Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hallottátok, hogy mekkora...

Hallottátok, hogy mekkora átverés az Erzsébet program?

Figyelt kérdés

Mi a nagycsaládos pályázatot nyertük meg, miszerint 25.000 forint befizetéssel kiegészítik 100.000 forintra, meghatározott üdülési helyeken lenyaralható. Kiderült, hogy nemcsak a 25.000-et kell befizetni, hanem jócskán kell belenyúlni a zsebbe a szálláshelyeken is, többek között az egyik szülő költségét is zsebből kell állni, ráadásul ezek a helyen nem olcsók.

Ez aztán a segítség!


2012. ápr. 23. 14:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
39%

Én ugyan nem vagyok nagycsaládos, és nem pályáztam, de megnéztem az Erzsébet program oldalát és szerintem teljesen egyértelműek az ott leírtak, biztosan nem átverés.

Támogatást kapsz, inkább meg kellene köszönni.

2012. ápr. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Akkor elárulom:


1: A szálláshelyek "furcsa" módon nem adhatnak információt. Csak egy budapesti telefonszámon lehet érdeklődni, ahol azt állítják, hogy 5 éjszakára elegendő a pénz minden meghirdetett szálláson. Ez nagyon jó, gondolhatnánk.


2: A nagycsaládosoknak csupán egyetlen felnőttet fizetnek, így az egyik szülőnek zsebből kell fizetni a nem olcsó, 20-30 ezernyi szállását, ez már 45-50 ezer forint.


Egyetlen szálláson volt egy recepciós elég bátor, és annyit elárult, hogy a családnak eléggé bele kell nyúlnia a zsebébe, ha élni fog ezzel a pályázattal. De nem árulhat el többet. Furcsa, igaz? Próbáljátok ti magatok is ki. Magyarán megnézve a szállásokat, ez a családnak becslések szerint 80 ezerbe is kerülhet. Ennyiért nem klubhotelekbe, az igaz, hanem olyan szállásokra, ahová eddig is jártunk egy hétre kifizetem a szállást, úgy, hogy nem pályáztam sehová sem.


Nem ez az átverés, hanem az, hogy ha nem vagyunk erőszakosak, csak a szálláson szembesültünk volna, hogy ez mennyi sok tízezerbe került volna. És hány család fog szembesülni azzal, hogy mennyibe fog ez kerülni? A tájékoztatás nulla.


Kedves első két válaszoló, megmutatnátok nekem a honlapon, hogy a 25.000 önerőn kívül mennyibe kerül majd ez a családnak? Van-e tájékoztatás arról, hogy az egyik szülőnek saját maga kell, hogy kifizesse a szállást? Van-e tájékoztatás arról, hogy a meghirdetett szállások, azok milyenek, és melyek azok?

2012. ápr. 23. 14:44
 3/16 anonim ***** válasza:
73%

Valószínűleg van benne átverés, ezekben a programokban mindig van...

De nem értem, hogy gondolhatja bárki is, hogy az állam egyes családoknak csak úgy odaajándékozzon 75.000,- Ft-ot ÜDÜLÉSRE!!!

Másoknak ételre nagyon jól jönne ennyi...

Nem sajnálom tőletek, félreértés ne essék, de, ha csak logikusan végiggondolod az egészet, rájössz, hogy ahogy te ezt értelmezted, butaság.

2012. ápr. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Miért szerinted hogyan gondoltam?


A honlapjukon szereplő tájékoztatás nem teljeskörű. Az, hogy az egy család megpályáz egy ilyen lehetőséget, hogy eltudjon menni nyaralni, mert amúgy nem biztos, hogy megtehetné, de nagyon sok lényeges információt nem közölnek az emberrel, amit csak utólag tud meg, amikor már fizetni kellene, az a felháborító. Telefonon nem tudnak, vagy nem akarnak felvilágosítást adni, ha egyáltalán el lehet őket érni, ami egyáltalán nem egyszerű!


A szálláshelyekről a fontosabb dolgokat: mennyi lenne egy éjszaka, baba barát vagy nem, hány ágyas szoba, vagy éppen ennyi pénz hány éjszakát takar be, étkezés benne van-e vagy nem, ezekről semmit nem lehet megtudni a honlapról.

Telefonon meg azt mondják, nézzem meg a honlapot...



Azzal én is egyet értek, hogy ezt az összeget odadhatnák inkább a rászorulóknak. Aki pedig sajnálja azoktól akik megnyerték, mondván, hogy nekik nincs, azt tudom, mondani, hogy én is azért pályáztam, hátha eltudom vinni a családom pár napra valahova, de úgy tűnik hiába, mert ennyit pluszba nem tudok kifizetni zsebből, így hát elúszik az egész...


Ezúton is köszönjük a tájékoztatást!

2012. ápr. 23. 15:06
 5/16 A kérdező kommentje:

Tehát a szitu a következő, hogy érthető legyen.


Adott egy pályázati lehetőség egy főre jutó x összeg alatt a nagycsaládosok pályázhatnak egy nyaralásra, hogy befizetnek 25.000-et, és kapnak összesen 100.000-nyi leüdülhető összeget. Nagyon jó, próbáljuk meg.

Pályázat elküldve, értesítő megjött, hogy elfogadták a pályázatot. Jaj, de jó. Nézzük, hogy hova lehet menni. Gyakorlatilag csak Klubhotelokba. Semmi gond, talán két éjszaka is kijön ebből, még ha nagyon drága is, a gyerekek meg biztos, hogy élvezni fogják a Balatont, még ha csak két napra is. Telefonálás, informálódás, kiderűlt, hogy nemcsak 2, hanem 5 éjszakára lehet elmenni, akármelyikbe is akarunk menni. Hát ez valami hihetetlen, ez aztán nagyon jó hír. Aztán még egy kis kutakodás, és kiderűlt, hogy ebbe csak két gyermek és egy felnőtt szállása van félpanzióval. Húha, nézzük csak az árakat, hogy mennyit kell pluszba fizetni erre az öt napra a harmadik gyerekre (aki bármilyen hihetetlen kedvezmény nélküli kortól függetlenül) és a másik szülőre?


Nem fő szezonban standard kétágyas szoba ft/fő 19.000 Ft.


Tehát 5 éjszaka a másik szülőnek és a harmadik gyermeknek 190.000 Ft. Azaz százkilencven ezer forint! Plusz az önerő 25.000, így összesen zsebből 215.000 ft.


Összegezve: Nyaralás pályázatból öt éjszakára nagycsaládosoknak 215.000 az állam által delegált szállodák egyikébe.

Ennyi összegből mi nagyon szép és nívós helyeken nyaralhatnánk legalább két hétig.

De jó hír, hogy az állam még megfejeli ezt az összeget 75.000 ft-al. Ha nekem lenne 215.000-om nyaralásra, nem feleltem volna meg a pályázati feltételeknek, miszerint az egy főre jutó összeghatár nyílván magasabb lettt volna.


Innentől sem érzitek, hogy átverés? Mert ha nem, elképzelhető, hogy velem van baj, de akkor sincs ennyi pénzem nyaralásra.

2012. ápr. 23. 22:40
 6/16 anonim ***** válasza:
34%
Én megkaptam a támogatást, csak nem értek egyet ezzel az Erzsébet programmal! Most kérem vissza az önerőt, mert jól átvágtak! Először is valakinek jó pénz, hogy kijelölt szállásokból válogathatok! A Balaton környékét nagyon erőltetik és olyan helyek is vannak, ahol semmi látnivaló nincsen a környékén! Ja és majdnem a határszéleken vannak ezek a helyek! Az utazás költségét ki vállalja? Mert én biztos, hogy nem! Amikor igényeltem, arra számítottam, hogy az én megszokott nyaralóhelyemre megyek és kifizetem nekik a csekket! De nem ez történt, nincs csekk, csak e-szelvény és 45 szálláshely, ami rosszabbnál rosszabbak! A szálláshelyeken nincsenek megoldva pl. az akadálymentesítés! Megkérdeztem jó pár szállást, pl. a zuhanyzóba nem tudnak biztosítani műanyag széket, mert nincs! Akkor egy fél lábú ember, hogy zuhanyozzon le? Az ellátás nulla, valahol csak reggelit adnak! Sokkal olcsóbban (Erzsébet e-szelvény nélkül) ketten el tudunk menni 6 éjszakára 20ezer Ft-ból nyaralni, egy olyan helyre, ahol lehet fürdeni, horgászni és pihenni is! Ja és biztosítanak műanyag széket a zuhanyzóba, pedig nem egy nívós hely!
2012. máj. 16. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%

"Én megkaptam a támogatást, csak nem értek egyet ezzel az Erzsébet programmal! Most kérem vissza az önerőt, mert jól átvágtak! Először is valakinek jó pénz, hogy kijelölt szállásokból válogathatok!"


Miért, mit gondoltál, bármit választhatsz? Nincs olyan üdüléstámogatás, ahol nem előre meghatározott helyek közül lehet választani. Tudod, ezekkel van az államnak szerződése, hogy elfogadják ezt az utalványt, vagy tudom is én mit.



"A Balaton környékét nagyon erőltetik és olyan helyek is vannak, ahol semmi látnivaló nincsen a környékén! Ja és majdnem a határszéleken vannak ezek a helyek!"


Hát ha neked a Balaton környékén semmi látnivaló nincsen akkor te egy érdekes ember lehetsz. Mi az, hogy majdnem határszélen vannak ezek a helyek? A Balaton rohadtul nem határszélen van :D


"Az utazás költségét ki vállalja? Mert én biztos, hogy nem!"


Akkor nem mész, ennyire egyszerű. Még a komcsi üdültetésnél sem fizették az utazás költségét.


"Amikor igényeltem, arra számítottam, hogy az én megszokott nyaralóhelyemre megyek és kifizetem nekik a csekket! De nem ez történt, nincs csekk, csak e-szelvény és 45 szálláshely, ami rosszabbnál rosszabbak!"


Óóóó, te szegény, te...



"A szálláshelyeken nincsenek megoldva pl. az akadálymentesítés! Megkérdeztem jó pár szállást, pl. a zuhanyzóba nem tudnak biztosítani műanyag széket, mert nincs! Akkor egy fél lábú ember, hogy zuhanyozzon le?"


Tán féllábú vagy? Vagy nehéz betenni egy széket a zuhanyzóba?


"Az ellátás nulla, valahol csak reggelit adnak!"


Ezt hívják panziónak. Jó, mi?


"Sokkal olcsóbban (Erzsébet e-szelvény nélkül) ketten el tudunk menni 6 éjszakára 20ezer Ft-ból nyaralni, egy olyan helyre, ahol lehet fürdeni, horgászni és pihenni is! Ja és biztosítanak műanyag széket a zuhanyzóba, pedig nem egy nívós hely!"


Durva.

Komolyan ennyire sík mindenki? A kormány bagóért biztosítana nyaralási lehetőséget olyanoknak akik talán még életükben nem voltak nyaralni, erre meg nekiállnak a luxushoz szokottak nyavalyogni, hogy nem öt csillagos szállodákba dobják be őket egy tízesért? Erről az jut eszembe, hogy ha a kisujjamat tartom valakinek, rögtön az egész kezem kell.

2012. máj. 17. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
51%

Kedves # 6/7 tegnap 23:15 válaszoló!

Egyetértek mindenben veled! Tavaly amikor az üdülés csekk volt, tényleg úgy működött, hogy több ezer szállás közül választhattál! A mostani Erzsébet programosnak 45 szállásnak semmi értelme! Balatonnak már tényleg nincs varázsa, mint régen! Ráadásul sok szálláshely a határszéleken van. Salgóbánya, Mórahalom, Sopron stb. Bár mondjuk Sopron szép, de az utazás hosszú, ha valaki Pestről akar elindulni és igencsak bele kell nyúlni a zsebbe, ha vonatozni akar!

A rendszerváltás előtt nem volt ilyen drága az utazás, mint most!

Megnéztem, hogy a szállodai-klubhotel ellátások minimális tényleg! Ezért a pénzért a 60ezerből sokkal jobb szálláshelyek vannak Magyarországon.

A belépésnél viszont kérdezik, hogy akadálymentesítést kér-e, bejelöltem és csodálkozva nézegettem a szállásokat, nincsenek akadálymentesítve! Sok fogyatékos ember, pl. te esetedben fél lábbal nem is tudom, hogy tudnál lefürdeni, ha mondta a szállásadó, hogy nem biztosít széket! Ráadásul te cipeld a széket? Hol élünk?

Az Üdülési csekk sokkal jobb volt! És ezzel az Erzsébet programmal, úgy látom, hogy a többi szállásadót tönkre akarják tenni, de hát mit várjunk ettől a kormánytól is!

2012. máj. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

"Kedves" #7-es!


Én csak a nagycsaládosoknak szóló részre tudok reagálni:


Egy (!) felnőtt 40000, gyermekenként 20000. (Nincs kisbetűs szöveg, de a támogatás kettő gyermekre vonatkozik!)


Ezt támogatják.


A helyszínen fizetendő:

Második szülő: 40.000

Harmadik gyermek: 20.000


Támogatás önereje: 25.000


Összesen: 85.000 forint, amit nyilván nem mindenki tehet meg.


Most már érted?


Te meg azt írod, hogy: "A kormány bagóért biztosítana nyaralási lehetőséget olyanoknak akik talán még életükben nem voltak nyaralni, erre meg nekiállnak a luxushoz szokottak nyavalyogni, hogy nem öt csillagos szállodákba dobják be őket egy tízesért? Erről az jut eszembe, hogy ha a kisujjamat tartom valakinek, rögtön az egész kezem kell."


Nem, kérlek, aki ennyi járulékos költséget ki tud még csengetni, úgy gondolom, hogy nincs is szüksége az állam ilyen fajta támogatására. Én nem azt írnám, mint te is, hogy aki a kisujjamat.... inkább úgy hívnám, hogy a kormány részéről rongyrázás, kirakatpolitika...

Ugyanis ezt a rászorulók nem tudják igénybe venni.

2012. máj. 17. 20:40
 10/16 anonim ***** válasza:
De még akkor sem értem... ajándékba kaptok tízezreket, mi a rinya tárgya?
2012. máj. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!