Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok 47000 Ft elég 1...

Orbán kérdése:

Mit gondoltok 47000 Ft elég 1 hó nap megélhetésre?

Figyelt kérdés

Matolcsi szerint igen

Amikor még a számlákra se elég

Lassan mi is meg eszük a patkányt mint Ázsia egyes országaiba


2012. febr. 7. 21:37
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
33%

"Megemelem a kalapom az előtt aki 1-2 hónapig ennyi pénzből kifizet minden számlát, és akkor számoljunk csak vizet, villanyt, gázt, mert tv és egyéb luxus cikkek felejtősek, az már nem jön ki belőle. Tehát ha ezeket kifizetted még egyél is egész hónapban és vonatkozzon ez csak 1 db emberre."


Vészhelyzetben nem a tévét kell bámulni, meg 300000 négyzetkilométeres hátaz befűteni 50 fokra, hanem megélni.

2012. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Utolsó, Te nem tudsz olvasni?????

Mondom csak a víz, villany és gáz legyen benne, és ne legyen több, mint 20 fok a lakásban.



Egyébként látom a kultúra kiveri a biztosítékot.

2012. febr. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

"Miért, ti hány millió forintból gazdálkodtok naponta?"


Az én olvasatomban egy család apa, anya, és legalább egy gyerek, márpedig ez fejenként egy hétre 6700 Ft, amiből még a számlák is lejönnek. Meg ugye nem csak étel, hanem néhanapján öltözködni is kell, meg tanszerek a kölyöknek, satöbbi.... Nekem ez nem tűnik kényelmesnek.

2012. febr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

"Nő, vagy nem nő vagy, attól még egy se.ggarcú majom vagy, hogy mást a véleménye miatt nyomorra ítélsz."

1. Nem én kezdtem a trágárkodást, a hozzászólásaid Téged minősítenek!!!!

2. Nyomorra ítélni?????? Hmmmmm talán mégsem olyan egyszerű megélni ennyi pénzből??? Valóban a nyomorra tényleg elég, teljesen igazad van. De kedves Nemzetgazdasági miniszterünk nem ezt mondta. Had idézzem a szavait: "....havi nettó 47 ezer forintból ma jól meg lehet élni Magyarországon."

Remélem érzed, hogy a jól meg lehet élni és a nyomor között nem kicsi különbség van ma Magyarországon.


"Még egyszer mondom: ki lehet bírni rövid ideig ennyiből, aki erre képtelen, az jobb ha éhen hal. Nem tartósan kell 47 ezerből megélni."


Na jó, tegyük fel ennyiből kell megélned. Most számold össze, hogy összesen mennyi a rezsid, amit jelenleg fizetsz (csak gáz, vagy fa hónapra leosztva, villany és víz), utána a maradékot oszd el harminccal, amit kapsz eredményt oszd be naponta kajára, a napi kenyérre, zsírra meg esetleg a legolcsóbb teszkós felvágottra elég lesz, húsról ne is álmodj, mert az drága. Jó számolgatást és javaslom próbáld ki csak 1 hónap erejéig. Kíváncsi vagyok hogy jól fogsz-e élni.


Csak viszonyítás képpen, a 45 nm-es albérletünknek a rezsije 5 évvel ezelőtt majdnem 30 ezer forint volt. Ketten éltünk, csak aludni jártunk haza, nem távfűtés volt, hanem konvektor, nagyon kicsi volt a gázszámla is, na jó volt közös költség, ha még azt is leszámolom, akkor huszon 1-2 ezerre jön ki, tehát minden másra maradt kb 25 ezer!!!! forint.

2012. febr. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

"Na jó, tegyük fel ennyiből kell megélned. Most számold össze, hogy összesen mennyi a rezsid, amit jelenleg fizetsz (csak gáz, vagy fa hónapra leosztva, villany és víz), utána a maradékot oszd el harminccal, amit kapsz eredményt oszd be naponta kajára, a napi kenyérre, zsírra meg esetleg a legolcsóbb teszkós felvágottra elég lesz, húsról ne is álmodj, mert az drága. Jó számolgatást és javaslom próbáld ki csak 1 hónap erejéig. Kíváncsi vagyok hogy jól fogsz-e élni. "


Ragyogóan, fogom magam, bemegyek a bankba és kiveszem a spórolt pénzem. Hihi. Jó mi? Ja, hogy az nincs? Fogod magad, elmégy az önkormányzathoz és kérsz egyet az átmeneti segélyek ezreiből, ha a romáknak lehet, akkor nekünk is. Ja, hogy ezt szégyenled? Fogod a segged, betolod a bankba és veszel fel hitelt és nem devizára mint egyes lükegyerekek, akiknek most be nem áll a szája. Ha van valamilyen értelmes szakmád (nem műkörmös meg szabad bölcsész) akkor 1-2 hónap alatt találsz munkát és kb meg is van oldva. Lehet azzal a szöveggel jönni, hogy nincs munka meg mit tudom én, de igazából az a helyzet, hogy az nem talál munkát aki nem is keres.

2012. febr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

"Az én olvasatomban egy család apa, anya, és legalább egy gyerek, márpedig ez fejenként egy hétre 6700 Ft, amiből még a számlák is lejönnek. Meg ugye nem csak étel, hanem néhanapján öltözködni is kell, meg tanszerek a kölyöknek, satöbbi.... Nekem ez nem tűnik kényelmesnek."


A számlák nem hetente jönnek. Ha nem lehet megélni 3 embernek havi 4*47 ezer forintból akkor falnak megyek, mert nekünk valahogy mindig sikerült.

2012. febr. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

"Ragyogóan, fogom magam, bemegyek a bankba és kiveszem a spórolt pénzem. Hihi. Jó mi? Ja, hogy az nincs?"

Hihi, de van. Nem magamról beszéltem. Hihi


"Fogod magad, elmégy az önkormányzathoz és kérsz egyet az átmeneti segélyek ezreiből, ha a romáknak lehet, akkor nekünk is."

Megint csak messze megy az további, egyszeri 30 ezerrel, jó mi?


"Ja, hogy ezt szégyenled? Fogod a segged, betolod a bankba és veszel fel hitelt"

Azt miből? Elárulnád, akinek nincs munkája hitelt sem kap nagyokos! Esetleg magas kamatra, amit törleszthet aztán hetente, de ugye miből? A 47 ezerből nehéz még 6-7 ezret is törleszteni, márpedig ha hitelt veszel fel következő hónapban már törleszteni kell.



"és nem devizára mint egyes lükegyerekek, akiknek most be nem áll a szája. "

Én speciel nem panaszkodtam, kihasználom a lehetőségeket!


"Ha van valamilyen értelmes szakmád (nem műkörmös meg szabad bölcsész) akkor 1-2 hónap alatt találsz munkát és kb meg is van oldva."

Hát én speciel nem találnék a szakmámban munkát, mert ha onnan kitesznek akkor viszlát van örökre! Nem olyan egyszerű ez ahogy Te azt elképzeled.


"Lehet azzal a szöveggel jönni, hogy nincs munka meg mit tudom én, de igazából az a helyzet, hogy az nem talál munkát aki nem is keres."

Erre csak annyit, hogy a férjem cége januárban ment csődbe, kedves kormányunk miatt, mert ugye ebben az országban nincs korrupció és egy kormánytag sem juttatja a saját vagy érdekelt cégét előnyhöz elsöpörve minden mást. ÁÁÁ ugyan, ki hallott már ilyenről?? Miről beszélek??

Naponta kb 10 helyre adja be az önéletrajzát, nem csak a szakmájában (diplomás, nyelvvizsgával rendelkező szakember). Eddig egy, azaz 1!!!! db helyre hívták be, , máshonnan még csak egy visszajelzés sem érkezett, hogy kösz nem kellesz vagy valami. Pedig országos hírű referenciákkal rendelkezik a szakmájában, szakmán kívül meg vagy túlképzett, vagy mindenhol gyakorlattal rendelkezőt keresnek. Kérdem én hogy menjen el eladó, területi képviselőnek, bárminek mikor nincs gyakorlata és első körben kidobják az önéletrajzát. Képzeld még teszkóba sem kell, mert túlképzett, túljelentkezés van. És mindez Pest megyében. Bele sem gondolok mi lehet máshol.

2012. febr. 9. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Én speciel nem panaszkodtam, kihasználom a lehetőségeket! "

Ááá. Nem. Mindenki mondta, hogy kockázatos devizában hitelt felvenni. Ez nem helyzetkihasználás, hanem ostobaság.

2012. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Hát én speciel nem találnék a szakmámban munkát, mert ha onnan kitesznek akkor viszlát van örökre! Nem olyan egyszerű ez ahogy Te azt elképzeled. "


Jó neked.

2012. febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"Erre csak annyit, hogy a férjem cége januárban ment csődbe, kedves kormányunk miatt, mert ugye ebben az országban nincs korrupció és egy kormánytag sem juttatja a saját vagy érdekelt cégét előnyhöz elsöpörve minden mást. ÁÁÁ ugyan, ki hallott már ilyenről?? Miről beszélek??"


Nyilván egyszerűbb mindent az aktuális kormányra fogni. De igazad lehet, ez a sok kapzsi disznó a parlamentben direkt a férjed cégének megbuktatásán dolgozott hónapokig. Végre sikerült nekik, hatalmasat ünnepeltek.


"Pedig országos hírű referenciákkal rendelkezik a szakmájában, szakmán kívül meg vagy túlképzett, vagy mindenhol gyakorlattal rendelkezőt keresnek. Kérdem én hogy menjen el eladó, területi képviselőnek, bárminek mikor nincs gyakorlata és első körben kidobják az önéletrajzát. Képzeld még teszkóba sem kell, mert túlképzett, túljelentkezés van. És mindez Pest megyében. Bele sem gondolok mi lehet máshol."

Most akkor pályakezdő a férjed, vagy mi a fene van? Kicsit belekavarodtam. Egyszer világhírű szakember, utána meg azért nem veszik fel, mert nincs tapasztalata. Elhiszem, hogy nem egyszerű, de azért még mindig van a többségnek munkája, így nem is lehetetlen...

2012. febr. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!