Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok 47000 Ft elég 1...

Orbán kérdése:

Mit gondoltok 47000 Ft elég 1 hó nap megélhetésre?

Figyelt kérdés

Matolcsi szerint igen

Amikor még a számlákra se elég

Lassan mi is meg eszük a patkányt mint Ázsia egyes országaiba


2012. febr. 7. 21:37
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Nyilván egyszerűbb mindent az aktuális kormányra fogni. De igazad lehet, ez a sok kapzsi disznó a parlamentben direkt a férjed cégének megbuktatásán dolgozott hónapokig. Végre sikerült nekik, hatalmasat ünnepeltek."


Nem tudom Te minek neveznéd, ha egy kormánytag hozzátartozójának a cége nyeri az összes PPP-s állami pályázatot, úgy hogy előbb megnyeri valaki, utána meg kizárják minden mondvacsinált dologgal és megnyeretik az említett politikus cégével. Mi ez ha nem korrupció. Egyébként több céget is csődbe taszítottak ily módon, míg az említett vállalat az elmúlt 2 évben soha nem látott hasznot hozott, visznek minden pályázatot, fejlesztenek, míg az iparág, amiben utaznak haldoklik. Hm érdekes, de mindegy. Szerencsétlen véletlen, hogy a férjem itt dolgozott már majdnem 10 éve, egy közel 30 éve hatalmas haszonnal dolgozó cégnél, aki mellesleg benn volt az ország 10 legjobb és legnagyobb cégében. Direkt nem írok ágazatot, bocsi.



"Most akkor pályakezdő a férjed, vagy mi a fene van? Kicsit belekavarodtam."

A szakmájában nem pályakezdő, de szakmán kívül bárhova jelentkezik nem veszik fel, mert nincs gyakorlata, túlképzett. Így értettem


" Elhiszem, hogy nem egyszerű, de azért még mindig van a többségnek munkája, így nem is lehetetlen..."

Valóban, csak itt jön az, hogy nem mindegy, hogy meddig kell megélned mondjuk a közmunkából. Mi plédául ha nem lenne megtakarításunk és 47 ezerből kéne élnünk akár 1 hónapig is hát nem tudom mi lenne. Még akkor sem ha nem lenne a lakáshitel, és a már olyan sokat említett számlákat kellene csak fizetni, pedig nem luxuslakásban élek, egy 75 nm-es átlag családi házat közel sem neveznék luxus kategóriának. Mellette van a 2 gyerek, csak nagy állami ovis ellátása 9 ezer forint havonta meg még amit vinni kell pluszba. És mivel én gyeden vagyok plusz kapok családit és még ahhoz hozzá venném a 47 ezret már hajtanának is el az önkormányzatól, hogy mit akarok én segélyt ennyi bevétel mellett. Hidd el így van, utána néztem. Hát így vagdalózzon a kedves miniszter úr a szavakkal! Majd ha ő megmutatja hogy kel csinálni, szerintem sokan szívesen csinálják utána!

2012. febr. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
47 ezer az neked is járna, ha nem lennél gyerekkel. Az meg már havi 94. Az meg azért mégis csak sokkal több mint az eddigi munkanélküli segély...
2012. febr. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!