Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek nem volt elég a magyar...

Nektek nem volt elég a magyar politikából?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta hitegetnek bennünket különböző politikai tömörülések, hogy fellendítik a gazdaságot, megteremtik a tényleges jogbiztonságot, felemelik a képzetleneket stb... Ebből az valósult meg, hogy a gazdagok még gazdagabbak a szegények még szegényebbek lettek. Ők pedig különböző korrupciós forrásokból sz@rrá keresték magukat, politikai oldaltól függetlenül. Nem kéne demonstrálni tüntetni, vagy ilyesmi? Mondjuk nem 10 000-en, hanem akár 200 000-en. Vagy még többen. Nem kéne megkeresni azokat az embereket, akik kompetens az ország érdekeit szolgáló politikát folytatnának, ha már ők nem akarnak előbújni?
2012. jan. 12. 00:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
86%
kolopele szerint az aki az ő kajáját csinálja, aki az ő kibszott telefonját gyártja, stb... Az nem végez érdemi munkát. Akkor végzel érdemi munkát, ha diplomás vagy, amúgy meg levagy szarva. Ennyi. Kabbe
2012. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
63%
De igazad van kérdező,de hogy veszed rá az embereket,hogy kivonuljanak százezrével az utcára ha nem tudsz felmutatni egy életképes alternatívát a kormány vezetésére?
2012. jan. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

Én azt nem értem, hogy van rengeteg okos művelt tehetséges ember. Közgazdászok ,szociológusok, politológusok mászkálnak az utcán diplomával a kezükben és senki se akar közügyekkel foglalkozni mert az "mocskos". Meg is értem, de ezzel a hozzáállással elég erős kontraszelekció révén kerülhetnek csak az ország élére emberek tehát a rendszer kitermeli az újabb orbánokat szíjjártókat vagy gyurcsánokat. Van most több civil mozgalom, és parlamenten kívüli párt remélem ezek fel tudják szívni a valódi szakembereket, akik eddig undorodtak a politikától.


Egyébként nagyon érdekes pár ember hozzáállása itt. Először is a rezidensek nem annyi bért szeretnének, ha már 30 éve állományban lennének, hanem annyit amennyi a tisztességes megélhetésükhöz szükséges. Belátható, hogy nettó 100 ezer forint napi 16 vagy 24 óra munkáért vajmi kevés.

Nincs jogbiztonság Magyarországon, mert a kormányzó párt "lekötelezettje" a főügyész a köztársasági elnök az OBH élén a miniszterelnök jó barátja van, és minden elviekben független intézmény ami a hatalom centralizálásának megakadályozására és a hatalom ellenőrzésére szolgál a kormánypárt irányítása alatt áll. Tehát nincs jogbiztonság hazánkban.

2012. jan. 12. 11:08
 24/38 anonim ***** válasza:
Rájöttél? :D
2012. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Csak két észrevétel, mert nincs most több időm: 1. Mindig csak az sértődik meg vagy háborodik fel, aki belülről tudja hogy igazam van. 2. Nincs két regisztrációm. Egyébként meg 80 százalékban nekem válaszolgattatok. Nem a kérdésre kellett volna? Ahhoz képest hogy mennyien azt szeretnétek hogy ne legyek itt egész népszerű vagyok.
2012. jan. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 A kérdező kommentje:

"Csak két észrevétel, mert nincs most több időm: 1. Mindig csak az sértődik meg vagy háborodik fel, aki belülről tudja hogy igazam van. 2. Nincs két regisztrációm. Egyébként meg 80 százalékban nekem válaszolgattatok. Nem a kérdésre kellett volna? Ahhoz képest hogy mennyien azt szeretnétek hogy ne legyek itt egész népszerű vagyok."


Igazad van nem kéne rád figyelni , bár elég fura, hogy minden válaszod után a konklúzió az, hogy igazad van. Megkérek mindenkit, hogy ezentúl ne reflektáljatok kolopele válaszaira.

2012. jan. 12. 14:58
 27/38 anonim ***** válasza:
"kolopele szerint az aki az ő kajáját csinálja, aki az ő kibszott telefonját gyártja, stb... Az nem végez érdemi munkát. Akkor végzel érdemi munkát, ha diplomás vagy, amúgy meg levagy szarva. Ennyi. Kabbe" Pont hogy ilyet nem állítottam soha. Ha ez lenne, akkor odalökném a minimálbért az embereimnek, nem pedig a közel hatszorosát adnám. Senki nem érti ezen az egész oldalon kevés kivétellel hogy mit is akarok megértetni mindenkivel. Persze nem baj, attól még leírom továbbra is, akik megértik azok miatt van értelme. Lehet engem nyugodtan szidni, szapulni, ha valaki úgy gondolja ettől több lesz, vagy jobban érzi magát.
2012. jan. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:
Szerintem tényleg felesleges vitatkozni veled kolopele. Neked van egy idilli elképzelésed, amit semmi és senki nem tud megcáfolni, még a tények sem. Valójában csak azt sajnálom, hogy provokálod a többieket és elviszed a témát a személyeskedés felé méghozzá tudatosan. Az egy dolog, hogy azt nem érted meg, hogy ha gyurcsány járulék és áfa emelése rossz volt akkor orbáné is az, valamint ha orbánt kritizálják a nemzetközi szervek az legalább ugyan olyan jogos, mintha gyurcsányt ítélnék el, de saját magadat próbálod igazolni azzal, hogy másokból szélsőséges reakciókat váltasz ki. Ez viszont szánalmas. Az, hogy miként birkózol meg a lelkiismereteddel, és mennyire tudod belátni , hogy hibáztál, vagy rosszul döntöttél az a te bajod, de megkérlek ne írj ide többet!
2012. jan. 12. 18:04
 29/38 anonim ***** válasza:
Tudod, ha én el tudtam érni ahová eljutottam az életem során kizárólag munkával és tudással, akkor erre más is képes lehet. Persze, nem lehet mindenki feltaláló, cégvezető, gyártulajdonos, ez rendben is lenne, de hogy van aki megelégszik a semmivel és inkább szidja a kormányt minthogy tegyen többet a boldogulásáért azt nem is fogom soha megérteni a mai fiatalok többségénél. A kérdésednél ez volt az utolsó mondandóm, valóban kár is volna tovább tépni a számat olyan embereknek akiknek úgysem jó semmi ások szidalmazásán kívül. Amúgy meg eszem ágában nem volt a provokálás, én így látom a dolgokat, és kész. Van már benne sok tapasztalatom.
2012. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
"mások"
2012. jan. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!