Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az aktiv lakosság nagy része segélyekből él?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 14:39
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
86%
Nem értem mit kellene ehhez szólnom. Nem az aktív lakosság nagyrésze adta el a cukorgyárakat, nem az aktív lakosság nagyrésze importálja a búzát valamint nemis az aktív lakosság nagyrésze irtotta ki a sertés és marhaállományt.
2011. dec. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
78%
Nem az aktív lakosság nagyrésze csalogatta ide a Tescot, LIDLt, Corát, Pennyt, Suzukit, Adudit és a többit. Ez épp az aktív (mármint lopásban) lakosság kisebbik része volt.
2011. dec. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ ,hogy miért és mióta él segélyből. Én is munkanélküli vagyok de nem ülök a seggemen gőzerővel igyekszem vissza a munkaerőpiacra.

Rossz itthon. Nincsenek nagy igényeim, elképzeléseim.

Haszontalannak érzem így magam. Ezt még tetézi hogy negyvenhez közeli vagyok és meg kell küzdenem a korosztályomat érintő előítéletekkel, de nem hagyom letörni magam. Tudom, hogy sikerülni fog:)

2011. dec. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
33%
Én meg egyszerűen nem is vagyok hajlandó egy percet sem dolgozni az aktív lakosság kisebbik részének gazdagítására. Rohadtul szeretek itthon ülni, várni a segélyt és eközben mindent megtermelek magamnak, kiszálltam a munkaerőpiacról örökre és nem is kívánkozom vissza. Így lényegesen jobban élek és főleg KÖNNYEBBEN!
2011. dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Egy más ügyben jártam a PH-ban, és két órát vártam az ügyemben. Megkérdeztem, mire vár ez a rengeteg ember. Hát a rengeteg féle segély valamelyik formájára vártak. Az egyik elmondta, hogy százezret összetud "kalapálni' a tanácstól. Hülye lenne dolgozni. Én ennyiért napi 8-l1 órát dolgozom. És most jöhet, hogy mert hülye vagyok...
2011. dec. 25. 15:03
 6/44 anonim ***** válasza:
65%
Mit kellene hozzászólni, mindenki abból él amiből tud. Ha valaki az egyéni kvalitásai alapján ennyire hivatott, akkor az éljen segélyből. A többség szerencsére nem ilyen, csak ideiglenesen kényszerül segélyért folyamodni.(addig amíg nem talál valami munkát)
2011. dec. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
96%

"Az egyik elmondta, hogy százezret összetud "kalapálni' a tanácstól. "


Ez valóban így van. Én ugyan nem kapálok össze ennyit viszont mint már írtam itthon termelek, és e két jövedelemforrásommal lényegesen jobban jövök ki, mintha valahol gürcölnék 8-10 esetleg még annál is több napi órában. És valljuk be azért nem kevés munkáltató van manapság aki jóval a napi 10 óra fölötti munkavégzést is elvár, jómagam dolgoztam már 16 órában is folyamatosan és szerinted mennyivel kerestem többet mint egy önkormányzati közmunkás aki 8 órában békésen elgereblyézgeti a faleveleket? Elárulom 10-20 ezer forinttal. Szóval érdemes még ebben az országban (alkalmazottként) dolgozni? Természetesen nem.

2011. dec. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
50%

"Ha valaki az egyéni kvalitásai alapján ennyire hivatott, akkor az éljen segélyből."


Épp az alacsony kvalitásúak mennek el dolgozni. Aki gondolkodásra is képes az nem adja fel a jólétét pusztán azért, hogy valami görény vállalkozónak új Audit vegyen. Megveszi inkább magának.

2011. dec. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
94%

1.Nincs munkahely.

2.Ha mégis akad munkahely, akkor az többnyire sz*rul fizet.Olyannyira, hogy a fizetés és a segély összege között nincs akkora nagy különbség, hogy az különösebb inspirációt jelentene a munkanélkülinek, hisz mindkettőből csak éhen halni lehet.

3.Amíg nem emelik meg a béreket és nem létesítenek több munkahelyet, addig ez így is lesz, és ezen nincs mit csodálkozni.

4.Nehogy már a kizsákmányoló munkáltatók malmára hajtsuk a vizet!

2011. dec. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
41%
Rengetegféle segély??Na, kíváncsi lennék én, mennyi is a a rengetegféle segély!
2011. dec. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!