Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok, jövőre besokall...

Mit gondoltok, jövőre besokallnak és tesznek valamit a Tisztelt Kormány ellen az emberek?

Figyelt kérdés

Miért nem azt teszi a Kormány, amit ígért a választások alatt? Miért érzik felhatalmazva magukat arra, hogy a demokrácia alapszabályait áthágják és létrehozzanak egy nekik kedvező hibrid, totalitárius elemekkel tarkított modellt?


Miért nem látnak a választópolgárok - a honfitársaim - hogy ez ÁTVÁGÁS, CSALÁS, ÍGÉRETSZEGÉS?


Miért nyirbálják meg az 1990 óta létező új szabadságjogainkat?


Valamit tenni kell, mert nem hiszem, hogy a választáskori 2/3 most java most melléjük állna.


2011. dec. 23. 23:10
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 anonim ***** válasza:

" Nem tudom hogy például Roosevelt mit tett az 1930-as években, de furcsa módon nem úgy emlékszem hogy túl nagy "megszorításokat" lépett volna meg."


Amit ő csinált az mind szép és jó, de egyvalami kell hozzá. Mégpedig sok pénz. Ebben van nálunk egy kis gond.


De ugyanakkor amit tett abból sok dolog mára már nálunk is van.


Bár van dolog amit Orbán is alkalmaz. Mégpedig, hogy növelte az AB létszámát. Csak persze a mi esetünkben ezt azért kell, hogy könnyen ki lehessen venni pénzt az MNYP-ből és majd a devizatartlékokból. De ezek arra mennek el, hogy meg tudják mutatni, lehet 3% alatt a hiánycél. A gond, hogy ha a költségvetésüket nézzük, akkor az megbukott. AZ MNYP ellopása nélkül olyan 6-7% lenne a hiány. Ez az amit a költségvetésük elért.

2011. dec. 24. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
Nem célszerű válságot kezelni úgy hogy "csökkentjük a kiadásokat". Lenne pénz bőven a költségvetésben, ha az egykulcsos adót nem vezették volna be. Többlet lenne, amiből tudnának költekezni. Egyáltalán nincs szükség megszorításokra.
2011. dec. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:

Lelkek Erdésze


Akkor orbitálisan bénák lehettek az előző kormányok, mert eddig az összes hiánnyal tervezett költségvetés, hiába volt többkulcsos adó.

2011. dec. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 anonim ***** válasza:

A hiány önmagában nem rossz dolog; sőt, az összes eddigi sikeres válságkezelés rekord deficitekkel volt finanszírozva. Csak oda kell figyelniük a kormányoknak hogy növekedésösztönző beruházásokra költsék. Azok az országok melyek folyton megszorítanak... érdekes módon nem kerültek ki a válságból.

Irország, Portugália, Görögország, Lettország, Románia... nem kifejezetten "sikertörténetek" manapság. Pontosan azért mert az állam szűklátókörűen nem végez gazdaságösztönzést. Az Egyesült Államok mindeközben 2%-os GDP növekedést tud felmutatni, Ázsiáról nem is beszélve, miközben a balfék Európa fuldokol a forráshiány miatt. Anglia meg Svédország is nagy hiánnyal számol jövőre... mert van eszük és költekeznek!

2011. dec. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:

" mert eddig az összes hiánnyal tervezett költségvetés, hiába volt többkulcsos adó."


Jézusom.


HA van több kulcs akkor is van hiány, de jóval magasabb. Józan paraszti ésszel belegondolsz, ha kiveszel 600 milliárdot a költségvetésből az jó vagy rossz? Persz tudom a fideszesek szemében, ha ezt a fidesz teszi akkor jó.

2011. dec. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
Lótúrót jó. De most ettől mi a rosseb változik? Egyszer hagynak több pénzt az emberek zsebében és megy a rinya?
2011. dec. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 anonim ***** válasza:

"AZ MNYP ellopása "


Lopás? Nem volt kötelező átmenni én úgy tudom.

2011. dec. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 anonim ***** válasza:

"Lopás? Nem volt kötelező átmenni én úgy tudom."


Viszont most már ki lehet jelenteni, hogy de át kell. Ugyanis nem lesz soha többé befizetés és így az összes pénztár tönkremegy. Érdekes, hogy a fidesz is úgy számolja a jövő évi kt-t, hogy megkapják a maradék pénzt is. A maradék 102ezer ember pénzét.



" De most ettől mi a rosseb változik? Egyszer hagynak több pénzt az emberek zsebében és megy a rinya?"


Marad, de azoknak akiknek így is volt. Nem érdekes, hogy folyamatosan válságról papolnak, de olyan intézkedést hoztak amivel a jobban keresők jártak jól. JA és a maradékot mivel tömték be. Az adómódosításokkal. Annak köszönhetően aki 300E alatt keres az rosszabbul járt. De jövőre ez tovább folytatódik. Aki minimálbért kap az 10E fog nettóban kevesebbet kapni. Bár idén is pár ezerrel kevesebbet kapott.

2011. dec. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
Illetve a kormány úgy alakította, hogy a keveset keresőknek kevesebb legyen, a többet keresőknek több. A legjobb példa maga Orbán. Neki havi nettó 500E lett több.
2011. dec. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 anonim ***** válasza:
Érdekes módon én jobban jártam pedig nem keresek közel sem annyit.
2011. dec. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!