Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » 150 ezres nettó fizetésből...

150 ezres nettó fizetésből jól meg lehet élni Budapesten?

Figyelt kérdés

Ennyit kapnék havonta, tavaly végeztem egyetemen, de semmi köze nincs a szakomhoz. Ez milyennek számít ott?

22/f


2012. ápr. 24. 15:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Albérlet, vagy anyádnál?
2012. ápr. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
albérlet, valószínűleg flatshare opcióban:) erre olyan 40 körül számítok, ez reális? A maradék 110-ből milyen színvonalon lehet megélni?
2012. ápr. 24. 15:08
 3/21 anonim ***** válasza:

Szia, szerintem azért ebből meg lehet élni egész jól, bár attól is függ, mik az igényeid. Akár még jó fej fiatalokhoz is betársulhatsz, hogy csak egy szobát bérelsz, egész jó kis új építésű, igényes házak vannak kiadók. Számolhatsz bkv bérlettel is minden hónapban, ami majdnem 10 ezer forint, ha tudsz főzni, azzal rengeteget spórolhatsz a kaján, mintha hideget ennél, vagy pizzát például.

Bulizásra elég sok pénzt el lehet verni, ha cigizel, az megint egy vagyon, de szerintem sok családnak nem jut ennyi pénz, mint neked egyedül. Ha élelmes vagy, fel tudod keresni az olcsóbb boltokat, piacon például sokkal finomabb zöldségeket, gyümölcsöket megkapsz, mint egy tescoban. Ruha terén is óriási a kínálat, minden évszakban vannak nagy leárazások, olcsón márkás cuccokat ki tudsz fogni, ráadásul minden utcasarkon angol használt ruha kereskedésbe botlasz, onnan is nagyon állat ruhákat be tudsz szerezni.

2012. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. A bkv-bérletet fizeti a cég, a ruha viszont az a dolog, amin nem akarok spórolni. Azért nem tudom, hogy ez milyennek számít ott, mert eddig Budaörsről jártam be az ősöktől, de ez így már kicsit unalmas lett:)
2012. ápr. 24. 15:18
 5/21 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem friss diplomával örülj, hogy egyáltalán el tudtál helyezkedni. A mai viszonyok közt nem rossz fizetés ez. Sajnos nem azt kell nézni, hogy miből tudsz megélni, hanem azt, hogy nagy általánosságban milyen fizetések vannak az országban.
2012. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
41%
Nem. Én 12 éve éltem Bpn 120 ezerből és már akkor is ennyiből csak tengődni lehetett.
2012. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 tetro ***** válasza:
47%
40ezer albérletre nem reális, csak ha valakivel közösen bérelsz. a legkisebb lyuk 50e ft + rezsi. én nem élek nagylábon, a lakás fűtéssel havi átlagban olyan 80e ft + 6e net. ha e mellé csak 64e maradna, én abból nem jönnék ki, habár biztos ki lehet jönni ennyiből, de szerintem a kaja is minimum 30-40. ha meg minden másra egy húszas marad, az szerintem elég karcsú
2012. ápr. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
20%
Milyen szakon végeztél?Mert ha mérnökként akkor legyen már egy kis egészséges sznobság benned.Ne add annyira alá.Én 2 éves tapasztalattal még havi nettó 250.000 forintért sem vállaltam állást , 150.000 forintra meg rá sem néznék.Jelenleg osztrák munkahelyem van és annyit fizetnek amennyi a valódi piaci értékem.
2012. ápr. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%

Örülj neki, hogy ilyen jól keresel.

Én betársulnék valahová az albérletet tekintve.

2012. ápr. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy meglehet, feltéve ha nincs semmilyen hiteled. Korántsem lehetetlen 40-45 ezerért jó albérletet találni és ha még az utazást is fizetik, akkor nem is értem a kérdést. Persze el lehet verni mindenre a pénzt, de itt a kérdés az volt, hogy meglehet e élni ennyiből és a válasz, hogy egyértelműen igen.
2012. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!