Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bejut az SZDSZ a parlamentbe...

Bejut az SZDSZ a parlamentbe a következő országgyűlési választásokon?

Figyelt kérdés
Véleményem szerint igen, mégpedig az új vezérkara miatt a régi szavazóik meg a gárdistásoktól és a szélsőjobbos veszélytől éjjel-nappal rettegők átviszik a küszöbön őket. Mi a véleményetek?
2009. jún. 28. 09:51
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Mégis 60 000 fölötti szavazatot kapott most júniusban (igaz, ez nem 200 000, de mégis több, mint a nagy nulla)

Ki lehet az a 60 000?

2009. jún. 28. 13:14
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Az szdsz? Csak az mszp-vel fúzionálva.

Nincs koncepciójuk és az eddigi riogatás a jobbikkal vagy épp OV ral már hatástalan mert kiderűlt hogy alaptalan. Kihúllt alóluk a média egy nagyrésze és még több kifog. Igaz hogy egy szoc-liberális pártra szükség lenne mert zsigerből nem lehet érvelni csak érvek alapján de sajnos ők nem azok. Ők neo-liberálisok akiknek a világon mindenütt leálldozott.

nem nem nem

2009. jún. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Remélem nem. Bár őket soha sem szabad leírni. Az SZDSZ 1990-ben megnyerte az önkormányzati választást. Az itt megszerzett pozíciók folyamatosan fogytak. A legnagyobb csapás számukra 2006-os ök. választás volt. Még akkor is megmaradt számukra Budapest, ami Magyaroszág szégyene. De azt hiszem Demszky egyedül már kevés lesz arra, hogy be vigye az SZDSZ-t a parlamentbe.
2009. jún. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem liberális a felfogásom, rühellem az állami beavatkozást mindenbe, nem vagyok híve a kötelező nyugdíj- és egészségbiztosításnak, növelném az egyéni szabadságjogokat. DE, eszem ágában sincs az SZDSZ-re szavazni. Ez egy teljesen béna, impotens, elképzelés nélküli megélhetési párt (volt), ha még maradt belőle valami egyáltalán. Hogy mennyire nincs közük a valósághoz, azt mutatja a legutóbbi kampányuk. A rasszizmus elleni maszlag volt az egyetlen mondanivalójuk, miközben az ország romokban hever a hét éves kormányzásuk után, ezrek veszítik el naponta a munkájukat, tömegek nem tudják fizetni a hiteleiket, a cigányság szinte teljes egésze és mások is ázsiai nyomorúságban élnek, és persze hogy terjed a piti bűnözés, újabban a rabszolgatartás is. Volt ezekhez egy szava is a SZDSZ-nek? Hogy ki volt az a 60 ezer ember aki rájuk szavazott? Nem teljesen mindegy ezek után?
2009. jún. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
39%

Be fognak jutni. A mostani nagyon rossz eredmény mobilizáló erejű lesz.


Most kik szavaztak rájuk. Hát az SZDSZ-es kemény mag. Pl. az anyám.

2009. jún. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
76%

Egyébként meg nagyon sokáig ők voltak a legjobb magyar párt minden szempontból. 1990-ben, 1994-ben is rájuk szavaztam, sőt végülis alapító tagnak számítok, bár sosem voltam aktív tag, s kiléptem 1992-ben.


Csak volt néhány óriási hibája az SZDSZ-nek. Az első, hogy túl sok kompromisszumra voltak hajlandók. Én is elfogadom, hogy szükség volt az MSZP-vel a koalícióra annak idején, mert valóban nagyobb veszély volt a szélsőjobbal kokettálló akkori MDF, mint az ex-kommunisták, de pl. később teljesen logikátlan volt Gyurcsány támogatása. Aztán a második hiba Tölgyessyék háttérbe szorítása volt, ezzel gyakorlatilag megszűnt az SZDSZ Budapesten kívül, mert ő nagyon népszerű volt a vidéki SZDSZ-szervezetekben. A harmadik hiba, hogy a középutas liberális politika folytatása helyett elment a párt egy kizárólag jogvédő, emberijogi irányba, ami önmagában nem baj persze, de nem lehet egy pártnak ez a központi témája, mert ezzel marginalizálja magát. Ez egy egyesület, szervezet feladata, nem egy pártté. Sok más liberális párt is esett hasonló csapdába. Az történt, hogy mivel az MSZP átvette a liberális politika alapnézeteit, az SZDSZ úgy érezte, hogy akkor neki nem marad mit tenni, s ezért tette ezt. De nem kellett volna. A negyedik hiba meg a túl mérsékelt politizálás, a kompromisszumok olyan mértékű támogatása, hogy az már inkább következetlenségnek számít, s nem kompromisszumnak. Nem lehet jó gazdasági programmal kampányolni, s aztán koalícióra lépni az MSZP-vel úgy, hogy teljesen lefekszünk nekik, s az SZDSZ-programból nem marad semmi, pl. adókérdés, állami szféra csökkentése.

2009. jún. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Szerintem biztos, hogy nem. Ahhoz 5 % kell, és most 1 %-on vannak.
2009. júl. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!