Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt Magyarország legjobb...

Ki volt Magyarország legjobb politikusa?

Figyelt kérdés
Bárkit megnevezhettek Árpádtól a mai "vezetőkig".
2009. máj. 17. 10:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
38%

Kedves kérdező!

Szerinted ki volt?

Én is azt fogom írni a válaszomban, hogy ne legyek lepontozva.

2009. máj. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
83%
Kossuth Lajos volt a legjobb vezető. Ő, miután emigrációba vonult a szabadságharc leverése után Olaszországba, pontosan megjósolta, hogy mi fog történni, ha Magyarország nem kezdeményez újabb szabadságharcot. Trianon. Senki nem hitt neki, de a jóslata igazzá vált. Magyarország akkor nem állt ki az érdekei mellett, ezért elnyomták a nagyhatalmak.
2009. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
56%

Kossuthot semmiképpen nem írnám. Olyan valaki, aki elmenekül az országból, "véletlenül" magával ragadva az ország pénztárát, és ezután kintről osztja az észt, hogy mit kellene csinálni, az nem "jó" politikus az én véleményem szerint.

Akkor már ezerszer inkább Széchenyi, bár én leginkább azt szerettem volna, ha Wesselényi Miklós vállal aktívabb szerepet a politikában (Ő a kedvencem!).


De szó se róla, azért szívesebben élnék Mátyás korában, mint most. :)

2009. máj. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
49%
Azt elfelejted, hogy ugyan osztotta az észt, de visszatekintve az észosztására: ha hittek volna neki, most jobban állna az ország. Maradt volna Magyaron, várva a kivégzésére? Ne akarj meggyőzni egy olyasvalakit, aki töri tanárnak készül :P
2009. máj. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
53%

Elnézést kérek, kedves "Töritanárnak készülő". Én a laikus, egyszeri ember véleményét képviselem, és a saját elvi megfontolásomból, és a saját - meglehet túlzó - etikai nézeteim segítségével formálok véleményt.

Igen, inkább maradt volna itthon, várva a kivégzését! Félre ne érts, nem kívánom senki halálát, de ez olyan, mintha a saját élete fontosabb lett volna neki annál, hogy mi lesz Magyarországgal. Ezek szerint ANNYIRA mégsem szerette ezt az országot.

És rengeteg ellenpélda van, akik annyira szerették ezt a földet, hogy meghaltak Érte! És miattuk lehetünk még mindig itt. És egy idézet a kedvenc írómtól a végére:

"Ha nincs olyan ügy az életedben, amiért meghalnál, akkor nem érdemes élned."

2009. máj. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
73%

"Ne akarj meggyőzni egy olyasvalakit, aki töri tanárnak készül" – Miért? Egy töri tanárt nem lehet véleményekről meggyőzni? Ez elkeserítő.


Kossuth nekem sose volt szimpatikus. Inkább Deák Ferencet választanám.

2009. máj. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos a leendő tanárok (is) úgy állnak hozzá a dolgokhoz, hogy azt hiszik, az ő (iskolában) bemagolt véleményük megdönthetetlen, mert ők megtanultak egy véleményt és szerintük csak az lehet mások véleménye is!

(Ez a magyar mentalitás.)

2009. máj. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondd, hogy ez a magyar mentalitás, mert ez nem igaz. Ez teljesen személy-függő dolog, hogy készpénznek veszem-e, amit egy másik ember mondott, vagy kialakítom a saját véleményemet a dolgokról. Mindenhol vannak "birka-mentalitású", a juhász és egymás véleményét bégető emberek, de mindenhol vannak olyan emberek is, akikmaguk alakítják ki a véleményüket. Gondolj bele, Te milyennek tartod magad, és ki fog derülni, hogy ez nem nemzetiség-függő.

Egyébként szörnyű, hogy manapság, ha valami rossz, az rögtön megkapja a "magyar" jelzőt. Ennyire rosszul éreznék magukat az emberek magyarként? Engem édesapám arra tanított, hogy soha ne nyilatkozzak magamról lekicsinylően, mert a bennem élő ember hallja azt, és kisebb, gyengébb lesz tőle. És úgy gondolom, ez működik a nemzetre is. Ezért kérlek Titeket, hogy ne mondjatok ilyet, még akkor se, ha el vagytok keseredve valami miatt. Erősítsétek a bennetek élő ember és a körülöttetek lévők magyarságát, akkor is, amikor nem a legjobb a helyzet!

És ismét egy példa: ha szeretnéd, hogy a meghibásodott repülőgép, amin ülsz, biztonságosan landolna, melyik pilótára bíznád? Aki azt nyögi, hogy "-Nem fog sikerülni! Mind meg fogunk halni!" Vagy aki határozottan azt mondja: "-Engedjetek oda! Én meg tudom csinálni!"


(Elnézést az OFF hozzászolásért, de ez ki akart jönni!)

2009. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
53%

08:47-es Válaszoló!

Teljes mértékben egyetértek veled! Engem csak az bosszant, hogy valaki megkérdezi másoktól, hogy mi a véleménye valamiről, de a válaszra nem kíváncsi; ha nem a saját (kérdező) véleményét látja viszont akkor lepontoz.

2009. máj. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem ;s a historikusok szerint is Szent István akinek Imre fiához írt intelmei a Kárpát Medence első irott alkotmányénak is tekinthető, aminek tételei a mai napig érvényesek. Ezt csak a közékor végn csak a frank uralokodóház törvényei előztek meg. Kiválö tisztelettel TA Csikszereda
2009. jún. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!