nem orulnenek egy olyan vilagnak, ahol nem szamit a szarmazas, nincsenek eloiteletek. Ki az akinek ez nem tetszik?
2011. nov. 18. 19:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
48%
Azért a politikai eszmékről nem feltétlenül a Magyarországon megvalósult formájukban kellene ítéletet mondani. A kisebbségek felül reprezentálása, pozitív diszkriminációja pedig bevált Amerikában. Más kérdés, hogy ott nem feltétlenül mások elől vették el a helyet és nem is adták érdem nélkül.
2011. nov. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
82%

Ha nekem szegényesek az ismereteim akkor ok.


Csak valahogy nem látom azt a liberális pártot aki nem az én felsorolásaim fednék.


Majd ha lesz olyan liberális párt, akkor azt mondom életképes.

2011. nov. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
17%
Más egy párt és más egy eszmeirányzat...
2011. nov. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

""Más egy párt és más egy eszmeirányzat...



Erre is adtam már választ.

Ha te liberális érzelmű vagy, hát lény az.

Csak soha ne akarj a nagytöbbséggel szembemenni, mert maga a létforma tömegmegetestesítője, a politika ezzel nyírta ki magát.



Ok, légy liberális, semmi baj.

2011. nov. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Én nekem egyetlen érzelmem, hogy kivégezzem a Fideszt!


(egyébként a politikában már régen rossz ha valaki érzelemből politizál, mert az alkalmatlanságát és tudatlanságát bizonyítja)

2011. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Azokkal a partokkal en sem ertek egyet, akik vedik a kisebbsegeket. Az nem Liberalizmus... Mert attol, hogy o kisebbsegi, attol meg ugyanolyan buntetest kell kapnia, mint barki masnak!
2011. nov. 18. 22:05
 17/21 anonim ***** válasza:
80%

Inkább linkelek: http://www.youtube.com/watch?v=YEJy2WoHP6o

Annak ellenére, hogy Jobbikos kisfilm, igazat mond és érdemes elgondolkodni rajta.

2011. nov. 19. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért, mert a liberális eszmék követelései nagyrészt már megvalósultak. És itt a 19 századi eszmékre gondolok. Ma a legtöbb nyugati államban liberális demokrácia van.

Amire a kérdező gondol, az a neoliberalizmus. Amivel már tényleg vannak gondok. Miután az egyenlőség, a szólásszabadság, a vallásszabadság megvalósult, a liberálisok új célokat kerestek, és ekkor került elő a kisebbségek védelme. De sajnos a neoliberális (és nem a gazdasági értelemben vett neoliberális!) eszmék dogmatikussá váltak, rugalmatlanná, és lassan az az érzése van az embernek, mintha csak a kisebbségeket akarná elfogadtatni, miközben nem törődik a többségi társadalommal, vagy azzal, hogy a kisebbségekkel fogadtassa el a többség értékrendjét, gondolkodásmódját.

Nehéz úgy liberálisnak lennem, ha mondjuk egyes kisebbségiek leparasztoznak a származásom miatt. És akkor most vagy liberális leszek, vagy pedig férfiasan lépek fel, ami feltételez némi keménységet is.

Persze ez utóbbi mondtad már olyan vizekre evez, ami nagyon hosszú kifejtést igényel, ezért nem is mennék bele. De asszem, hogy az elején megválaszoltam a kérdést.

2011. nov. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
22%

Ez amit ma liberalizmusnak nevezünk az nem liberalizmus!!

Amellett a mai liberálisok sem liberálisok!!

A liberalizmus szabadelvű nem szabadoselvű!!

A liberalizmus jogvédő nem joghalmozó!!

A liberalizmus nemzeti alapú nem internacionalista.

Aki pedig az SZDSZ-t vagy az LMP-t liberálisnak titulálja az nem mást bizonyít mint a tudatlanságát!

2011. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
18/19 vagyok. Szerintem tök normális választ adtam, nem értem a sok sületlennek miért kellett lepontoznia. Aki lepontozott, az valszeg nem gondolkodott előtte. Sok kretén.
2011. nov. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!