Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha államcsőd lenne, és bedőlne...

Ha államcsőd lenne, és bedőlnek a bankok, akkor a hiteltartozások is megszűnnének?

Figyelt kérdés
Éppen most akarunk végtörleszteni... közben meg lehet, hogy egy-két hónap múlva eltűnne a tartozás? :) Gondolom nem...
2012. jan. 8. 17:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
21%
A kormány egyik legnagyobb hibája volt ennek a végtörlesztés marhaságnak a bevezetése. Ha rajtam múlt volna, egyetlen devizahiteles nem kapott volna egy fillér segítséget sem. Minek kellett felvenni?
2012. jan. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

"Ha rajtam múlt volna, egyetlen devizahiteles nem kapott volna egy fillér segítséget sem."


Én utálom a Fideszt, de ha ezt nem vezetik be, akkor hajléktalanok lesznek.

Az pedig még haszontalanabb lenne az államnak, az érintettekről nem is beszélve...

Szerencse, hogy nem rajtad múlt :)

2012. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Első, a kérdésre nem válaszoltál, a más irányú véleményed meg nem érdekel bocs :)
2012. jan. 8. 17:22
 4/15 Panda Péter ***** válasza:
87%

a végtörlesztés tipikusan olyan intézkedés, ami a médiában jól hangzik, de valójában pont nem azon a rétegen segít, aki igazán nagy bajban van.

és igen, a devizahitelt felvenni nem kellett volna, pláne nem ilyen tömegekben, ebben az első Orbán, és az utána lévő Medgyesy kormánynak is benne van a keze.

2012. jan. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem szűnnének meg. Amíg zavaros a helyzet, lehet, hogy minden függőbe kerül, az is lehet, hogy néhányan kijátszhatják a zűrzavart, de a konszolidáció után a hitel továbbra is fennáll. Hogy milyen mértékben, azt nem lehet előre megmondani.
2012. jan. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Panda Péter:

Azért ez nem fekete-fehér. Nálunk a családban mindenkinek volt saját lakása, most pedig kettőt eladunk, amiből pont ki is fizetjük a rajtuk lévő hitelt. Utána pedig összeköltözünk a maradék egybe. Szóval nem arról van szó, hogy a zsebünkben van a lóvé, és gazdagok vagyunk.

2012. jan. 8. 17:38
 7/15 Hajdu Peter ***** válasza:
0%
A hitel tartozasoknak mar most el kene tunnie , mert szerintem buncselekmeny törtent a kihelyezeskor . Megtevesztö arfolyam manipulacio tudatlan embereknek kihasznaltak a kenyszerhelyzetet , es felre informaltak öket . Itt azt az infot kaptam , hogy csak 1 Magyar bank van az OTP , tehat ha a bankok bedölnek nagyon sajnaljuk öket az OTP-t meg csak valahogy helyre allitja az allam .
2012. jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Hajdu Péter

Az árfolyam nem megtévesztő, hanem kockázatos volt. Nem vertek át szegény tudatlan embereket, mert kaptak egy szerződést. Én ha kötnék egy szerződést, amiben az áll, hogy milyen módon fizetem vissza a hitelem, amit 25 évig törlesztek, akkor azt én elolvasom és ha valamit nem értek, akkor kérdezek.Sok embert ismerek, akikkel a bank szóba se állt volna, de hitelügyintézők valahogy mégis elintézték a hitelt nekik. Na ezeket viszont felülvizsgálnám.

2012. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A végtörlesztés nagyon jó ötlet volt a fidesz részéről.
2012. jan. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
54%

Jó ötlet? Azért fizeti most mindenki más az okozott kárt a magasabb költségekkel és magasabb THM-ekkel.

A végtörlesztésre fordított pénzből lehetett volna bérlakásokat építeni azoknak az embereknek és hagyni a hiteleket bedőlni, legalább helyreállt volna a piac.

2012. jan. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!