Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A politikusok miért nem...

A politikusok miért nem tesznek az ellen, hogy egyre kevesebb a magyar gyerek?

Figyelt kérdés

Egy gyerek édesanyja vagyok. Egyre ijesztőbb a helyzet, hiszen a játszótéren, bölcsődében, orvosi rendelőben stb. akárhol megfordulunk, a cigány gyerekek vannak többségben.

Félreértés ne essék, de én úgy gondolom, Magyarországon élünk, nem Cigányországban, tehát evidens lenne, hogy magyar gyerekek legyenek többségben.

Hogy juthatott idáig a helyzet?

Ott tartunk, hogy ősszel nem mehet a lányom bölcsibe, mert mi jobb anyagi körülmények között élünk, egy cigány kisfiút fognak a helyére berakni. Ez nem hátrányos megkülönböztetés? Hiába megyek vissza dolgozni, a keresetem nagy része magánbölcsire fog elmenni.


2012. márc. 18. 14:45
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
54%

Igazad van teljesen de tudod annak idején nem volt ilyen nagy az erőszak. ha nem is kerestünk hű de mennyit de volt mindenkinek munkája és kötelező volt dolgozni. A rendőrök ha csak tébláboltak a fiatalok igazoltatták a presszókat vendéglőket bejárták és akinek nem volt munkahely bejegyezve régebben, már el is vitték, mint közveszélyes munkakerülőt. Minél ellenségesebbek vagyunk egy népcsoporttal annál agresszívabbá válik. Minél több ideje van valakinek munkát kerülni lébecolni annál több ideje marad a bűnözést megtanulni. Különösen ha mást se hall hogy mekkora villát épít magának a budai hegyen egy vezető, vagy hány háza lakása van és kiderül hogy százmilliókat sikkasztanak, csalnak.


A gyerekek pedig azt teszik amit a felnőttektől látnak és hallanak és amit ők maguk is elszenvednek.


Most nagyon nagy bajban van az ország, és kell egy jó pár év mire úgy ahogy gatyába rázzák ha, sikerül ha.

Hisz szinte nincs is az államunk kezébe vállalat kiárusították ezek a gazemberek az országunkat, koldussá téve és csavargóvá, bűnözőket kinevelve.


Egyszerűen nincs pénz amiből a régi bölcsőde és óvodai árakat fent tarthassák.Minden befizetett 100 forint adóból 80 forintot a bakok viszik el.. Annyira a béka feneke alá hogy is mondta volt gyurcsány? dübörgött" a gazdaságunk na és adósságunk. és elhallgatták!!


11 cukorgyárunk volt, most egy" van az is osztrák kézben. Csak itt Szegeden 7 üzemet zártak be.. egyszerűen eladták, majd csődbe vitték.


Csak figyelj oda olyan családos megy bankot rabolni aki mit tudni mióta állásnélküli volt, nem kapott munkát.. Vagy mennyi ember lesz öngyilkos, mennyi lakás és ház tűz van ez mind figyelmetlenség, idegesség. El kellene döntened hogy mi éri meg ha megtartod az állásodat és vállalod a több díj fizetését, vagy mint az unoka öcsémék tették, hogy inkább még szült két gyereket egymás után. A gyes vagy Gyed folyamatos a családi pótlék három gyerek után jár. két fiú lett és a harmadik sikeredett kislánynak. Ha a kicsi amelyik most 9 hónapos eléri a 3 évet abban reménykednek akkor talán lesz munkája ismét...


Elég szomorú hogy ilyen lett az életetek és nagyon féltem az unokáimat is. A nagyobbik lassan 18 lesz és nem is akar hallani semmiről ő a maga módján intézi el; SZ.r.k bele.. dögöljön meg minden gazember. nem akar tanulni tovább már mert olyan sokba kerül, és tudja mi nem tudjuk fizetni. Inkább dolgozni akar és segíteni az öccsét mert gyönyörűen zongorázik és ő tanulhasson tovább. Sajnos ilyen indulattal élnek és beszélnek a mai középiskolások. Szinte mindig féltem a szája miatt, mert ellenségesek egymással szemben is, csoportokba tömörülnek az se mindegy mit hordanak. Fekete nem, mert azok hordják az nem mert a mocskos cigányok hordják, az se mert azt is valaki hordja és igy mennek el diszkóba is... nem is tudok nyugodt lenni amíg haza nem ér ha a barátokkal találkozik.

Szóval nagyon sajnálom hogy ilyen kort kellett megélnetek az enyém se volt könnyű, de tudod ha valahol többet fizettek kiléptem és oda mentem, amikor tanulni akartam munka mellett, tanulhattam és csak a könyveket kellett megvennem!! Az iskola bármelyik, ingyen volt a bölcsőde és az óvoda olcsó volt.


Nektek viszont nagyon nehéz és meg kell gondolni százszor is miképp lépjetek.. Nagyon sajnálom hogy ezt kellett megélni és látni... úgy látszik a világ és hazánk vezető rétege örökké ilyen agyalágyult marad..mert nem a tömegember a hibás az hétszentség!

2012. márc. 21. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
Azért eljutottunk a megélhetési bűnözés fejtegetéséig, pedig a téma azzal indult, hogy a gyereked nem kap helyet a bölcsődében mert anyagilag megtehetitek, hogy otthon legyen és az is igaz, hogy, ha egy nő szétte.. bocsánat teherbe esik, onnantól kezdve nem szándékozik dolgozni még vagy 3 évig, szóval van ideje a gyerekkel foglalkozni. A segílyt meg te is meg fogod kapni.
2012. márc. 21. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 A kérdező kommentje:

Köszi mami a választ és hogy ilyen sokat írtál, azért van sok közös pont is abban, ahogy gondolkodunk.


Az utolsónak pedig: nem értem, hogy tudatlanul miért lovagolsz a témán és miért gondolod, hogy segélyt kapok. Felvilágosítalak, hogy a GYED az gyermekgondozási díjat takar, azaz annak jár, aki dolgozott, tehát nekem is. GYES-t pedig nem fogok kapni pont azért, mert 2 év után visszamegyek dolgozni, így nekem nem jár. Mielőtt írogatsz, jó lenne, ha tájékozódnál. Mellesleg a GYED után adózom, amiből neked is jut valami.

2012. márc. 21. 15:38
 54/63 anonim ***** válasza:
0%

" Mellesleg a GYED után adózom, amiből neked is jut valami."


Mekkora hőstett olyan dolog után adózni amit a semmire kapsz, ingyen.

2012. márc. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
Miért kapná ingyen? Vállalt egy gyereket,amiből egyre kevesebb van.Becsületére válik,hogy egyáltalán erre a világra mer valaki vállalni.És különben is hagyjuk már ezt az "én adóm" szöveget.Adózni mindenkinek kell,és senki nem döntheti el,mire költse az állam.Én inkább a politikusoktól sajnálom,meg azoknak a kölkeitől,akik nyakig úsznak a jólétben.
2012. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:

Akkor én is leírom az értetleneknek. A GYED, az nem segély, és csak annak jár, aki előtte dolgozott. Tehát nem te adod, hanem én csináltam magamnak, az elmúlt évek alatt befizetett járulékaimból telt rá az államnak.

Igaz, nem én vagyok a kérdező, de az ilyen gondolkodást nem igazán értem. Tudom, hogy most nagy divat mindenkit utálni, a nyugdíjast, az orvost, a tanárt, mindenkit, aki vagy több pénzt kap, vagy kevesebbet dolgozik, vagy bármilyen más okból, ha jobb neki, mint az irigykedőnek.

A lakosság elöregedése, és az egyre kevesebb újszülött hatalmas probléma az országnak, nem értem, hogy ezt miért nem lehet felfogni! Mellesleg most a max. GYED 86 e Ft. Hatalmas összeg, tekintve, hogy nagyjából havonta ennél több adót és járulékot vontak le tőlem 10 éven át. Akkor megérdemlem, úgy érzem.

2012. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
11%

Jó rendbe van lehet hogy félre irtam de régen igy mondtuk GYES az utolsó betű segélyt jelentett és szintén csak az kapott aki dolgozott.


aztán mit módosítottak a csuda tudja annyi minden változott, csak a bürokrácia lett még nagyobb na és a csalás.

Azt mondogatták hogy a számgéppel egyszerűbb lesz. ma többet gépel az orvos, mint amennyi a vizsgálati idő, vagy mint annak idején amikor karton volt és sokkal több papírt is használnak el a gépek ellenére!


Hát ilyen lett a világunk, helyesebben nektek fiataloknak, és az unokáimnak...

--- hogy szakadna rájuk...Persze elég keményen ki is mondom a véleményemet a blogomba...szóval van benne ilyen fejezet is!

19. f. A két csodálatos lelkünk.

87.f. Evolució és fejlődés. Mondd csak picinyem....


Ha van kedvetek nézzetek be, sok eü tanács is van benne, intenzív nővér voltam klinikán. számozott fejezetekben van írva és igy adtam meg két fejezet címet könnyebb megtalálni . Sok van a kicsikről, idős korról betegségről diétáról, masszásról és öngyógyításról régen komából hoztam vissza bénákat állítottam talpra és sok betegséget hoztam rendbe ezekkel a technikákkal. pusz bízok bennetek és valahogy csak megoldjátok, csak ne csüggedjetek el, nem éri meg... minden elmúlik egyszer.. most lefelé haladunk aztán vége.. muszáj felfelé haladnunk.. a csudába!

2012. márc. 22. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
0%

"Miért kapná ingyen? Vállalt egy gyereket,amiből egyre kevesebb van.Becsületére válik,hogy egyáltalán erre a világra mer valaki vállalni."


Ahhoz, hogy valaki széttegye a lábát nem megerőltetnie magát. Bárki képes rá és ezzel nem termel hasznot. Szerintem így is sokan vagyunk.

2012. márc. 22. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
Ahhoz valóban nem kell nagy tudomány,hogy valaki szét tegye a lábát,de felnevelni annál nagyobb tudomány.Neked nincs gyereked,vagy nem te neveled,vagy nem lehet,hogy ennyire rosszindulatú vagy?
2012. márc. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:

Aki csak szétteszi a lábát, és szüli a gyerekeket évente, az nem kap GYED-et, csak GYES-t.

Szerinted már így is sokan vagyunk? Nézz utána, Magyarország lakossága naponta 127 fővel fogy. Ki fogja fizetni a nyugdíjakat 30 év múlva?

2012. márc. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!