Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Trianon revíziója elméletben?

Trianon revíziója elméletben?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés elméleti.Érdekel a véleményetek.


Ha esetleg valami csoda folytán valami hirtelen csodafegyverünk lenne,amely fölülírja az eddigieket,és a nagyhatalmak sem az egész világgal együtt nem tudnának kukoricázni velünk,visszavennénk az elcsatolt területeinket.


A kérdés lényege,hogy mindezalatt te volnál Magyarország teljhatalmú ura,akkor mit tennél?


A visszacsatolt területeken megtorolnád a románokat,szerbeket,szlovákokat stb.?


A kérdés elméleti és olyanok véleménye nem érdekel,aki azzal kezdi,hogy:"de úgyse lesz ilyen"!


2011. dec. 7. 08:06
1 2 3 4 5 6
 51/60 anonim ***** válasza:
76%

én értem, lenne egy gazdaságilag erős kis ország, a lemaradókat, munkanélkülieket, cigókat meg megkapja Ukrajna, Románia


hehe, szeriontem nekik sem kellene

2011. dec. 11. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/60 anonim ***** válasza:
27%

"A visszacsatolt területeken megtorolnád a románokat,szerbeket,szlovákokat stb.? "


Ahogy mondod.

2011. dec. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/60 anonim ***** válasza:
30%
Én kijelenteném, hogy akkor holnaptól egy független nyelv, mondjuk az angol lesz a hivatalos, mindenki szépen tanulja meg, idősek kapnak valami engedményt. Aztán onnantól fogva román, magyar, szlovák, anyámtyúkja mind egyenlő lenne, az ország neve Kárpátia vagy valami hasonló lenne, benne minden lakos kárpáti állampolgár. Minden ellenállást elfojtanék, ha már teljhatalmú vagyok. Aztán pár évtized múlva, egy új generáció felnövésével mindenki élne boldogan egymás mellett. Nyelvi értékeink elvesznének, de szerintem az életben nem a nyelvünk a legfontosabb, hanem hogy nyugodt és boldog életünk legyen.
2011. dec. 17. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/60 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen sosem lesz, a megosztottság a politikai érdek, nem a béke. Az elmúlt pár száz év ezt mutatja. És amiért egy nyelvet beszél mindenki, attól még nem lesz egyenlőség, az Osztrák-Magyar monarchiában is hiába tudtál németül, másodrendű polgár voltál, egy erdélyi magyar hiába tud románul, attól még büdös magyar marad. Ezzel te nem intéztél el semmit.
2011. dec. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/60 anonim ***** válasza:
52%

Aki ezt a kérdést felteszi, vagy revizionista nagy-magyarország felvarrós idióta, az nincs tisztában a tulajdonviszonyokkal. Ha visszaszerezné a magyar állam a korábbi területeket, akkor abból a magyar lakosság 99%-a semmit sem profitálna, sőt. A gyárak, a földek és az infrastruktúra ma a tőkések kezében van, és a terület-visszacsatolás után is tőkés kizsákmányolók kezében maradna. Trianon előtt a gyárak és a földek nem a magyar nép tulajdonát, hanem mágnások, grófok és herceget tulajdonát-birtokát képezték, amelyekben/amelyeken munkások és parasztok szenvedtek éhbérért. Persze kultúrális szempontból és társadalmi szempontból tragédia volt, hiszen 100%-os magyar falvakat is lecsatoltak és előkészítette a második világégést. De az sem véletlen, hogy LENIN nevezte elsőként a trianoni diktátumot RABLÓBÉKÉnek (nem pedig a horthy-fasiszták, akik aláírták azt).


A lényeg, hogy nem a területi viszonyok megváltozása, hanem a tulajdonviszonyok megváltozása hozza el a jólétet a magyar dolgozóknak. Magyarul nem nacionalizmusra, hanem szocializmusra van szükség.

2011. dec. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/60 anonim ***** válasza:
50%
Az anyagi jóléten kívül vannak más dolgok is az életben. Ha körbetelepüle téged ötven oláh vagy szerb, akkor rájönnél.
2011. dec. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/60 A kérdező kommentje:

tegnap 23:10



Te egy tipikus ballib fax vagy!


Ennyi komment elég ehhez többet nem érdemel!

2011. dec. 18. 01:27
 58/60 anonim válasza:
29%

"A visszacsatolt területeken megtorolnád a románokat,szerbeket,szlovákokat stb.? "

Meg...mi sem felejtjük el, amit ők tettek velünk, hát ők se felejtsék el, amit mi fogunk velük!!!És igenis fogunk, és vissza fogjuk venni. Lesz egy nemzet, aki vérrel, ésszel, türelemmel visszaveszi hazáját!

Üdv.

2011. dec. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/60 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: Elment a Tatár,elment a Török,a történelemben semmi sem örök!!
2011. dec. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/60 Matee1999 válasza:
Nekem nagyjából elég lenne csak a magyarlakta területek visszacsatolása. Most ami van helyzet Ukrajnában, ha Oroszország háború útján megszállná egész Ukrajnát és az oroszok pártján lennénk, talál odaadnák Kárpátalját. De ez attól is függ hogy Putyin mit lép.
2014. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!