Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar-e a zsidó, cigány,...

Magyar-e a zsidó, cigány, sváb, horvát, szlovák, román, ha a Magyar Köztársaság állampolgára, tud magyarul, és nem tagadja kifejezetten, hogy magyar lenne?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon is, de ez mintha balra és jobbra is problémát okozna: a zsidóknak sokszor nem szimpatikusak a magyar jelképek, a többségi magyaroknak meg nem szimpatikusak a kisebbségek. Feloldhatók az ellentétek, ha azt mondjuk, hogy a magyar egy több etnikumból, nyelvből és kultúrából álló közösség, melyet röviden "magyar nemzet"-nek nevezünk?
2009. máj. 25. 13:01
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
79%

Laktál már cigány negyedben?

Elhordták a házad minden mozdítható berendezését??

Laktál már Ózdon?

És volt olyan veled, hogy alapig elhordták a cigányok a nyaralódat?

Mert én már igen. Nem kell félteni a cigányokat, meg pszichológiailag védeni azzal, hogy annyit mondják rájuk, hogy lopnak, csalnak stb.., hogy végül el is hiszi magáról!

De ez a kérdés nem a cigányokról szól, és nem is a gyűlöletkeltésről.

Ha nekem szipmatikusak a cigányok, akkor szeresd őket!

(Mellesleg nekem is van cigány barátom...)

2009. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
39%

Nem minden cigány teszi ezt. Rengeteg ember nem szimpatikus ember nekem, rengeteg agresszív, kötözködő NEM cigány emberrel találkoztam. Akkor most mondjam azt, hogy én utálom a magyarokat, magammal együtt? Hogy lehetne általánosítani? A cigány negyedekből lehetetlen kitörni azoknak, akik oda születtek, hiszen a szüleik (már ha voltak nekik) nem iskoláztatták őket, sokan fürödni se tudnak, így munkát se találnak.


Én nem védem őket, csak azt mondom, hogy a nem cigányok között is rengeteg bűnöző van, így nem lehet általánosítani.

2009. máj. 26. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyar az, aki azonosítja magát az ország történelmével, kutúrájával, annak vallja magát, és ő vagy ősei magyar földhöz köthetőek.
2009. máj. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

"Aki zsidó, az zsidó...aki cigány... az cigány... aki szlovák, az szlovák...és NEM magyar!!!"

Most komolyan te árja vagy?

A magyar társadalomnak max 20%a lehet magyar (és ezzel sokat mondtam). Nyisd csak ki a törikönyvet és rájössz te is.

2009. aug. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim válasza:
"Magyarnak lenni nem állapot, magyarnak lenni magatartás!"
2011. nov. 29. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!