Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 170. 000-t kap, csak mert...

170. 000-t kap, csak mert otthon van a gyerekével. Nem sok ez a mostani helyzetben?

Figyelt kérdés
Ismerősöm most szült, ennyit kap. Meg persze a 12e CSP-t. Nem luxus ez most?
2012. ápr. 24. 14:52
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
87%
Ha előtte rendesen fizette a TB-t (és gondolom, jónagy fizetés után), akkor szerintem nem.
2012. ápr. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
74%
Dögöljenek éhen a kismamák?
2012. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
7%

Ne dögöljenek éhen, de annyira igazságtalan. Csak mert ő azt választotta, hogy gyereke lesz, én meg azt, hogy nem...


Tudom, senki nem érti, de az, hogy én szeretnék utazgatni, az én DÖNTÉSEM, az, hogy valaki más gyereket szeretne, az az ő DÖNTÉSE. Miért jobb az övé, mint az enyém? Miért kell pénzzel jutalmazni, hogy szaporodik? Csak mert szült egy kis adófizetőt?

2012. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%
Ez csak a szülési szabi, fél évre szól. Nem sok. Ezek szerint előtte is magas volt a fizetése. A GYED maximuma most olyan 84 e Ft körül van, a GYES meg 28 e. Ennyiből meg lehet élni, szerinted?
2012. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
3-as, ezt nem értem. Szóval neked fizessen az állam, hogy utazgathass?
2012. ápr. 24. 15:25
 6/35 anonim ***** válasza:
87%

3-as, igen, fején találtad a szöget: pontosan azért kell támogatni a gyerekvállalást mert szült és nevel egy kis adófizetőt, aki majd a nyugdíjadat is biztosítani fogja. A gyereknevelési segélyek a civilizéált világ minden pontján léteznek, és kérlek nézz széét: van ahol az anya a fizetése 100%át kapja ezidőre, nem kevesebbet!

Azt én is igazságtalannak tartom, hogy olyanok is kapnak mindenféle segélyeket akik soha egy szalmaszálat keresztbe nem tettek.

Első voltam

2012. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
83%
Oh, itt már csak ilyenek az emberek. A nyugdíjastól sajnálják a nyugdíjat, a gyerekestől a GYED-et, a családi adókedvezményt, a beteg embertől az ingyen gyógyszereket. Mind azt nézi, hogy én miért nem kapok? Szerintem a magyar emberek mentalitása siralmas.
2012. ápr. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
56%
Nem. Határozottan kevés.
2012. ápr. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
16%

Nem azt mondom, hogy rossz, csak nem értem. Filozófiai szempontból az egyik ember döntését támogatja, a másikét nem. Mikor maga a szülő sem úgy szül, hogy de jó, lesz nyugdíjam, hanem úgy, hogy de jó, lesz egy kis ember, akinek megtaníthatom a világ dolgait.


Nem kötözködök, nem értek hozzá, csak több lépést teszek hátra, és az egész képet nézem, nem csak egy szeletét.


Egyébként én szeretnék úgy élni, hogy ne kelljen soha az államtól segítség. Szerintem nem érdemlem meg, és elég nagy vagyok, hogy előteremtsem.

2012. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok. A fizuja alapján számítják ki. Aki nem dolgozott elötte, csak 25 ezret kap, mert csak GYES-re jogosult.
2012. ápr. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!