Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnátok egy pontrendszer...

Mit szólnátok egy pontrendszer szerű választási rendszerhez? Ahol a szavazók műveltsége latba vetne?

Figyelt kérdés

Mert lássuk be egy sok diplomás orvos, egy művelt színész többet ért meg az aktuál politikából, mint egy 8 általánossal is alig rendelkező alkesz, akit egy forró gulyással le lehet kenyerezni.


Valami ilyesmit képzelek el:


-érettségi nélküli: 1 pont

-érettségizett: 2 pont

-szakvégzett: 4 pont

-diplomás: 6 pont


További diplomák, nyelvvizsgák újabb pluszpontokat jelentenének, de most nem írom végig, ez csak egy alapkoncepció. De a gondolat jól látszik, a pozitív megkülönböztetés a lényeg. Persze minden embert megillet a választás joga ettől még.


Véleményetek?



2012. ápr. 8. 14:22
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
73%

"Lehet akkor mindössze éretségihez kéne kötni az egészet."


Te sem lehetsz túl intelligens ha még mindig nem sikerült megértened, hogy jelenleg is él az a generáció (40-50-60-asok) akik idejében még NEM volt természetes az érettségi, ugyanis nagyszerű szakképzés folyt, amit elvégezve meg lehetett élni.

Őket sem kellene kizárni a politikából.

2012. ápr. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 Pro Patria ***** válasza:
41%

"A kétismeretlenes egyenletrendszer helyett valami más nem lehetne? Bele fogok sülni!! Valami IQ teszt esetleg?

-> Íme a magyar "értelmiség". Na ezért nem osztályozhattok papírok alapján"

- Miért? Teljesen igaza van. Elvégre is miért kellen megoldania valakinek egy matematikai egyenletet ahhoz, hogy szavazhasson? Attól, hogy az megy neki, a politikában még lehet hülye, a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Én például diszkalkulivál fel voltam mentve matematika alól, a logikai gondolkodásom mégis messze átlagon feletti a tesztek tanúsága szerint, és politikában nemcsak az átlagnál, de merem állítani, hogy még az itt lévő fórumozók többségénél is tájékozottabb vagyok.

Egy matematikai kérdésen simán elhasalnék, ellenben a politikában évekre visszamenőleg ismerem az összes párt munkásságát, tudom, melyik milyen értékeket képvisel, és ezzel együtt melyik van hasznára az országnak, melyik hiteltelen, stb. A mateknak ehhez semmi köze. A matek csak egy hamis tudás, nem leszel tőle sem műveltebb, sem pedig eszesebb.

Amire a hangsúlyt kellene fektetni, az inkább a társadalomismeret, gazdaságtan, és a történelem (historia est magistra vitae - tudnunk kell, min ment eddig keresztül az országunk, és ezek alapján melyik irány a helyes).

2012. ápr. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
80%

"A matek csak egy hamis tudás, nem leszel tőle sem műveltebb, sem pedig eszesebb.

Amire a hangsúlyt kellene fektetni, az inkább a társadalomismeret, gazdaságtan"


Akkor menj el tanulni gazdaságtant és ott hangoztasd hogy a matek egy hamis tudást :) Ez így azért durva volt, bocs.

2012. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 Pro Patria ***** válasza:
25%

"Akkor menj el tanulni gazdaságtant és ott hangoztasd hogy a matek egy hamis tudást :) Ez így azért durva volt, bocs."

- Ott nem kell kétismeretlenes egyenlet, sem sinus-cosinus, sem algebra, sem semmi ehhez hasonló értelmetlen időpazarló baromság.

2012. ápr. 10. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
68%

Akkor válassz egy szakot és nézd meg ha nekem nem hiszel.

[link]

Bár Matolcsy szerintem is ezt az újfajta közgazdaságtant képviseli amihez már nem kell :)

2012. ápr. 10. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
77%

44: sírok rajtad... :D ... nem sokszor láttál belülről közgázt ugye? :D


Ha egy 2 ismeretlenes er. gondot okoz, akkor kb. egy matek előadás elég lenne neked, hogy feladd, hidd el...

2012. ápr. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 Pro Patria ***** válasza:
47%

2 évig tanultam. Semmi, hangsúlyozon, SEMMI szükség nem volt benne azokra az elvont dolgokra, amiket matekon tanítottak. Maga a tanár is azt mondta, mikor megkérdeztük, hogy ezt a hülyeséget ugyan mi a búbánatra fogjuk tudni használni a való életben, azt felelte, semmire, de érettségin kérdezik... Ennyit erről.

Nem a szorzás-osztásról, az SZJA kiszámolásáról, meg egyebekről beszélek, mert ezekre persze szükség van, de ehhez elég kb. 8 általános osztályú ismeret. Az onnantól lévő matematikatudás abszolút felesleges, és az élettől elrugaszkodott, "elméleti".

2012. ápr. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
23%
Fejtsd már ki ezt, hogy mit tanultatok abban a 2 évben matek nélkül?
2012. ápr. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 $ € Ž ***** válasza:
95%

Én, aki az algebrán kívül eléggé hadilábon áll a matekkal, csak mint egy lágy halk szellő megsúgnám, hogy a mateknak a lényege a logikus gondolkodás és a problémamegoldás fejlesztése, nem pedig konkrétan az, hogy te ilyen-olyan számítást elvégezz. Csak azon keresztül lehet megoldani ezen fejlesztéseket.


Az meg egyértelmű, hogy a problémamegoldás és a logikus gondolkodás kritikus a világban.

2012. ápr. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 Pro Patria ***** válasza:

ma 14:50-ösnek:

"Fejtsd már ki ezt, hogy mit tanultatok abban a 2 évben matek nélkül?"

- Látom, neked meg a szövegértelmezés okoz gondot:) Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs szükség számolásra. Szorzás-osztás, összeadás-kivonás, ezek persze kellenek, de azok az elvont hülyeségek, amik utána következnek, teljesen szükségtelenek. Idéznék egy klasszikust, Felméri Pétertől:

"A matek úgy különben nagyon furcsa nekem. Ott van például a paralelogramma. Egy kitalált hülyeség, mert nincs olyan hogy paralelogramma, tehát a természetben sincs, hogy ott szaladgál vagy ilyenek. Van például almafa, virágok meg Belgium, de paralelogramma nincs. Csak rajzok vannak róla a füzetben. Olyan, mint a Jeti."


----------


$ € Ž válaszára:

A logika fejlesztéséhez, felméréséhez nem feltétlenül kell matematika. Szövegértelmezés, ábrák, építőkocka, épp erre épülnek a tesztek. Meg általános műveltségi kérdésekre, földrajzi, történelmi, politikai témakörökben.

2012. ápr. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!