Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért nem...

A politikusok miért nem tesznek az ellen, hogy egyre kevesebb a magyar gyerek?

Figyelt kérdés

Egy gyerek édesanyja vagyok. Egyre ijesztőbb a helyzet, hiszen a játszótéren, bölcsődében, orvosi rendelőben stb. akárhol megfordulunk, a cigány gyerekek vannak többségben.

Félreértés ne essék, de én úgy gondolom, Magyarországon élünk, nem Cigányországban, tehát evidens lenne, hogy magyar gyerekek legyenek többségben.

Hogy juthatott idáig a helyzet?

Ott tartunk, hogy ősszel nem mehet a lányom bölcsibe, mert mi jobb anyagi körülmények között élünk, egy cigány kisfiút fognak a helyére berakni. Ez nem hátrányos megkülönböztetés? Hiába megyek vissza dolgozni, a keresetem nagy része magánbölcsire fog elmenni.


2012. márc. 18. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:
43%

"Ezzel az erővel a cigányok nagy része is rasszista, amikor magyarozik?"


Igen, az. Egyébként én tökéletesen megértem a cigánysággal való ellenérzéseket, nade az már tényleg színtiszta rasszizmus, amikor kijelented, hogy a

2012. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 anonim ***** válasza:
40%

te azt akarod, hogy a gyereked előnyt élvezzen a cigánygyerekkkel szemben, csak azért, mert nem cigány. 1-2 éves emberekről beszélünk.


Bocs, hogy két részben ment el.

2012. márc. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/63 anonim ***** válasza:
Elírtam: elleni -> el lenni
2012. márc. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Azért élünk anyagilag rendezetten, mert dolgozunk. A munkahelyemre visszavárnak, nem tartják a helyemet még évekig, egy fizetés pedig kevés lenne és a férjemtől sem várom el, hogy még többet vállaljon. A gyereknek szüksége van közösségre, gyereknek gyerek a társasága, hidd el, nem érezné jobban magát 4-5 éves koráig csak mellettem. A gyerekek főként egymástól tanulnak, lesnek el sokmindent, tehát egyáltalán nem értek egyet veled.

Lám, annak idején még neked is megmondták, cigányt nem vehetsz fel. Szerinted miért? Önkormányzatnál dolgozik egy ismerősöm, elmondta, hogy igyekeznek munkát adni a cigányoknak, de őszintén elmondta: 1. visznek mindent amit lehet 2. marhára semmihez nem értenek, ha mégis, azt is rosszul, felületesen csinálják meg. Talán ismerősen hangzik az az elterjedt kifejezés, hogy cigánymunka. Természetes, hogy vannak kivételek, de sajnos csak nagyon kevesen. A politikusok sok év alatt a magyar társadalomra zúdítottak egy tanulatlan, primitív, haszontalan tömeget, amivel mára már nem tudnak mit kezdeni, és egyre nagyobb a felháborodás, szerintem ez érezhető.

2012. márc. 18. 22:52
 35/63 A kérdező kommentje:
Továbbra is tartom, hogy igen, élvezzen előnyt az, aki adót fizet, tanul, dolgozik és nem eszetlenül szüli a gyerekeket, hogy aztán azért adja bölcsibe, mert otthon nincs mit enni. Ha így haladunk, akkor kiszorulunk az oviból, az iskolából, az orvosi ellátásból, vajon mi lesz rá a válasz? Minek adózzak? Kinek?
2012. márc. 18. 22:58
 36/63 anonim ***** válasza:
48%

"Azért élünk anyagilag rendezetten, mert dolgozunk. "


Meg azért mert megkapod az adójárulékomat havonta a gyereked után.


"Továbbra is tartom, hogy igen, élvezzen előnyt az, aki adót fizet, tanul, dolgozik és nem eszetlenül szüli a gyerekeket, hogy aztán azért adja bölcsibe, mert otthon nincs mit enni."


Tehát neked megvannak a gyereknevelés feltételei akkor minek is a bölcsőde? Amúgy nem vagyok "cigánypárti", de megkérdezném, hogy a bölcsődébe kerülő kb. 1 éves cigánygyereket, hogyan sikerült összehoznod a betöréses lopással, gyújtogatással? Sok magyar meg kábítószer-kereskedő. Lehet, hogy a te gyereked is az lesz, akkor?

2012. márc. 19. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/63 anonim ***** válasza:
51%

Hát igen kérdező--azért éltek anyagilag jól mert van munkája a férjednek és volt neked is. De ismételd ezt el azoknak is az ország több régiójában ahol se közel se távol nincs munkalehetőség.


Magad írtad azért akarsz visszamenni dolgozni, mert egy keresetből nem élnétek meg és a munkahelyedet se tartanák fent.


Szóval, egy keresetből és Gyes vagy Gyedből együtt nem élnétek meg?


Akkor mit gondolsz hogy élnek meg a 28 ezerből vagy a mostani 47 ezer körüli pénzből? Mit gondolsz miért szül a nyomorultja? -- azért hogy családi pótlékkal, a halmozottan hátrányos megbélyegzettek címmel együtt talán könnyebben boldogulnak.


Annak idején az én időmben-boldog lettem volna ha van Gyed vagy Gyes és nem kellett volna beadnom a gyerekeimet a bölcsődébe 3 hónapos korban, aztán utána 6 hónapos korban amikor még szopnia kellett volna.


Azt mondod vagy inkább bemagyarázod magadnak, hogy a gyerekek egymást tanítják? Mire is ha nincs otthon a szüleivel és csak rácsos ágyba fekszik egész nap? Mit tud az a kis bölcsődés korú-- enni kakilni és sírni--esetleg belenyúlni a másik szemébe mert az csillog érdekesen. de tanulni? Azt gondolod, hogy a kevés gondozó létszám mellett lesz aki kiveszi abból az ágyból? -pelenkázni, etetni esetleg.


Az én gyerekeim egy évesen már sírtak és üvöltöttek a nyakam fogták hogy ne hagyjam ott őket... ennyire ártalmas a korai le szakítása" magadról.


Persze semmi közöm hozzá, de tudod nem az államnak szüli az ember a gyerekeit hanem önmagának és önmagatok átörökítése miatt. A gyereked Te vagy és a férjed, ezt a rácsoságy-életet szántad volna magatoknak is? Ebben a korban tanulnak meg főleg kötődni, szinte részévé válsz az életének, a személyiség kialakítás kezdetének. S ez soha nem törlődik ki akár pozitív akár negatív hatást gyakorolnak a kisgyermekre.

2012. márc. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne avassuk már szentté őket. Aki dolgozni akar, az dolgozni is fog. Nem elérhetetlen egy szakmunkás bizonyítvány, az állam támogatja. De nem csak szakmunkásban nem tanulnak, általános iskolában sem. Pedig ha bejárnak, mert kapnak enni és fűtés van, már akár ki is használhatnák az alkalmat. A tankönyvet úgyis ingyen kapják.


Vannak régi cigány mesterségek is, amik ma is keresettek lennének. Például nagyon szép bútorokat, kosarakat fontak. A vessző ingyen van, csak össze kellene fogni egy családnak és csinálni, aztán vinni vásárokba árulni. Ha nem jön be, sokat nem vesztenek vele, mert csak a naplopástól vette volna el az időt. Ha meg összejön, a bevételből el tudják tartani magukat, ne adj isten vállalkozást alapítani és munkához segíteni a szomszédokat.


A kertjeik is ott hevernek parlagon. Mifelénk régen elég nagy portákat osztottak, egy 5-6 fős családnak egész évre elég élelmet lehet bennük megtermelni. Idejük megint csak volna rá, munkanélküliek, mégis csak a lábukat lógatják. Azt már meg sem említem, hogy esetleg termelhetnének piacra, mint ahogy sokan mások. Magyar már úgy sem vesz ki miattuk földet, mert lelopják.


Ezekhez nem kellene nagy tőke, meg településszintű összefogás, csak a szándék, hogy ne a pöcegödörben éljenek, de ez hiányzik belőlük. Akiből nem, az ki is tör, van rá példa.

2012. márc. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 anonim ***** válasza:
76%

Én komolyan mondom,hogy nem értem ennek a fórumnak,a tagjait.Ha valaki nem dolgozik azt azért sértegetik mindenféle ingyenélőnek,eltartott senkinek.Ha valaki dolgozni akar,akkor meg azért sértegetik,kritizálják.


36/38

Elég felháboritó a kommented,és pimasz is egyben.Annyit azért tudnod kellene,hogy egy gyerek után az adókedvezmény egyenlő a nullával.Így tehát a te adójárulékodat a nagycsaládosok körében osztják szét,valószinüleg segély formájában.Ha nem nyeri el a tetszésedet,menj reklamálj orbánnál.

Azért mert valaki dolgozni szeretne,és nem akarja a férjére hárítani az összes terhet anyagilag az nem bűn.Örülni kellene,hogy vannak ilyenek is.No meg aztán vannak olyanok, akik évente ellenek mint a macskák és ezáltal munkahelyet csak kivülről lát 20-30 évig.Ennek fényében havonta kb.százezer forintokat kapkodnak fel a kölkökre.Értem ezt a kissebbségre,akik ebből élnek,és soha életükben nem jut eszükbe,hogy munka után menjenek.

2012. márc. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/63 anonim ***** válasza:
29%

1. A cigány is magyar, csak nem fehérbőrű.

2. A politikusok tesznek ellene, Dajcstomi is mennyit nemzett :)

2012. márc. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!