Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nektek nem volt elég a magyar...

Nektek nem volt elég a magyar politikából?

Figyelt kérdés
Évtizedek óta hitegetnek bennünket különböző politikai tömörülések, hogy fellendítik a gazdaságot, megteremtik a tényleges jogbiztonságot, felemelik a képzetleneket stb... Ebből az valósult meg, hogy a gazdagok még gazdagabbak a szegények még szegényebbek lettek. Ők pedig különböző korrupciós forrásokból sz@rrá keresték magukat, politikai oldaltól függetlenül. Nem kéne demonstrálni tüntetni, vagy ilyesmi? Mondjuk nem 10 000-en, hanem akár 200 000-en. Vagy még többen. Nem kéne megkeresni azokat az embereket, akik kompetens az ország érdekeit szolgáló politikát folytatnának, ha már ők nem akarnak előbújni?
2012. jan. 12. 00:42
1 2 3 4
 31/38 A kérdező kommentje:
Mert gondolod, hogy akik alacsony képzettségűek nem tesznek semmit a boldogulásuk érdekében? A három műszak vagy a kemény meló semmi szerinted? Tényleg olyan hülye vagy mint a fszom zokniban ember. :D
2012. jan. 12. 23:06
 32/38 anonim ***** válasza:
0%
Gratulálok a szókincsedhez. Ezek után csodálkozol hogy nem viszed semmire? Ha én olyan hülye volnék mint a te legnemesebb szerved akkor most nem volna két szabadalmam és nem biztosítanék gondtalan megélhetést rengeteg embernek. Gondolkozz el ezen is, te zseni. Amúgy meg ha csak fele olyan keményen dolgoztál eddig mint én akkor már sokat is mondtam. Fizikai munkához nem kell nagy ész, azt bárki meg tudja csinálni ha nem beteges vagy gyenge. De egy komoly gyárat néhány hét alatt tönkre lehet vágni ha valaki nem ért hozzá. Tudod, kapálni nem olyan nehéz, de nem lehetne ha valaki nem találja fel a kapát. Ez még kikívánkozott belőlem, sajnálom. A sértegetéseket rosszul tűröm, az életben lennének következményei, ebben biztos lehetsz.
2012. jan. 13. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Na ezt vártam! Önigazolásért jársz ide, ahogy szélsőségesen nyilvánultam meg te egyből az erkölcsi és intellektuális felsőbbrendűségedet hirdeted. Egyébként honnan veszed, hogy nem vittem semmire?
2012. jan. 13. 01:26
 34/38 A kérdező kommentje:
Ja meg milyen következménye lenne ennek az életben? Talán verekednél? :D
2012. jan. 13. 01:27
 35/38 A kérdező kommentje:
Még egy utolsó gondolat. Ha nem nehéz fizikai munkát végezni, akkor szerintem csak próbaképpen egy hétig menj el segédmunkásnak, vagy betanított melósnak..... A probléma veled, hogy a nagyképűséged miatt nem tudsz és nem is akarsz tisztelni másokat, valamint kreáltál magadnak egy társadalmi evolúciós elméletet, mi szerint kevesebbet ér, aki nem szellemi munkát végez. Te lenézed és megveted azokat az embereket, akik kétkezi munkát végeznek, vagy egyszerűen csak alacsony jövedelműek. Egy igazi sznob paraszt vagy öregem!
2012. jan. 13. 01:31
 36/38 anonim ***** válasza:

@kolopele: „Senki nem érti ezen az egész oldalon kevés kivétellel hogy mit is akarok megértetni mindenkivel.”

Én értem, de nem adok igazat.


„Tudod, ha én el tudtam érni ahová eljutottam az életem során kizárólag munkával és tudással, akkor erre más is képes lehet.”

Munkával és tudással. Meg adódott a lehetőség.

Az azért nem mindenkinek adatik meg. Meg ha mindenkinek gyára lenne, akkor ki lenne az, aki dolgozna?


Úgy gondolom hogy ha valaki nem olyan munkát végez, amire csak néhányan képesek, attól még nem kell szegénységbe taszítani.


Ne félj, attól hogy nálad egyszerűbb emberek nem élnének szegénységben, te még a felső tízezerben maradhatnál.

2012. jan. 13. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

@kolopele: „Persze, nem lehet mindenki feltaláló, cégvezető, gyártulajdonos, ez rendben is lenne, de hogy van aki megelégszik a semmivel és inkább szidja a kormányt minthogy tegyen többet a boldogulásáért azt nem is fogom soha megérteni a mai fiatalok többségénél.”


Nem tudom ki elégszik meg a semmivel.

Mi az amit szerinted nem tesznek meg a boldogulásért, pedig megtehetnének? Jó, persze nyilván határ a csillagos ég, illetve napi 24 óra. Te sem vagy milliárdos, csak milliomos. De nem is ezzel van a baj.


Én is elitista vagyok a magam módján, kettőnk között az a különbség, hogy én tudom hogy milyen küzdelmekkel telik egy átlagember élete, és azt mondom hogy jobb sorsot érdemelnek. Te ezt nem látod vagy nem ismered el, szerinted azt kapják amit megérdemelnek, tehát a nagy semmit.


(Közben jól elment az idő, de legalább amit akartam, be tudtam fejezni.)

2012. jan. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Minek mennék el betanított melósnak vagy segédmunkásnak? Oda azok mennek akiknek a képzettsége alacsony, vagy másra nem alkalmasak. Egyébként már leírtam hogy én nem nézem le az embereket, akik tisztességgel és becsülettel dolgoznak és nevelik a gyerekeiket a helyes életre, azt hiszem már nem egyszer leírtam hogy miként fizetem meg a dolgozókat. Ez lenne a semmibe vevésük? Mondom, nem értitek a lényeget. Szerencséje meg csak annak lehet akinek tudása is van vagy lottózik és nyer. Amíg írtok, addig reagálok is. Ez így normális.
2012. jan. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!