Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnátok egy polgári...

Támogatnátok egy polgári engedetlenségi mozgalmat a jelenlegi kormányzat ellen a társadalmi terhek igazságosabb átalakitása érdekében?

Figyelt kérdés
gondolok itt pl nagyobb jövedelemnél nagyobb adoterhek, /500000 ft felett/ kisebb v minimálbér esetén életszinvonal emlkedése
2012. jan. 29. 11:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Végül is igazad van.

100.000 - 16.000 = 84.000

1.000.000.000. - 160.000.000 = 840.000.000


Mi az ummvaaa anyjáért nem elég 600.000.000?

2012. jan. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
82%
Én még mindig nem fogom fel, hogy szerintetek mi az igazságos abban, ha egy tanult embernek annyi pénzt akartok adni mint egy szalagmunkásnak! Vagy milyen jogon akarjátok azt hogy többet adózzak, csak azért, mert én elértem valamit! Mindenki előtt ott az esély a tanulásra, képzésekre, csak akarni kell! Hihetetlen, hogy mennyire irigy nép a magyar. Az pedig erős túlzás, hogy aki sikeres és gazdagabb, az csak csaló lehet! Én magam 15 évnyi kemény munkával jutottam el odáig, hogy ma van egy sikeres, jól működő cégem! Én magam is güriztem szalag mellett, de akartam tenni azért, hogy ne így kelljen megrohadnom életem végéig. És ti, kedves irigykedő "barátaim" milyen jogotok van beleszólni abba, hogy én mennyit adózok. Az is biztos, hogy én 1 év alatt többet adózok, mint a legtöbb hőbörgő egész életében! Nem kommunizmus van ahol mindenki egyenlő! El kell fogadni, hogy a kapitalizmusban az erősek maradnak talpon, a gyengék elbuknak! A magyarok legnagyobb baja az, hogy mindent az államra várnak, de az életük javításáért semmit nem tesznek, közben meg mindenki más, sikeres embert szidnak a saját tehetetlenségükért! A nem sikeres ember is megérdemel egy bizonyos életszínvonalat, ebben egyetértünk, éppen erre való a minimálbér! Ha többet akarsz keresni, tanulj, képezd magad, költözz máshová, vagy bármit tegyél, amivel sikeres lehetsz, de ne várd a sült galambot és pocskondiázd a másik embert, csak azért, mert vitte valamire.
2012. jan. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%
..csak egy kérdésem van ,ugye minimálbért fizetsz_?
2012. jan. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
utolsonak, én magam is "tanult" ember vagyok de nálam nem jellemzö,hogy ha vittem valamire azzal kötelezöen arogánsabb és lekicsinylöbb legyek azokkal akik "nem vitték" semmire ,de kérdésemmel arra szerettem volna rávilágitani ha közelebb hoznánk a nagy többség életszinvonalát a könnyebb megélhetöséghez nem érdekelné a tömegeket a "gazdagok" jövedelme/élni és élni hagyni/
2012. jan. 29. 12:11
 15/27 A kérdező kommentje:
méghogynak / nem minimálbéres vagyok és nem segélyes/
2012. jan. 29. 12:12
 16/27 anonim ***** válasza:
..különben meg elméletileg demokrácia van és ha a többség nem akar kapitalizmust akkor szoptál, jellemző mentalitás hogy akinek nem jött össze mert pl nem olyan ki+aszott magánakvaló, az mind irigy , nyócáltalános meg lehúzó, fel sem merül benned hogy esetleg őket húzzák le...tudod család gyerekek munkaadó...
2012. jan. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
bakker kérdező szerinted ez neked szólt_? XD
2012. jan. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Én még mindig nem fogom fel, hogy szerintetek mi az igazságos abban, ha egy tanult embernek annyi pénzt akartok adni mint egy szalagmunkásnak!



Senki nem mondott ilyet.

Csak annyit állítanak sokan, hogy közgazdaságilag nem megalapozott az 1K, az az veszteséget termel.

Ugye, fel lehetne emelni az 1k kulcsát, de akkor kompenzálni kellene az alacsonyabb jövedelműeket.

De azt vajon miből? És mi lenne az értelme?

Akkor egyszerűbb a progresszív adózás.


Persze lehet emelni és nem kompenzálni is, csak akkor nő a feketegazdaság és a bűnözés, és mégnagyobbat kell emelni az 1K n.


Én építész energetikus vagyok és 120e ret akartak adni legutóbb. Akkor elhatároztam, hogy végetvetek ennek az egésznek. Egy teljesen más életformába kezdtem, amolyan önfenntartó és a pluszt értékesítőt.

Sokkal többet keresek, bár dolgoznom is sokat kell, de nem adózok, nem ölömmagam a sok szeméttel stb stb.


De ha egyre többen választják ezt a rendszert, akkor te mennyit fogsz adózni előbb utóbb az 1 K oddal?

2012. jan. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 Hajdu Peter ***** válasza:
73%

1 Polgari engedetlensegi mozgalom ez sumak szöveg mire akarsz jutni egy ilyen mozglommal .

2 Egyforman fizet adot mindenki aki sokat keres az többet is fizet

Nem ismerem tökeletesen a magyar helyzetet , de ha valamelyik törveny hatarozattal nem ertenek eggyet az emberek akkor biztos van lehetöseg megvitatni a dolgot .

2012. jan. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"Méghogy válasza:


..csak egy kérdésem van ,ugye minimálbért fizetsz_?"


A dolgozóimnak nem minimálbért fizetek! Átlagosan 140.000-390.000 Ft közötti kereseteket adok munkakörtől függően teljesen bejelentve, emellett a dolgozóimnak adok étkezési jegyet és amennyiben igény van rá, akkor utazási költségtérítést is.

2012. jan. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!