Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar-e a zsidó, cigány,...

Magyar-e a zsidó, cigány, sváb, horvát, szlovák, román, ha a Magyar Köztársaság állampolgára, tud magyarul, és nem tagadja kifejezetten, hogy magyar lenne?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon is, de ez mintha balra és jobbra is problémát okozna: a zsidóknak sokszor nem szimpatikusak a magyar jelképek, a többségi magyaroknak meg nem szimpatikusak a kisebbségek. Feloldhatók az ellentétek, ha azt mondjuk, hogy a magyar egy több etnikumból, nyelvből és kultúrából álló közösség, melyet röviden "magyar nemzet"-nek nevezünk?
2009. máj. 25. 13:01
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Ki a magyar?


Két részre bontanám a választ.


1. A Magyar Köztársaság minden állampolgára magyar állampolgár.Nemzetisége lehet bármilyen; szlovák, sváb(német) horvát, román stb. Tehát például szlovák nemzetiségü magyar állampolgár.


2. Magyarok élnek a Kárpát-medencében a Trianonban elszakitott területeken (a "néhai" Magyar Királyság területén, a Felvidéken(Szlovákia) Délvidéken Vajdaság/Szerbia, Erdélyben(Románia) stb.Például egy Erdélyben élő székely magyar nemzetiségü román állampolgár


Kirabolt, szegény, kis magyar,

Kitárul afelé karom,

Kit magyarrá tett értelem,

Parancs, sors, szándék, alkalom

Ady Endre

2009. máj. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a kérdezőnek: Petőfi Sándor se magyar származású, mégis őt tartjuk az egyik legnagyobb magyarnak :)
2009. máj. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Magyar az, aki vállalja származását, beszéli a nyelvet, elismeri a nemzet jelképeit, magyarként él és nem hoz szégyent a nemzetére. Ha így cselekszik a zsidó, a cigány, a sváb, a horvát, a magyar stb. akkor igen, ők magyarok.


Azonban ha magyar állampolgár, beszéli a nyelvet, ám nem hajlandó elfogadni a törvényeket, nem magyarként él (ez nem jelenti azt, hogy nem beszélheti a saját nyelvét, nem tanulhat saját nyelvén, nem ápolhatja a hagyományait), nem magyar érdekeknek kedvez, akkor az illető nem magyar.


Az az ember, aki beszéli a magyar nyelvet, de nem magyar állampolgár, nem tanulhat a saját nyelvén, de ő önmagát magyarnak tartja és nem hoz szégyent a nemzetére, akkor ő ettől függetlenül magyar.


A kérdéshez kapcsolódik egy sváb hölgy levele. Érdemes elolvasni:


[link] (Senki ne azért ne nyissa meg, mert kurucos cikk. Hisz melyik oldal, tv csatorna hozna le egy ehhez hasonló levelet? Az rtl klub? A népszabadság?...)

2009. máj. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem magyar az,aki annak vallja magát és nem hoz szégyent a magyar névre.Mit bánom én,hogy milyen a bőre,ha becsülettel él és kiveszi a részét a közteherből.
2009. máj. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a kérdéssel gondolatokat szerettem volna ébreszteni mindkét politikai oldalon.

1. Ha magyar az itt élő kisebbségi állampolgár is, akkor ezt egyértelművé kéne tenni, pl. konkrétan kimondva: Magyarország a magyar állampolgároké

2. Ha az előző pont szerint használjuk a "magyar" szót, akkor viszont a magyarkodás azt jelenti: a több etnikumú és kultúrájú közösség szeretete; a nemzetieskedés szintén ugyanezt jelenti. Ettől kezdve kinek van ez ellen kifogása, és milyen alapon?

3. Aki nem a több etnikumú és kultúrájú közösség értelmében használja a "magyar" szót, gondolkodjon el rajta, hogy valamit félreértett talán.

4. Ha én leírom a "magyar" szót, ki dönti el és milyen alapon, hogy abban benne vannak-e a kisebbségek vagy sem? Persze ha szidom a kisebbségeket és szembeállítom őket a "magyarokkal", akkor szűkítő értelemben használom a szót, és az valóban kirekesztés. Egyszóval mi lenne, ha nem egymás ellen, hanem egymásért érvelnénk jobbra-balra?

Megmondjam, mi lenne? Jobb hely lenne Magyarország.

2009. máj. 25. 22:21
 16/25 anonim ***** válasza:
"Szerintem magyar az,aki annak vallja magát és nem hoz szégyent a magyar névre.Mit bánom én,hogy milyen a bőre,ha becsülettel él és kiveszi a részét a közteherből." - ezzel az a gond, hogy sok magyar származású embert "szégyenyt hoz" a magyar névre. Akkor ők nem magyarok?
2009. máj. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ők nem magyarok?"


Aki embernek hitvány, magyarnak nem alkalmas.

Tamási Áron

2009. máj. 26. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Bölcs gondolat :)
2009. máj. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
91%

Aki zsidó, az zsidó...aki cigány... az cigány... aki szlovák, az szlovák...és NEM magyar!!!

Attól, hogy egy román, vagy szerb itt él, és ide fizeti a közterheket, attól már magyar?

Akkor én angol vagyok, mert Angliában dolgozom, és ott van a bejelentett lakcímem?

Badarság!!!

Én sem vagyok angol, és nem is leszek soha az!!! És az angolok sem fognak elfogadni angolnak, akkor a magyarok miért tennék ezt a zsidóval, cigánnyal, svábbal, horváttal, szlovákkal, románnal???

2009. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
27%

A cigányok már sok évszázada Magyarországon élnek, magyarokkal házasodnak, a magyar nyelvet beszélik, a legtöbbjük nem is beszéli a roma nyelvet. Akkor ők miért ne lennének magyarok?


Több olyan embert ismerek, akiknek az arcfelépítéséből is látszik, hogy zsidó gyökerei vannak, viszont mégis a magyar kultúrát követi és dehogy nevezi magát zsidónak.


Ez a "cigánybűnözés" szerintem hülyeség. Csak a média hívja fel rá a figyelmet, csak azért feltűnőbb, ha egy cigány rabol boltot, mert más a bőrszíne. Ugyanúgy bántalmazzák embertársaikat fehér bőrű emberek, ugyanúgy rabolnak boltokat, lopnak el autókat, csak épp az nem olyan feltűnő, mert "átlagos" bőrszíne van.


Arról nem is beszélve, hogy sok cigány azért fog elkezdeni bűnözni, mert ráaggatják az "agresszív bűnöző" jelzőt és ezt annyiszor hallja, hogy végül elhiszi magáról, hogy ő neki olyannak kell lennie.


Hány olyan magyar embert láttam már, akik semmiben sem különbek egy kötözködő cigánytól, őt mégse veszik annyira észre, mert olyan a bőrszíne, mint a többségnek.

2009. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!