Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországot megtámadnák,...

Ha Magyarországot megtámadnák, mennyien akarnák megvédeni az országot és mennyien mennének el?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 16:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
77%
A múltbéli hősök akik az életüket áldozták a haza jövőéért, most forognának a sírjukban, ha látnák, hogy hova korcsosult a magyarok egy része, hogy támadás esetén gyáva féreg módjára elmenekülnének, és még csak meg se próbálnák megvédeni a saját hazájukat, a saját szülőföldjüket!
2011. nov. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

"A múltbéli hősök akik az életüket áldozták a haza jövőéért, most forognának a sírjukban, ha látnák, hogy hova korcsosult a magyarok egy része, hogy támadás esetén gyáva féreg módjára elmenekülnének, és még csak meg se próbálnák megvédeni a saját hazájukat, a saját szülőföldjüket!

"


Jobb lenne ha a halálba mennének? Nekünk elmaradott fegyvereink vannak és a hadseregünk se nagyon jó.


Miként védenénk meg? ÉS szerinted mennyien akarnak meghalni?AZ embernek elemi ösztöne, hogy a saját életét mentse. Persze sokan mennének mert milyen jó, de mikor majd vissza is lőnének akkor már mégse olyan jó.

2011. nov. 25. 19:03
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Jobb lenne ha a halálba mennének? Nekünk elmaradott fegyvereink vannak és a hadseregünk se nagyon jó. "


Itt megjegyezném, hogy a magyarok voltak a legrettegettebb légi vadászok a második világháború alatt, az oroszokat a technikai és létszámbeli fölény mellett is kiporolták(persze nem sokáig, de átlagban 10 orosz gépet lőtt le 1 magyar mire őt kilőtték)


Nem mennék el. Ide köt minden, nem szeretném ha a történelmünk csak úgy eltűnne, nem ezért áldozták fel magukat rengetegen. A nevem miatt is maradnák, mivel a családom régi nemesi család volt, ismerjük a családunk történelmét és én is úgy nevelem a gyerekeim, hogy tudniuk kell, honnan jöttek. Ez nem gyengeség ahogy sokan gondolják, ez az egyik legnagyobb erő.

2011. nov. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
63%
Csak tudnám, hogy mi a fészkes fenéért kellett már ebbe is belekeverni a Jobbikot...
2011. nov. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
51%
Ez ezer dologtól függ. Pl. hogy kinek van igaza. Egy igazi hazafi a második világháború esetén a szövetségeseknek szurkolt. Ez ellentmondásnak látszik, de meg kell különböztetni országot, államot, kormányt, ezek sokszor ellentmondásos fogalmak, ezek viszonyától függ, hogy egy háború jogos-e. És ez a jogosság határozza meg a nép ellenállását.
2011. nov. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
54%
Látom a lepontozás az megy, de nem értem, hogy miért...
2011. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%
Szégyellje magát, aki gyáván elfutna, ha hazája bajban lenne. Persze kér az egészségügyi ellátásból, a támogatásokból, mindenből, de ha kicsit is forróbb lenne a lába alatt a talaj, mint azt szeretné, menekülne, mint az űzött vad. Ilyenekre nincs szüksége az országnak se. Becstelen, gyáva alakok.
2011. nov. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 Maric Őrangyal ***** válasza:
64%
Nem mi döntöttünk hova születünk. Én valószínűleg elmennék innen. Tudom féreg dolog, de aki magyarkodik az biztos az első sorban fog rohanni? Magyar vadászok... Viccnek jó, de nekünk nincs olyanunk, hogy katonaság. Olyan mintha egy teljesen felfegyverkezett robotharcost 10 ősember kezdene dobálni kaviccsal meg botokkal. Végül is azért mennék el mert én nem fogok tudni hozzájárulni Magyarország védelmében. Őszintén: Hányszor tudtuk teljesen visszaverni az ellenséget? Arányokat kérekszépen.
2011. dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
90%

"Magyar vadászok... Viccnek jó, de nekünk nincs olyanunk,"


Az, hogy te el tudod olvasni amit írtam, az viccnek jó. Azt mondtam: A Második Világháború Alatt...


Amúgy a többi dologra annyit, mindenki maga dönti el, ez tényleg egy olyan dolog, ahol két igazság van.

2011. dec. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen kérdés. A válasz attól függene, ki miért, milyen módon, milyen céllal akarja megtámadni. A válasz is ettől függően lehet konkrét és értelmes. Így csak vagdalkozni lehet, abba nem mennék bele.

Sokszor a "megvédés" annyit jelent, hogy szövetségeseket keresek, megbeszélem a problémát és hasonlók. Sokféleképpen és sokféle okból lehet támadni.

2011. dec. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!