Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy az...

Mit szóltok hozzá, hogy az aktiv lakosság nagy része segélyekből él?

Figyelt kérdés
2011. dec. 25. 14:39
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Én idéztem az embert, aki "kalapál" . Neki tanács volt.
2011. dec. 26. 11:02
 22/44 anonim ***** válasza:

"Én utána néztem. Meg fogsz lepődni. Ugye van az aktivkoru segély 28 ezer körül. átmeneti segély 9.5oo ft. lakásfenntartási, rendszeres, rendkivüli gyerektámogatás,gyógyszertám, közgyógy, közlekedési támogatás,ösztöndij- négyes felett, ovodáztatási segély,eü.szolg.jogosultság, stb. most ennyi jutott eszembe".


Te sokeszű!Segély igénylésekor minden jövedelemről be kell számolni, ha nem számol be az illető, akkor is könnyűszerrel utána tudnak járni, honnan mennyit kap és ha túllép egy bizonyos összeghatárt a jövedelme, akkor nem kap többet és kész, úgyhogy nem lehet segélyekből százezreket összekalapálni, abba belenyugodhatsz.

Az átmeneti segély pedig sosem volt 9000Ft!3 és 5 ezer körül mozog.Úgyhogy ne a segélyezetteket irígyeld, vannak akik sokkal nagyobb összegeket kalapálnak össze, nem segélyből, hanem mindenféle zavaros ügyletekből,aktívan.

2011. dec. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
100%
Fél éve nem találok melót, pedig keresek. Minden héten legalább 1x körbe járom a várost, ami nem kevés pénzembe kerül. Mégsincs semmi. Segélyt igaz naem kapok, nem is kaptam, de felteszem a kérdésd, ha nem lenne anyám, apán, aki eltart ezekben a nehéz időkben éhen kellene hogy dögöljek? Nehogy azt hidd már, hogy azért nem dolgoznak az emberek mert nem akarnak!!! NINCS HOL FELKELLENE FOGNI
2011. dec. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
50%
Próbálj kicsit a városon kívül is szét nézni. Nálam a dolgozók harmada más városokból jár át, amit természetesen térítek is. Van aki kétszáz kilométert utazik naponta. A jó munkáért és fizetésért néha áldozatot is kell hozni.
2011. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:

Kétszáz kilométert utazik naponta?Mivel, repülővel?

Van egy barátom, aki 200 km-re lakik.Nos,az utazás csak oda, vonattal több mint fél napomba kerül, ha még aznap haza is akarnék jönni(ami kizárt, mert mire odaérek, már hulla vagyok), akkor tulajdonképp azonnal fordulhatnék is vissza, de több órás meló végképp nem férne bele a napba. És valamikor aludni is kell, bár ezt a munkáltatók sosem fogják megérteni.

2011. dec. 31. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
40%
Elhiheted, nem én kényszerítem hogy dolgozni jöjjön. Autóval 100 km ide, 100 km oda, az 2,5 - 3 óra maximum. Az útiköltség 80%-át természetesen térítem, mint minden más városból érkező dolgozónak.
2011. dec. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 A kérdező kommentje:
Elmondanád milyen melóról lenne szó?
2012. jan. 1. 10:45
 28/44 anonim ***** válasza:

"Kétszáz kilométert utazik naponta?Mivel, repülővel? "


Gondolom autóval. Én évekig jártam 208 km-re. Az pedig bizony több mint napi 400.

2012. jan. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:

Szomorú ,hogy nem találják ki magukat.Az is szomorú,hogy sokan megtehetnék de fukarságból a Lidlibe meg hozzá hasonló pénzexportáló helyeken vásárolnak olcsó külföldi szemetet, ahelyett ,hogy rendes magyar teméket vennék.

Hozzám is jönnek és nyafognak, alkudoznak, cigánykodnak avval próbálnak érvelni ,hogy a pozdorja vagy a műanyag bóvli mennyivel olcsóbb ,mint amiket én készítek.Hát akkor tessék elmenni és megvenni a 10%al olcsóbbat, 5 éven belül (mert jó ha annyit tart) úgyis itt lesz megint.

De akik nállam rendelnek és munkából történő megélhetésfélét biztosítanak nekem, azok se kötözni való bolondok ám.De meggazdulni se mostanában fogok az hótzíher.

Kicsit tudatosabban kellene vásárolni, nem csak azt kellene nézni ,hogy mék olcsóbb pár ft-al. Mert aki a kicsit túlbecsüli a nagyhoz ,a jóhoz sosem jut.


1000szer leírtam már, hogy az adókat, járulákokat,ÁFÁt legalább felére kellene csökkenteni ahhoz ,hogy fejlődjenek a hazai cégek és új vállakozások -munkahelyek jöjjenek létre.Két éven belül ugyanannyi ha nem több pénz folyna be csak akkor többen fizetnének kevesebbet.

Nagyon sok értelmes ,szorgalmas ember is van jelenleg partvonalon kívül de a jelenlegi adó-és egyébb követelmény viszonyok mellet nem tudnak érvényesülni.

2012. jan. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
Ha aktív akkor nem élhet segélyből , mert akkor dolgozik. Nem inkább felnőtt lakosságot akartál írni?
2012. jan. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!