Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az oka annak, hogy a...

Mi az oka annak, hogy a Jobbikot az alacsonyabb iskolai végzettségűek jobban támogatják?

Figyelt kérdés
2011. dec. 4. 10:15
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
38%

"HA megnézzük a képviselők számát, arányában náluk vna a legtöbb olyan akinek max csak közép fokú végzettsége van. (30%)"


Ebben lehet, hogy igazad van, de a kérdésben még a támogatóiról írsz nem a tagjairól. Viszont ennek már nem fogok utánanézni, egyszerűen csak nem hiszem el. Ha kiírsz egy olyan kérdést mely eleve egy valótlan állításon alapul onnantól a szememben hiteltelen és hazug ember vagy, tehát fölösleges lenne forrásokat keresnem az állításod cáfolatára. Megcáfoltad azt már magadtól.

2011. dec. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
100%

(Ejha, kezd elterelődni a vita témája)


Itt felmerül a kérdés, hogy minden embert egyenlőnek tartunk-e, így egyenlő mértékben adjuk meg nekik a szavazás lehetőségét. És ez elég sok problémát okozna, gondolj bele: minden iskolának a végzettségét elfogadjuk? Ha valakinek nem adatott meg a sors, hogy ki tudja gazdálkodni a családja azt, hogy elmenjen továbbtanulni, de értelmes, ő nem szavazhat? Mi legyen a már szentimentális nyugdíjasokkal? A szellemileg sérültekkel? Meg amúgy is, én egyetemi diplomával rendelkezem, akkor tehát én jobban tudok dönteni az érettségivel rendelkezőnél is, szóval neki ne adjuk meg a szavazatot, mert ő hülyébb! Sőt! Én meg hülyébb vagyok a doktorival rendelkezőknél, nekem se szabadna szavaznom! Tudjátok mit? Legyen Magyarország legképzettebb embere egyszemélyes diktátor! (És arról még nem is beszéltünk, hogy a végzettség nem egyenlő az értelemmel, a tudással és a tapasztalattal)

Szóval tessék vigyázni ezekkel az ötletekkel, mert nagyon-nagyon veszélyes vizekre tévedtetek ezzel.

2011. dec. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
74%
Azt viszont azért leírom, és ezek legalább valós adatok, hogy a legalacsonyabb végzettségűek többségben a Fideszt támogatják. Második helyen az MSZP áll, viszont a magasabb átlagéletkoruk miatt ez azthiszem érthető is. Harmadik a Jobbik és negyedik helyen áll az LMP. Tehát az LMP támogatói közt legmagasabb az átlag végzettség a jelenleg parlamentben lévő pártok közül. És a Jobbik a második helyen áll végzettség szempontjából.
2011. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:

"Ha valakinek nem adatott meg a sors, hogy ki tudja gazdálkodni a családja azt, hogy elmenjen továbbtanulni, de értelmes, ő nem szavazhat?"


Legalább 8 ált. legyen meg.

2011. dec. 4. 11:52
 15/35 A kérdező kommentje:

"Viszont ennek már nem fogok utánanézni, egyszerűen csak nem hiszem el."


Mert nem tetszik akkor nem hiszem el.


A Jobbikban 46 képviselőből 14-nek van. Ez 30,4%. + 1 ember aki még tanul.


A Fideszben 225 képviselőből 23-nak van. Ez 10,2%.


A KDNPben 37 képviselőből 2-nek van. Ez 5,4%.


A MSZPben 48 képviselőből 1-nek van. Ez 2,08%.


A LMPben 15 képviselőből 0-nak van. Ez 0%.

2011. dec. 4. 11:59
 16/35 anonim ***** válasza:
A kevesebbnél mondjuk azt ,hogy kevés bába /tagság/ közt elvész az alacsonyabb iskolázottságú, mig nagyobb létszámú tagságnál világos, hogy az alacsonyabb képzettségűek is többen vannak. A kérdés felvetése szerintem egyébként sem érdekes meg nem is indokolt, mivel minden pártnál érvényesül a rétegpolitika, hiszen ebben lehet megtalálni a mézesmadzagra felfűzhető olyan szólamokat, amiket jó hallani, de soha nem valósulnak meg vagy töredéke és "majd".
2011. dec. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
91%
Csak annyit szeretnék hozzá zené hogy régen én is nagy jobbikos voltam csak úgy mond olyan embereket ismertem meg köztük hogy ki ábrándultam a jobbikból! Magyarán sok olyan ember van a jobbikban akinek nem szabadot volna belépnie!!
2011. dec. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
96%
vannak normális jobbikosok, de vannak azok a hőzöngő, írni nem tudó, fröcsögő, tudatlan, zsidózó, antimagyarozó, visszatrianont rész amit az átlagember lát és ez alapján ítéli meg a jobbikot.
2011. dec. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
0%
Kikérem magamnak.
2011. dec. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
80%
Ha csupán a gyk.hu-n kommentelőket nézzük, látható, hogy a jobbikos hozzászólók túlnyomó része nincsen tisztában saját anyanyelvével. Hogy ezek az emberek nem rendelkeznek még érettségivel sem és könyvvel sem találkoztak életükben, az biztos.
2011. dec. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!