Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor nem lenne könnyebb...

Nem dávid kérdése:

Akkor nem lenne könnyebb adósságot törleszteni ha emelkednének évről évre a fizetések Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. jún. 9. 18:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Sajnos nem így működik a gazdaság. Ha emelnéd a béreket, egyre több vállalkozás menne csődbe, ezáltal megnőne a munkanélküliek aránya, csökkenne az adóbevétel és még rosszabb helyzetben lennénk, mint most. Az egyetlen kiút a GDP növelése, és a munkahelyteremtés.
2012. jún. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

(Én csak azt nem értem, hogy miért nem lázad a világ)


Egyébként az elsőnek sajnos teljesen igaza van és ez a szomorú!

2012. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%
Viszont amíg nincs pénzük a magyar embereknek arra, hogy sokat fogyasszanak, addig a GDP egyre csak csökkenni fog. Minél többet tudnak költeni az emberek, annál jobban megy a vállalkozásoknak. Szerintem nincs más kiút a recesszióból, csak a fogyasztás növelése. Arról nem beszélve, hogy máshogy nem lehet visszacsalogatni a külföldön dolgozó magyarokat és megakadályozni, hogy még többen elmenjenek. Ha sürgősen nem lesz valami változás az alkalmazotti bérekben, akkor a végén ebben az országban csak a felső tízezer és a segélyen élők fognak élni (akiknek annyi pénzük sincs, hogy kiutazzanak egy másik országba dolgozni).
2012. jún. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Viszont amíg nincs pénzük a magyar embereknek arra, hogy sokat fogyasszanak, addig a GDP egyre csak csökkenni fog."


Ez így nem igaz, pl. az export növekedésével is nőhet a GDP, szerintem erre kellene rámenni Magyarországon, és ha lesznek tőkeerős magyar cégek nagy exportpiaccal, akkor tudnak a dolgozóiknak több fizetést adni. Persze ehhez megfelelő vállalkozói réteg is kellene.

2012. jún. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

"Ez így nem igaz, pl. az export növekedésével is nőhet a GDP, szerintem erre kellene rámenni"


Ehhez új felvevőpiacok kellenek, amit már régóta véd mindenki. Mi pl gyönyörűen kiszorultunk a piacról mint eladó, csak vehetünk. Amúgy az irány helyes, de ezeket a kapukat már bezárták előttünk.

2012. jún. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És nem mondanátok meg hol lenne még szabad piac, mert nincs! Csak a marh..a magyar vezetés engedi meg a nyugatnak ,hogy minden szemetet behozhassanak! Közben a magyar közép és kisvállalkozók tönkremennek!
2012. jún. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne valami, aminek a gyártásához értünk és versenyképes a minősége (olcsóbb és jobb, mint más országok termékei), akkor ki tudnánk szorítani a piacról más országokat, és inkább tőlünk vennék azokat a termékeket. De sajnos nem a minőségről vagyunk híresek, és nem is a jó árakról. Egyszerűen szarból nem lehet várat építeni.:(
2012. jún. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!