Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért jó az nekünk, hogy egy...

Miért jó az nekünk, hogy egy csomó céget, gyárat bezáratott az eu, illetve az, hogy rengeteg magyarnak beállított terméket, már rég nem itthon, hanem külföldön gyártják? (pl. boci csoki, győriédes)

Figyelt kérdés
2012. febr. 18. 20:55
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
0%

>Ott nem találsz a tesco ban csak hiánypótló termékeket, amik vagy nem termelhetőek a franciáknál,


Franciaországban nincs is Tesco. Van Carrefour, Cora, Auchan. Lehetne magyar nagyáruház is, de még sincs. Szerb és lengyel például van.


>"ezért nem tudunk mi is sok szemetet meg vizezett tejet, szójázott sajtot, stb stb előállítani, semmit nem kellene tenni csak betartatni.


Ez nem tudom honnan származó legenda. A magyar élelmiszerek még a lengyel élelmiszerekkel sem veszik fel a versenyt. Monori parasztkenyér másnap már morzsálódik, foszlik, ízetlen és gumiszerű. A német kenyér tartósítószer nélkül eláll 2 hétig. Múltkor a magyar étolaj miatt minden hús halízű lett.

2012. febr. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
Néhány évvel ezelőtt, ha ennyien lettünk volna a Parlament északi kapujánál az egészségügy privatizációja elleni tiltakozáskor, ahányan hozzászóltak ehhez a témához, akkor kétszer annyian lettünk volna, mint ahányan voltunk. :)
2012. febr. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:

"járulékokat, stb. A hasznukat

pedig arra költik, amire akarják!"


Az a haszon, az emberek fizetése, ami nem marad itthon, hanem külföldön költik el. Az adó, és járulék semmi ahhoz képest amit kilopnak.

2012. febr. 18. 23:11
 44/50 anonim ***** válasza:
10%

Barátaim, nagytétekbe merek fogadni hogy soha nem dolgoztatok külföldön!


Ugyanis lehúzás mindenütt van.

Jellemzően a kisvállalkozóknál!


Én személyszerint pofoztam már ki Hamburgi vállalkozóból a pénzem.


A nagycégeknél is van de az más jellegű.


Nehogy azt hidd már hogy a multik nem dolgoztatnak ingyen ha van ré törvényes lehetőségük!

Most hogy Orbán alakított a munkatörvénykönyvén fognak is ahogy eddig is.


Sőt amultik csak a mocsosak.


Mikor a beszállítói szerződésben megkérdik mennyi a kapacitásod?


Hány % ban bővíthető?


Hány % ban látsz el másokat és hányat?


Te gyanútlan beírod a tutit.

Aztán egyre többet rendelnek, és te előbb utóbb függségbe kerűlsz, hiszen a kapacitásod olyan % át teszik ki amit már nem vagy képes nélklözni.


Ekkor elsőnek jön a polc pénz, a reklám hozzájárulás.

Majd bejelentik hogy szerződés ide vagy oda, ők csak ennyit fizetnek a termékért.


A hasznod lefeleződik és rabszolgává válsz, hiszen változtatni semmi esélyed.



De ha ez csak egy technika lenne amit alkalmaznának akkor egy szevam nem lenne, de több tucat van.



Csak ti, akik annyira megjátszák a nagy kapitalistát semmit nem értettek az egészből.



Hogy kiviszi a hasznát és semmi baj!


L a s a n í r o m, hát ha megérted.


A kermultik nem termelnek hasznot, az az csak azt a hasznot vihetik ki amit itt megtermelünk.

Az a hasznon meg ezer milliárdokban mérhető.

Amit ha kivisznek, a magyar gazdaság nem képes tőkésedni.



Ha nem lenne ennyi multi, akkor nem menne ki ennyi haszon, és lenne lehetség arra hogy a gazdaságunk működjön. Mert a tőkés gazdaság alapja a tőke, érdekes módon.


Az az, magyar kercégek is nyugodtan kiszolgálhatnának.

Csak hogy ma már akkora a nyugati multi lefedettség, hogy nem képesek amagyarok túlnőni.


De amíg nem lesz az országnak tőkejövedelme, addig a te fizud sem emelkedik semmit érdemben.

Várhatod amíg az állam egy minimálemeléssel megkűldi a jövedelmeket, mert a multik soha nem fogják csak ha muszály.



Kapizsgáljátok, nagy kapitalisták?

2012. febr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 A kérdező kommentje:

"De amíg nem lesz az országnak

tőkejövedelme, addig a te fizud sem emelkedik semmit

érdemben."


Nem értem hogy ezek a birkák, miért nem képessek két dolog közé párhuzamot vonni...? Egyértelműen azért nem emelkednek a bérek mert gyenge a gazdaság, és miért gyenge? Mert a multik külföldi szemétre költik el a magyar emberektől elzsákmányolt több ezer milliárd forintot... Tehát KIFOLYIK A PÉNZ AZ ORSZÁGBÓL!

2012. febr. 19. 09:41
 46/50 anonim ***** válasza:
94%

"Egyértelműen azért nem emelkednek a bérek mert gyenge a gazdaság, és miért gyenge? Mert a multik külföldi szemétre költik el a magyar emberektől elzsákmányolt több ezer milliárd forintot... Tehát KIFOLYIK A PÉNZ AZ ORSZÁGBÓL!"


Maximum a te agyad folyik ki a helyéről, már ha van agyad.

Azért gyenge a gazdaság, mert Magyarországon magasak az adók és járulékok, nagyon sok az adóelkerülő, feketéző vállalkozó! A multiknak ehhez semmi köze nincsen! Én dolgoztam már multinál és magyar vállalkozónál is, és érdekes módon a multinál kaptam tisztességes bért+bérlet támogatást+céges telefont és a teljes fizetésemre be voltam jelentve! A magyar cég mit adott? Alacsonyabb bért, természetesen nem bejelentve és ezenfelül semmi egyebet! Akkor ki a rossz? Mellesleg nektek multigyűlölőknek csak addig terjed a szellemi képességetek, hogy a multi, az a Tesco és társai. Viszont ezenfelül van még más multi cég, ami igen is hasznos!(Audi, stb.) Mellesleg kiváncsi lennék, hogy ha kihajtanátok a multikat, akkor hol dolgozna az a több százezer vagy akár 1 millió ember, aki jelenleg a multiknál dolgozik? Megmondom: sehol, mert szép az az álom, hogy mindenre képesek vagyunk magunk is, de ez messze nem igaz. A magyar termékek versenyképtelenek! Jó példa erre a CBA, ami magyar multicég, és nem tudja felvenni a versenyt a LIDL-vel vagy ALDI-val, mert egyszerűen nem akarja! A CBA messze a legdrágább cég az országban! Pedig mivel magyar, olcsóbbnak kellene lennie, csak hát ugye abból nem lesz a vezetőségnek Audija! Mellesleg a CBA is alacsony bérrel foglalkoztatja a dolgozókat, ha annyira sajnálná őket, akkor adna emelést! De nem teszi! Ha megszűnnének a multik, akkor a magyarok a jelenleginél jóval magasabb árakon vásárolhatnának és nem lenne még feleakkora választék sem.

2012. febr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
91%

L a s a n í r o m, hát ha megérted.


"A kermultik nem termelnek hasznot, az az csak azt a hasznot vihetik ki amit itt megtermelünk."


Szóval a Tesco márkajelzésű termékeket is mi gyártjuk?Mindig tanulok valami újat.


"Az a hasznon meg ezer milliárdokban mérhető.

Amit ha kivisznek, a magyar gazdaság nem képes tőkésedni."


Oké akkor mit kezdjen a bevételével,miután a járulékokat adókat, a messze nem minimálbéres fizukat kifizette?Mivel a sok jobboldali megmondta hogy a céget nem bővítheti....Ossza szét az egészet a dolgozók között,vagy

adományozza az államnak?



"Ha nem lenne ennyi multi, akkor nem menne ki ennyi haszon, és lenne lehetség arra hogy a gazdaságunk működjön."


Minden külföldi cég az anyavállalatnak adja le a pénz miután kifizetett mindent belőle nekünk semmi közünk nincs hozzá.



"Az az, magyar kercégek is nyugodtan kiszolgálhatnának.

Csak hogy ma már akkora a nyugati multi lefedettség, hogy nem képesek a magyarok túlnőni."


De ez nem csak a multik hibája.A magyar gazdák sem tömörülnek nagyon...Sokezer kisgazda nem fog itt hegemóniát kialakítani.


"De amíg nem lesz az országnak tőkejövedelme, addig a te fizud sem emelkedik semmit érdemben."


Mire alapozod?



"Várhatod amíg az állam egy minimálemeléssel megkűldi a jövedelmeket, mert a multik soha nem fogják csak ha muszály."


Az egyik barátom egy multinál dolgozik és nem megemelték a fizetését pedig messe nem minimálbért keres.Persze az árufeltöltésért,takarításért meg a pénztárosi melóért nem osztogatnak többszázezres fizetést.Miért is kéne?Bárki eltudja végezni egy ügyesebb betanított majom is.



"Arról meg nem én tehetek, hogy a környező országokban jobban értenek a fához."


"Mitől értenének már jobban? Az ács, asztalos, bognár stb ősi mesterségek, hazánkban ugyanolyan ősidők óta űzik mint bárhol máshol. Attól, hogy te itt magyarelleneskedsz még nem fognak máshol jobban érteni hozzá."


Fordítsuk meg .Más országban is ugyanolyan régén vagy még régebben művelik a földet foglalkoznak mezőgazdasággal miért értenénk mi hozzá bárkinél is jobban?



A kérdező kommentje:


"De amíg nem lesz az országnak

tőkejövedelme, addig a te fizud sem emelkedik semmit

érdemben."


Nem értem hogy ezek a birkák, miért nem képessek két dolog közé párhuzamot vonni...? "Egyértelműen azért nem emelkednek a bérek mert gyenge a gazdaság,"


Emelkednek ,de nem a pénztárosért fogják évente 15%-al emelni...Mellesleg a magyarok milyen gyakran emelik a fizetését a segédmunkásnak?


"és miért gyenge? Mert a multik külföldi szemétre költik el a magyar emberektől elzsákmányolt több ezer milliárd forintot... Tehát KIFOLYIK A PÉNZ AZ ORSZÁGBÓL!"


Csak kár hogy az nem a mi pénzünk.Elköltöttük egy szolgáltatásra.Ez így mára szolgáltatást nyújtó cég pénze.Így mi már nem rendelkezünk felette.Azt kezd a bevétellel amit akar.

2012. febr. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
89%

"Szóval a Tesco márkajelzésű termékeket is mi gyártjuk?Mindig tanulok valami újat.

"

Ideje megtanulnod, mivel a Tesconak nincs saját gyára, semmilyen terméket nem gyártanak. Minden ami "sajátmárkás" az valamelyik elismert gyártó gépsorain készül, csak 1 hónapig, nem gyártanak másnak, kizárólag a tesconak /vagy valamelyik másik sajátmárkásnak/.

2012. febr. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%

Kár hogy nem ezt mondtam.


"Minden ami "sajátmárkás" az valamelyik elismert gyártó gépsorain készül, csak 1 hónapig, nem gyártanak másnak, kizárólag a tesconak /vagy valamelyik másik sajátmárkásnak/."


Van ilyenünk?Nincs?


Akkor külföldi, vagyis nem mi gyártjuk mindössze csak ennyit mondtam

2012. febr. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%

"Van ilyenünk?Nincs?


Akkor külföldi, vagyis nem mi gyártjuk mindössze csak ennyit mondtam"


Csak egy példa:


Hyginett Kft Csömörön.

A Procter & Gamble Kelet-Európai központja, intimbetét, és tampon gyár + elosztó központ. /lehet hogy a pelenkagyártást is behozták de az csak tervben volt, amikor ott melóztam/.

2012. febr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!