Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz a következő,...

Mit gondolsz a következő, liberálisokról szóló idézethez? Szerintem nagyon is illik rájuk, jobban én se fogalmazhattam volna!

Figyelt kérdés
"Ők úgy gondolják, hogy nem tartoznak túl szorosan ehhez az országhoz. Ők külföldinek, nyugatinak érzik magukat. Rasszisták, és a magyarokat alacsonyrendűnek, a nyugatiakat magasrendűnek tartják. Magukról pedig azt gondolják, hogy a sors szeszélye folytán véletlenül idecsöppent nyugatiak, akiknek az a feladata, hogy helyt álljanak a felsőbbrendű nyugati ideálokért itt, a szerintük mucsai büdös disznó magyarok között. Ezért van az, hogy amikor nekik nem tetsző (nem magukat liberálisnak nevezőkből álló) kormány van, akkor szívesen látnák, ha Magyarországot megtámadná a NATO, vagy legalábbis megleckéztetné a nyugati tőke, az EU, az IMF vagy bármi más, ami külföldi. A liberálisok fejében egy nagy Külföld. vs Magyarország ellentét van, ahol a Külföld a fény, a jó, a magyarok a Gonosz, a sötétség."
2011. nov. 22. 16:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
59%
Hát ez egy nagyon DAJCSOS szöveg, hogy na ilyen egy "magyar ellenzéki " bolsis gondolkodás, ami jellemző az SZDSZr-re, MSZP re. Ilyenekkel tévesztették meg azoknak a fejét akik vasárnap kimentek szimpátia tüntetésre. Állitom ,hogy a zömét ideológiailag megtévesztették.
2012. jan. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Viccen kívül, nem provokációból írom. Ráadásul akitől idéztél, az pont nekem írta a szöveget(ha jól emlékszem).


Azért nem akarom, hogy Magyarországot bárki megleckéztesse, de a többi nagyjából igaz rám.

2012. jan. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
6%
Igaza van a kérdezőnek!
2012. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem.
2012. jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Teljesen téves az elképzelésetek.Amit leírtatok, az nem egy átlag liberális gondolkodásmódja. Egy neoliberálisé talán.... De semmiképp egy liberálisé. egy liberális értékrendje a következők.

- Mindenki egyenlőnek születik és senkitől ez a jog el nem vonható.

- Mindenkinek a jogai és szabadsága (legyen az bármiféle is) addig terjed, míg nem sérti vele más(ok) személyiségét jogait és (bárminemű) szabadságát.

Minden ami e két szabálynak vagy elvnek nem felel meg, az már jobbra vagy balra sorolható.

2012. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!