Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor mi van? Ha valaki...

Most akkor mi van? Ha valaki betör hozzánk, lelőhetem?

Figyelt kérdés

Sajons hiperpigmentált környéken élünk. Nagy megkönnyebbülés volt, mikor a magántulajdon védelméről hallottunk.

Volt egy nagytestű kutyánk karácsony elött elpusztult. Valószínűleg mérgezés. Régen a férjem vadászott, van egy vadászpuskánk, amit tudok használni. Be is hoztuk a hálószobába a fegyverszekrényt, mert ebben el tudjuk zárni a másfél éves kislányunk elöl a töltött fegyvert.

Most meg az terjed az interneten, hogy mégsem lehet lelőni, aki betör hozzánk.

165 centi vagyok és 50 kiló, ha rámtámad egy 100kilós kifejlett kanC, akkor miért aránytalan ha lelövöm?

A rendőrségben nem bízom. Ősszel feltörték a pajtánkat és két rendőr úgy imádkozta ki a Cket, hogy jöjjenek ki, mondván, hogy ők haza akarnak menni.

Azután két hónapig terrorban voltunk. A macskáink megdöglöttek, a kutyánk is, sokáig éjszaka kavicsokkal dobálták a redőnyeinket, és nem egyszer kellett elzavarnom valakit az udvarunkról.


Tehát


2012. jan. 18. 01:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Attól függ:

a törvény szerint talán nem...

más felsőbb törvények szerint szerintem van..:)

de a nagyobb kérdés, ha rálősz egy ilyenre mi történik.

1. eset: téged elvisznek, a családod meg ott marad és ezek a mocskosok azok a fajták akik bosszút állnak.

2. eset: mindezt úgy, hogy ottvagy.


Valami más megoldásnak kéne lennie.

2012. jan. 18. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Eladni nem tudjuk a házat, és laknunk kell valahol.

Elhúznék én is innen.

Annyi a biztonságérzetem mint Malackának.

Az ágy melletti szekrényben van a fegyverszekrény. A kulcsa a derékalj alatt van, a mobilom és a vezetékes is ott van. A kaput is szárjuk és az ajtót három helyen. Az ajtót erősebbre cseréltük, kukucskálósra.

2012. jan. 18. 01:29
 3/20 anonim ***** válasza:

Hjakérem, magyar jog. Alkotmányos jogod megvédeni magad, csak épp az alkotmány alá rendelt törvény _alkalmazási módszerei_ nem változnak. Tipikus fából vaskarika.

Ha a vadászpuskát előveszed, akkor élből ülni fogsz még akkor is, ha rajtad kívül az egész családodat kiirtják a kedves "felzárkózó" honfitársaink.

Home Defense célokra én sürgősen beszereznék a helyetekben pár "muzeális, elöltöltős" gumilövedékes csúzlit. Joghézag, a keserű fegyvergyár meg kijátszotta. Fegyvertörvény explicit muzeálisnak definiál minden lőfegyvert, ami

nem tölthető "modern", egybe szerelt lőszerrel, csak külön gyú- vagy lőeleggyel és külön a lövedékkel.

a lövedéket "előröl", a "távozás" irányából kell a fegyverbe helyezni. Keresendő kifejezések: keserű "omerta", "Onesta", "Gigant revenge", "dragon".

Ezek az élet kioltására gyakorlatilag szinte teljesen alkalmatlanok, bár jó találattal el tud törni egy bordát (hatás: 2006, tömegoszlatás, gumilövedékek). A cucc magánterületen tartható, viselési engedélyt nem kaphatsz rájuk. Ha ilyennel fogadod Kolompár úrék lelkes kis csapatát, akkor is hosszú tárgyalás lesz, de jó az esély, hogy felfüggesztettel megúszod.


Ez mellett szigorúan kültéri használatra beszerezhető pár gáz-riasztó, ezekre viselésit is lehet kapni. Nagy hatása nincs, de a semminél többet ér (szembe szél esetén is inkább egy kis fuldoklás, mint egy nem kívánt nemi erőszak a buszmegállóban, ugyebár).

2012. jan. 18. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

paprikaspay-m is van, szintén a derékalj alatt. Meg a táskámban és a pelenkázótáskában.

Most sem bírok aludni. Az egész házban le kellett húzni a redőnyöket, hogy az ablakot nehogy betörjék.

2012. jan. 18. 01:36
 5/20 anonim ***** válasza:
Ezek csak addig "erősek", amíg nem futnak bele valami erősebbe. Haver még a nyár végén lőtt ki két cigányt a kertjéből (a gázpityu volt közelebb, szépen ráduplázva, ahogy illik.). Volt utána egy kis hangoskodás (kinyírlak, meg rád gyújtom a házat, parasztg*ci, stb.), de azóta a környéken se látta őket senki. A rendőrök másfél óra múlva értek ki a negyedik hívásra. Igaz, arról nem volt szó a telefonban, hogy durrogott is valami. :D
2012. jan. 18. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
nézz szét itt: [link]
2012. jan. 18. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sajnos ők a környéken élnek. olyan 80%ban.
2012. jan. 18. 01:43
 8/20 anonim ***** válasza:
0%
ha az otthonodba betör, majd rád támad valaki, önvédelemnek minősül, ha rálősz.
2012. jan. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Mielőtt így kijelentesz valamit, olvass utána pls. Önvédelem, de nem törölték el az arányosság követelményét, tehát csak a támadás mértékével arányosan védekezhetsz. A bírói gyakorlat pedig ezt úgy értelmezi, hogy "azonos eszközökkel" védheted magad. Puszta kéz ellen puszta kézzel, vasvilla ellen gereblyével. Hiába 120 kilós a kigyúrt kancigány, a kérdező meg a fele se, ha a cigány puszta kézzel jön, akkor a sodrófa (bár jó nevelőeszköz) nem minősül legális önvédelmi eszköznek, és meg a "menthető felindulás" sem áll meg általában.

A fegyverhasználatért pedig külön szívatják majd a férjét is és a kérdezőt is, mert:

éles vadászfegyver csak a lőszerektől elkülönítve, elzárva, töltetlen állapotban tárolható (fegyvertartás szabályai). Mivel a kérdező retteg, és tűzkészen tartja a fegyvert, ezeket a szabályokat már egyből megszegték (a szándékosságot bizonyítani sem kell) A fegyvertartás szabályainak megszegéséért ugrik az engedély, és min. felfüggesztett a férjnek. (a a cigány bele is pusztul, akkor a férj ezért a szabálysértésért - minthogy hozzájárult a hatásos "önvédekezéshez" - kb. 8 hónapot fog ülni.

A kérdező - ha ő durrantja le a hívatlan kolompárt - az önvédelemtől függetlenül elköveti a lőfegyverrel való visszaélést, mivel nem az ő nevén van a fegyver (és vszleg nincs fegyvervizsgája sem). A lőfegyverrel való visszaélést a bíróság alapból letöltendővel "honorálja".

Az önvédelem során minősítő tényező lesz az emberélet kioltására alkalmas eszköz használata, így a kérdező felel még minimum súlyos testi sértésért, de - ismerve a gyakorlatot - valószínűleg emberölés kísérletéért. Ettől a pillanattól - ha az ügyész kellően szemét - a férj ebben az emberölés kísérletében tettestárs lesz, az ügyész az előre megfontolt szándék bizonyítását pedig pont a töltötten, tűzkészen tárolt fegyverre fogja alapozni.

Szóval pls. ne jelentsük ki, hogy "önvédelem" ilyen magabiztosan, mert megfelelő ismeretek nélkül a kérdező esetleg sokat fog ülni, ha elhiszi.

2012. jan. 18. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó, pontosan erre voltam kiváncsi!

Akkor itt az ideje körmöt növeszteni, és megtanulni karatélyozni XD.

Hülye a magyar, a kínján is röhög.

Az a baj, hogy tudom magamról, hogy nulla az esélyem egy kamaszfiú ellen is.

Banyek 21 vagyok de izületi bajaim vannak.

Kénytelen vagyok az anyai védelmező ösztönben bízni, a pénzünket pedig a bankkártyán hagyni.

2012. jan. 18. 06:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!