Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme van a közmunkának?...

Mi értelme van a közmunkának? Csak nálunk ilyen a helyzet, hogy egész nap nem csinálnak semmit?

Figyelt kérdés
Máshol biztos vannak közmunkások, akik tényleg értelmes munkát végeznek, vagy egyáltalán dolgoznak valamit. De a lakóhelyemen, ami egy kis település, és az ehhez képest nagy számú közmunkás konkrétan nem csinál semmit, most már 8 órában. Központban lakok, és így látom őket, még csak úgy sem tesznek, mintha dolgoznának, csak üldögélnek, álldogálnak, nevetgélnek. Őket nem hibáztatom, mert tény, hogy nem is nagyon lenne mit csinálni, páran vannak a hivatalban, és más intézmény itt nincs. Máshol is van ilyen helyzet? Miért jó ez az államnak?

2012. márc. 13. 15:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
62%
Nyaljátok nyugodtan a talpukat a kizsákmányoló "uraknak",én nem alázkodok meg senki előtt,olyan ember nem született erre a bolygóra.
2012. márc. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 Sándor G ***** válasza:
48%

hamarosan közmunka sem lesz, mert biztos forrásból tudom, elfogynak a pénzek, az erre szánt 132mlrd.ft.ráadásul a folglalkoztatáspol, államtitkár et.is bejelentette, régebben a kormány inkább az elsődleges munkaerőpiacra terelné vissza a tartós munkanélküliek tömegeit, a közmunka ugyanis nem fenntartható rendszer.

Továbbá a mostanI F.h.t támogatás is csökkenni fog 17 ez.ft.ra május hónaptól, de ez is +fog szünni, igy akarja a kormány munkára kényszeriteni az embereket, de szerintem meg éhen fognak halni.

Nálunk pl. sok kőműves, asztalos villanyszerelő, és nyelveket beszélő diplomás van ,ökinél közhasznún, mert nem talál munkát, sehova nem kell.

2012. márc. 23. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
69%
Ahogy mondod,egyesek meg dőzsölnek a jólétben.Azt se tudják, hogy most Afrikába menjenek nyaralni vagy Amerikába,7-es BMW-t vegyenek vagy inkább Mercedes SLK-t,a Kanári szigeteken vegyenek nyaralót vagy éppen Cipruson.De azért ugyebár demokrácia van,meg esélyegyenlőségi miniszter(ilyen posztot egyáltalán létrehozni is butaság,hol van itt esélyegyenlőség?).A minap megyek az utcán és mit látok?Az egyik csávó szakadt,piszkos ruhában koldul,a másik pedig 7-es BMW-jéből száll ki a helyi közért előtt.Hát uraim ez lenne az esélyegyenlőség?Hol van itt egyáltalán egyenlőség?Sehol!De akkor minek ilyen posztot létrehozni?Ja!Hoppá megvan!Hogy Göncz Árpád drágalátós papa pici lányának legyen kormánytisztsége!Az más!A normál emberek éhez halnak lassan,megszűnik a munkahelyük,még ezek szerint a közmunka is megszűník(ami arra volt jó, hogy "lélegeztető gépen tartsa az embereket").Most akkor ezek szerint "leveszik őket a lélegeztetőről is."Csak az a baj, hogy nem, hogy teremtődnének új munkahelyek hanem inkább megszűnnek lásd:hivatalnokok számának csökkentése,iskolák bezárása,MALÉV csődbemenetele,mindenhonnan csak azt lehetett eddig hallani, hogy most ennyi embert bocsátottak el-most annyit,és ezek nem kis számok voltak ám.Több tízezer embernek megszűnt a munkahelye és senki nincs biztonságban.Nem mintha ezt szeretném(mert ez is borzasztó volna),de nem értem, hogy Magyarországon hogy-hogy nincsenek komolyabb megmozdulások az utcákon,ha bekapcsolom a tv-t akkor azt látom, hogy Görögországban is nagy tűntetések vannak,Spanyolországban is,Franciában is volt meg még jópár helyen,ráadásul olyan helyeken ahol eddig nem,ahol eddig jólét volt.Most meg kimennek az utcára és óriási perpatvart csinálnak,a magyarok meg tapsolnak a kormánypártnak,amikor csak minden egyre rosszabb-egyre bizonytalanabb,egyre kilátástalanabb.Az árak felmennek a csillagos egekbe,emelkedik a hús ára,az alapvető élelmiszerek ára,a benzin ára,a gáz ára,a közüzemi számlák drasztikusan emelkednek,a fizetések ehhez képest semmit,örülhetünk, hogy egyáltalán stagnálnak.A munkahelyek tömegesen szűnnek meg sajnos.Csak azt nem tudom, hogy pl. ha egy ember keres havonta 47000 forintot,akkor miből fogja kifizetni a számláit ha mondjuk azok havonta 50-60 ezer forintos összértékűek és a -3 -13 ezer forintjából hogy fog tudni ételt venni magának?Szerintem sehogy.És az emberek elégedettek,tapsolnak a téren.Én nem mondom, hogy csináljanak tömeg hisztériát mert Isten őrizzen meg minket attól,de azért ne legyen vastaps a kormánypárt beszédekor amikor ilyen rossz a helyzet.Mindenki panaszkodik,siránkozik,annyian szidják a környezetemben is Orbánt, hogy már unom hallgatni is,és amikor beszédet mondd akkor vastaps van.Hát ez valami hallatlan,nem is értem,ha szidják Orbánt akkor ne tapsoljanak közben,ha meg tapsolnak akkor ne szidják és ne legyen siránkozás panaszáradat ugyanakkor.Ha szidni akarják akkor a beszéde kíváló alkalom arra, hogy ezt megtegyék.
2012. márc. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
50%
László2343, te komolyan ilyen vagy, vagy csak tettedet? Hogy lehetnek ennyire primitív emberek mint te? Nem azt jelenti az esélyegyenlőség, hogy ha szegény vagy akkor mindenki legyen az. Az anyagi helyzetnek sok köze nincs az esélyegyenlőséghez. Amúgy te akkor most mégis mit akarsz, verjük agyon azt aki okos, tanult és most sok pénze van?
2012. márc. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
62%
Tanult,okos?Lop,csal,hazudik.Hiába végzel el akármilyen egyetemet nem fogsz sokat keresni.Jogi egyetem elvégzése után is rengeteg a munkanélküli sajnos,pedig az aki elvégez egy ilyen egyetemet az minden csak nem buta.És mégis...,Sok pénzt csak sötét ügyekkel lehet szerezni vagy lecsuknak vagy gazdag leszel.Jómódú lehetsz de gazdag nem,csak ha ilyen családba születsz bele(ez a legkönnyebb),vagy részt maffiózó leszel és nem kapnak el.
2012. márc. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy meg hülyékkel nem vitatkozom.Lopják csak szét ezt az országot amíg van mit ellopni még,én elhúzok külföldre.
2012. márc. 23. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
62%

"Tanult,okos?Lop,csal,hazudik."


Na ez a tipikus tahó proli hozzáállás. Gratulálok. Csak a szüleidet sajnálom. Hány éves vagy?

2012. márc. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
57%
Tahó,proli?Lehet,hogy az vagyok,de én legalább nem lopom ki a honfitársaim szemét is és nem kell azon gondolkoznom,hogy a feleségem kizárólag a pénzem miatt,jött hozzám feleségül.
2012. márc. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 Sándor G ***** válasza:
80%

igenis ki kellene állni a kisembereknek, a saját érdekeikért, a min,béresekre +a közmunkásokra és a munkanélküliekre gondolok.

Vagyunk vagy 1,6millióan akik xarul élünk, még egy nyomorult villanyszámlát sem tudunk kifizetni időben, az fht.n élő 300-350ezer nyomorgó az alapvető élelmiszereket se bírja megvenni, mert ez a tetves önhatalmú kormány emelte az áfát, emelte a jővedéki adót, többször is, valamint engedi az üzemanyagárakat, 500Ft.ig nőni, noha ellenzékből mindig azt kiabálták 2010-ig csökkenteni kell az adókat, a benzinárakat, a mindenkori kormány ezt bármikor +tehetné.

De őket nem érdekli, ha éhendöglünk, elveszitsük a házunkat az sem, ők jól élnek, mit sem tudnak, nincs rálátásuk, mekkora a nyomor vidéken, a végeken, /nincsenek munkahelyek/a vállalkozások i s kinlódnak, leépitenek.

Ezért kellene hát összefognunk, és végre siránkozások helyett tüntetni tiltakozni, mindenkinek, egy 100-200ezres tömeg +gyöző lenne , 1hónap után, kikövetelni a min, 65ez

Ft,ot mindenkinek, a segélyeket állitsák vissza, emeljék fel legalább havi 40ez.ft.ra, hogy minden család ki tudja fizetni a számlákat, ne éhezzen 20-a után, elvégre mi is emberek vagyunk, jogunk van a normális élethez.

Akik fent döntenek, nekik viszont ne legyen joguk rossz döntéseket, nyomorba döntő törvényeket elfogadni, gombnyomogató +élhetési politikusaink, végre jöjjenek rá, nem mi vagyunk értük, hanem épp forditva.

Mert akik mint sok agymossott fideszes azt hiszi, azt mondatja, amit a birodalmi média, hogy nincs pénz segélyre, nincs pénz rokkant ellátásra az hazudik!

Igenis volna pénz mindenre, csak az a helyzet minket melosokat, közmunkásokat lecsuszott tartós munkanélkülieket manapság semmibe sem néznek, ezek a kitanult jogot végzett barmok, akik azt hiszik mindent jobban tudnak.

Arrogáns uszító sokszor parancsoló viselkedésükkel, azt a képzetet sugallják a társadalom gazdagabb jól kereső, szerencsésebb rétegei felé, ne törödj senkivel, csak fogyassz minél többet, közömbösnek mutasd magad, a munkanélküli is csak élősködő, alkoholista üres statisztikai adat, a nagy rendszerben.

2012. márc. 24. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
62%
Maximálisan egyetértek kedves utolsó,nekem is 2 diplomám van kedves utolsó(politológia,történelem),3 nyelven beszélek(angol,német,spanyol),de mégis primitívnek nevezett itt egy újgazdag se....fej.
2012. márc. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!