Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki az aki rak be pénzt önkénte...

Ki az aki rak be pénzt önkéntes nyugdíjpénztárba és mennyit havonta? Ki mire számít, milyen/mekkora állami nyugdíj lesz 40-50 év múlva?

Figyelt kérdés
2012. márc. 26. 17:22
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A nyugdíjcélú megtakarításokkal az a gond, hogy adómentesen csak a hivatalos nyugdíjkorhatár elérése után lehet hozzáférni. És sajnos nem lehetetlen, hogy 20-30 év múlva 80 év körül lesz a nyugdíjkorhatár.

Ha valaki előbb abba akarja hagyni a munkát, akkor inkább valami más megtakarítást kell keresni.

2012. márc. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig most épp azt a pletykát hallottam, hogy a következő az önkéntes pénztárak államosítása lesz.

Én ugyan nem teszek be rá pénzt, pont azért, amit a többiek leírtak: nevetséges a hozama, többre megyek vele, ha most elköltöm, mintha félreteszem. Ha lenne félretenni való pénzem, inkább részvényekbe fektetném.

A munkaadóm viszont havi 6000 Ft-ot tesz be mindenkinek, meg a béren kívüli juttatást is lehet oda kérni. Én még nem kértem soha.

2012. márc. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
74%
Az önkéntes magánnyugdíjpénztárban lévő pénz a MAGÁNvagyonod. Ha ahhoz nyúl hozzá, az egészen más kategória. Sokkal nagyobb baj, mint a
2012. márc. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
81%
Upsz, a vége lemaradt. Szóval a magánvagyont elrekvirálni egészen más kategória. Ott és akkor, abban a pillanatban megszűnik a jogállam Magyarországon. A szó valódi értelmében.
2012. márc. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
64%

A jogállam már megszűnt, ha nem vetted volna észre. Ezt az egyszerű emberek is érzik. Tudják, hogy bármikor bármi megtörténhet. A magánvagyonukkal is. És visszamenőleg is. Ha megtörténhetett az, hogy 6 évre visszamenőleg 98 %-os adóval sújtották a kisemberek szabályosan felvett bruttó pár milliós végkielégítéseit, akkor az miért nem lehet például, hogy előírják, hogy az önkéntes nyugdíjpénztári megtakarításokat csak havi 1000 Ft-os részletekben lehet kivenni? A különadót még csodával határos módon visszanyomta az Alkotmánybíróság, de erre nem lehet a jövőben számítani, különösen, hogy már ott is mindenki fideszes.


Pár hónapja nagy pénzeket vittek ki az emberek osztrák bankokba, most meg pánikszerűen menekülnek sokan az önkéntes nyugdíjpénztárakból is az után, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium közölte, hogy újraszabályozza őket. Sajnos ezen nincs mit csodálkozni. Ezt érte el másfél-két év Orbán kormányzása. Ugyanolyan kiszolgáltatott alattvalók lettek az emberek, mint a Rákosi-korszakban. Mert már Kádár alatt is nagyobb jogbiztonság volt a 60-as évektől.

2012. márc. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Külföldi cég(ek)be kell befektetni, az független marad a mindenkori magyar vezetés aktuális pénzbeszedési akciójától.
2012. márc. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért vicces általánositani , nekem a munkáltatóm is fizet és saját magamnak is teszek hozzá -igy kb 16eFt megy rá havonta . A 10. év után és ezt követöen 3 évente ADÓMENTESEN felveheted a hozamodat ,nekem ez 10 év után több mint 400e Ft volt -tehát még csak igazán rossznak sem mondanám . A belépéskor nagyjából 6eFt/hó ment rá,azóta folyamatosan,minden évben emeltem a befizetésemet . Nem tartom hülyeségnek a dolgot ,ellenben ha ehhez is hozzá akarnak nyúlni,akkor átruccanok keleti szomszédaimhoz AK-t venni és használni is fogom arra megesküszöm !
2012. márc. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem szeretnék senkit rémisztgetni de,államcsőd esetén az első lesz amihez hozzányúl a kormány.

Ha már pénzről van szó(megtakarításról)azt inkább magam próbálom a saját belátásom szerint befektetni,gyarapítani.

Nyugdíjas napjaimra megforgatom úgy hogy jusson és maradjon is.Öszitén megvallva jobban bízom magamba mint ,bármilyen nyugdíjpénztárba

2012. márc. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!