Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az aktiv lakosság nagy része segélyekből él?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 14:39
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
56%

Én is abból élek egy ideje.

8 évig egyetem után szépen ívelt felfele a karrierem, a végén már nettó 300-at kerestem. Ekkor elkövettem azt a hibát, hogy szültem egy gyermeket. Fél évig még király voltam a Tgyással, majd másfél évig jól megvoltam a gyeddel.

Amikor ez lejárt, a kissrác betöltötte a két évet indultam volna vissza dolgozni. Két év eltellt azóta, de még mindig nem sikerült rendes munkahelyet találnom.

Kétszer pár hónapig dolgoztam olyan fizetésért, ami még zsebpénznek is szánalmas.

Még néha próbálkozok, de már igazából feladtam. Amíg nem lesz iskolás a gyerek, addig nem megyek napi 12 órát gürizni a semmiért.

De lehet, hogy utána sem.

2012. jan. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
28%
Sokan nem akarják elfogadni, hogy kapitalista piacgazdaság van, ennek első szabálya, hogy a piac szociálisan érzéketlen, szóval l*szarja, hogy neked nincs pénzed valamire, általában adott a lehetőség (Magyarországon nagyon is) hogy megfelelő oktatásban részesülj (tehát esélyed legyen jó munkára, jólétre), persze ahhoz szorgalmasan tanulni kellene, ez sokaknak nem tetszik.
2012. jan. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
@31/32 Mo.-on nem kötelező visszavenni a nőt, ha szülési szabadságra ment? Mert Németo.-ban igen.
2012. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
0%

#32-es


Pontosan így van! A kommunista rendszerben kötelező volt dolgozni, munkakerülő voltál ha nem tetted, és elvittek. Cserébe "karrier" fogalma ismeretlen volt, jobb életre esélyed sem volt.


Most van (bár Magyarországon élünk....), viszont ez magával hozta azt is, hogy aki nem tud élni vele, az éhbérért fog dolgozni. Régen nem kellett tanulni, úgy is megvolt a megélhetésed. Most sajna nem elég a 8 általános a nettó 400-as fizuhoz, de még az érettségi sem, sőt a diploma sem, ha nem vagy elég rátermett. Ez van...


A lakosság jelentős része segélyekből él, de kibúvó keresése az, hogy mindent az államra fognak a munkanélküliek. Másrészt az ingyenélők (akik nem is akarnak dolgozni) segélymegvonása igenis jó ötlet. Dolgozzon, menjen közmunkára.

2012. jan. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
# 33/34: de kötelező.
2012. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Mégis hogy lehet 22800 Ft-ból megélni havonta?Mivel 2012 Január 1.-től ennyi a foglalkoztatást helyettesítő támogatás összege a 28500 Ft helyett,ami szintén hatalmas összeg volt.
2012. jan. 6. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

#36


Ha meg lehetne élni belőle, akkor sokan, akiknek büdös a munka, otthon ülnének.

A segélynek soha, sehol nem az a célja, hogy megélhess belőle. Mindössze annyi, hogy épp ne dögölj éhen, és szar legyen neked, és motiválva legyél, hogy igenis minden erőddel igyekezz vissza a dolgozni.

2012. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eddig is szar volt,de az emberek ezek után nem csak arra lesznek motiváltak,hogy visszamenjenek dolgozni,hanem arra is,hogy elmenjenek lopni,rabolni,és egyéb bűnözési formát gyakorolni.Hiszen ha le is buksz,és el is kapnak,mi az ami vár rád?Lesz hol aludnod,fűtött helyen leszel,kapsz enni,gondoskodnak rólad stb:D
2012. jan. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy az aktív lakosság nagy része segélyekből él.

De Magyarországon a dolgozó emberek száma 2,6 millió, most olvastam. A többi nyugdíjas, rokkantnyugdíjas, kismama, diák vagy munkanélküli.

Nem nagyon hiszem, hogy segélyekből olyan rózsásan meg lehetne élni. Most már nem. Legalábbis nem mindenhol. Édesanyám a 3. gyerek születése után évekig nem talált munkát. Segélyért folyamodott, azt mondták neki az önkormányzatnál, hogy biztos van fekete jövedelme, mert hatalmas házban lakik, nem adnak segélyt. Ja, a házat 20 évvel ezelőtt építette, de valahogy most is fent kéne tartani, nem? Azóta kicsit már más a helyzet a munkaerőpiacon, és másak az árak is. Ja, tudom, már Bajnai is megmondta, aki nem tudja fenntartani, az adja el. Már ha lenne vevő az ingatlanpiacon.

Pesten adnak segélyt? Vagy hol? Mert a férjem sem kapott a helyi önkormányzattól, amikor tartósan munkanélküli volt. Azt mondták 28500 Ft/fő a minimum jövedelem, de ez nekünk bőven megvan.

A kérdésre visszatérve, valóban inkább a gyermekek után járó juttatásokat használják ki sokan. Ezt meg elég nehéz kiszűrni, hiszen ha valakinek gyermeke van, akkor tényleg nagyon nehéz elhelyezkedni, és a gyerekeket nem kéne hagyni éhen halni. Az más kérdés, hogy én pl. a családi pótlékot sem pénzben adnám, hanem természetben. Voltak erre ötletek, de mindig elvetették.

A Kormány egyébként most igyekszik ezt visszaszorítani, hatalmas a felháborodás (pl. a rokkant nyugdíjak felülvizsgálata, munkanélküli segély csökkentése, iskolaköteles kor leszállítása). Nem vagyok egyébként fideszes, de tény, hogy ezeket a drasztikus intézkedéseket már sokkal előbb be kellett volna vezetni.

2012. jan. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
46%
"01-06 16:30" Nem semmi felfogás!
2012. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!