Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mégis lesznek egyetem bezáráso...

Mégis lesznek egyetem bezárások? Köztük a nemzetközileg is elismert Corvinus.

Figyelt kérdés

Összesen 4 fővárosi és 4-6 vidéki egyetem maradna.


[link]


2012. ápr. 15. 08:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
33%
Csak egy szakot mondj a Corvinuson, ami nem büfészak.
2012. ápr. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Gazdaságot tanítanak. ÉS a közhiedelemmel ellentétben még eszekkel a szakokkal az egyik legkönnyebb az elhelyezkedés szakmán belül.


"A felsőoktatási reform legnagyobb vesztese a gazdaságtudományi képzési terület. A kormány itt 4900-ról mindössze 250 főre csökkentette az állami támogatásban részesülő hallgatók számát, holott ez a terület alapvetően jó elhelyezkedési lehetőségeket kínál. A végzettek nettó átlagbére 181 ezer forint, ráadásul mindössze 5,6 százalékuk nem talált magának állást, és 11 százalékos a pályaelhagyók aránya, ami alacsonyabb a műszaki területénél."

"A kutatás szerint a csökkentett támogatású jogi és gazdasági képzésben diplomázottak közül többen találtak munkát az elmúlt években, mint a támogatott műszaki és természettudományi képzések végzettjei közül."


Ugyanúgy mint a jogász.

[link]

2012. ápr. 15. 10:09
 3/13 anonim ***** válasza:
29%
GTK... ugyan. Most volt a srác a legyen ön is milliomosban, megkérdezték, mi a másodfokú egyenlet képlete, a^2+b^2=c^2 úgy van... ennyit ér a GTK.
2012. ápr. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
23%

ma 10:45


Igen, igazad van! Ki az Ájemeffel, , ki a bankokkal!

2012. ápr. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%

Az a srác a milliomosban a műegyetemre járt, úgy emlékszem.


Különben meg szerintem túl van reagálva ez az egész. Amit eddig a Corvinuson tanítottak, azt ezután is tanítani fogják, csak más egyetem neve alatt. Na bumm, most akkor mi van.

2012. ápr. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%
A legjobb általános gazdasági képzést Magyarországon még mindig a Corvinuson adják (számvitelben a BGF a jobb). Akármilyen is a színvonal, a többi még rosszabb.
2012. ápr. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%

"Az a srác a milliomosban a műegyetemre járt, úgy emlékszem."


GTKra. Gazdaságtudományra.

2012. ápr. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
Mégis mire kellene az az őskomcsi sz*r Corvinus? Menjenek a BGF-re vagy a BME-re, azt az álszent sznobképző nagybüfét meg nyugodtan zárják csak be!
2012. ápr. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

bár megvan a véleményem a BCE-ről, beszüntetni azért nem kellene.


ezek az összevonások, keretszámnyirbálások, megszüntetések - a kormány most takarítja a sz@rt, amit maga után hagyott! korábban még volt értéke az egyetemi szakoknak, mert nem volt minden második egyetemen ugyanolyan kar az országban!


egyébként egy ésszerű, lassú összevonást én is támogatnék, szerintem rengeteg (de legalábbis túl sok) egyetem/főiskola van az országban és egy-kettőre tényleg illik a "diplomagyár" kifejezés. így talán finanszírozhatóbb és kézben tarthatóbb lenne a felsőoktatás, és nem vennének fel boldog-boldogtalant sok helyre... tandíjat semmiképp sem vezetnék be, mindenképp az ésszel való bejutást és bennmaradást támogatom. de tényleg megválogatnám, kik kerüljenek be. a városunkban egy főiskola van, találkoztam pár emberrel onnan, könyököl a szemükben az "értelem", ha értitek.

2012. ápr. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"Mégis mire kellene az az őskomcsi sz*r Corvinus? Menjenek a BGF-re vagy a BME-re, azt az álszent sznobképző nagybüfét meg nyugodtan zárják csak be!"


Mégis az a legnevesebb magyar Gazdasági egyetem. Nemzetközileg is elismert, míg a BME gazdasági körökben annyira nem. AZ jó műszaki egyetem, de a Corvinus a legjobb gazdasági egyetem.

2012. ápr. 15. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!