Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne Magyarországon is...

Nem kéne Magyarországon is abbahagyni az evolúció oktatását?

Figyelt kérdés

Sok neves ország is abbahagyta már pl. az USA és Dél-Korea, valamint Európában is voltak hasonló kezdeményezések Romániában és Szerbiában.


Szerintem jó ötlet lenne, mert az evolúció ideológiája az erkölcstelen nihilizmusba vezet.



A jövő mindenképpen az úgynevezett "vallásos tudományban" van, ilyen például a keresztény világban a "Christian Science" vagy a muszlim világban az "Islamic Science".


Ezen tudományos ideológiák a tudomány központi tanának a szent könyv (Korán/Bibliát) és Isten tiszteletét teszik meg, ezért engedik a tudományos fejlődést, de sosem engedik, hogy az ember Isten ellen lázadjon a tudomány felhasználásával.



2012. jún. 7. 22:03
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
78%
Hehehe, akkor menjél szépen a képmutató álszent USA-ba. A jövő az ateizmusban van, Európában meg főként, ezt a folyamatot szerencsére nem lehet leállítani.
2012. jún. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
90%

erkölcstelen nihilizmusba?


Azért, mert a te erkölcsöd egy láthatatlan valakitől való rettegésből ered, az nem azt jelenti, hogy az egészséges lelkű ember eme felső fenyegetettség nélkül nem tud jó ember lenni...


Amúgy, a középkorban is voltak kutatások: pl mikor született Jézus? Vagy Isten miként irtott ki népeket? Ezenkívül még voltak, akik kutattak, véletlenül felnézett az égre, az meg mehetett a máglyára, az erkölcs és a vallás nevében... Tényleg, remek világ volt...

2012. jún. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
81%
Lipótmezőt meg bezárták....
2012. jún. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Pro Patria ***** válasza:
41%

A keresztény erkölcsöt ilyenek járatják le, mint Te, kérdező. Ennek nem Istenről kell szólnia, hanem egy bizonyos értékrendről, amihez tartjuk magunkat.


Mit mondott Jézus a megfeszítése előtt?

"Új parancsot adok nektek: Szeressétek

egymást! Amint én szerettelek benneteket, úgy szeressétek ti is egymást. Arról tudják majd meg, hogy a

tanítványaim vagytok, hogy szeretettel vagytok egymás iránt."


De Te nem erre helyezed a hangsúlyt, hanem ilyen gyerekes, képmutató dolgokra, mint amit fentebb megfogalmaztál.

Ez, párosulva az itt is megmutatkozó tudatlansággal, és sztereotípiákkal ("a te erkölcsöd egy láthatatlan valakitől való rettegésből ered" -> holott a kereszténység egyáltalán nem félelemre épül), csak tovább ássa a sírgödröt.


"Ügyeljetek, hogy a jót ne az emberek szeme láttára tegyétek, azért, hogy lássanak benneteket. Így semmi jutalom nem vár rátok mennyei Atyátoknál. Amikor tehát alamizsnát adsz, ne kürtöltess magad előtt, mint a képmutatók teszik a zsinagógában és az utcán, hogy dicsérjék őket az emberek! Bizony mondom nektek, megkapták jutalmukat. Te úgy adj alamizsnát, hogy ne tudja a bal kezed, mit tesz a jobb. 4Így alamizsnád titokban marad, és Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz."


"Amikor imádkoztok, ne tegyetek úgy, mint a képmutatók, akik az emberek szeme láttára szeretnek imádkozni a zsinagógában meg az utcasarkon, hogy mutogassák magukat! Bizony mondom nektek: megkapták jutalmukat. Te amikor imádkozol, menj be a szobába, zárd be az ajtót, s imádkozzál titokban mennyei Atyádhoz! S mennyei Atyád, aki a rejtekben is lát, megjutalmaz."

2012. jún. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom észre vetted-e, de a tudomány az azért tudomány, mert nem az erkölcsöt veszi alapul, hanem az igazságot keresik. Ezért is összezagyvált marhaság az Islamic/Christian Sience is.


USA-ban meg azért állították le az evolúció oktatását, mert egy bizonyos Smith-féle fűszálelmélet nagy hírnévre tört (ami megint csak egy alterált formája az evolúciónak). Továbbá azért is, mert az USA oktatásában nincs obligát tantárgy, csak fakultatív, így a biológia is az.


Ezen kívül... "az evolúció ideológiája az erkölcstelen nihilizmusba vezet." A vallásosság pedig inkvizícióba. Melyik a jobb?

2012. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Tom Benko ***** válasza:
70%

Nem is tudtam, hogy az evolúciónak van ideológiája. A jövő a tudományban van, minden jelző nélkül. Az USA nem hagyta abba a tanítását, hiába vergődik a sok valláskárosult. Dél-Koreában szintén nem emlékszem, hogy abbahagyták volna. A román kezdeményezéseket hagyjuk, amióta ott a kuruzslás államilag támogatott lett, azóta biztos vagyok a helyi politika extrém ostobaságában. Szerbiában nem tudom, hogy áll a helyzet, bár nem kizárt a szintén túlerőltetett vallásosság miatt.

Szerintem az evolúció oktatása a lehető legrosszabb ötlet lenne, nélküle ugyanis az élővilággal kapcsolatos kérdéseink legjavát (meg sok más problémát sem) nem tudnánk megválaszolni vagy kutatni.

2012. jún. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
83%

Vatikán is elfogadta az evolúció elméletét...


A felsorolt példákat, hogy hol nem tanítanak evolúciót, meg hiteles forrással kellene alátámasztani mert önmagába én nem is hinném, hogy bármelyik modern országban betilthatták egészben, de részben is akár.

2012. jún. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
91%

Ennyi troll, mint a Gyakorik-en, sehol nincsen az Interneten.

Kérdésre válasz:

Nem eltörölték, fakultatív jellegű az evolúció oktatása.

Az USÁban az oktatásban is ugyanaz a totális szabadság érvényesül, mint minden más téren.Mindenki a saját hite és jóbelátása szerint tanulja ezt vagy azt a tárgyat. Így mindenkinek megvan a lehetősége a saját világnézete, és ebből fakadóan a személyisége és a tehetsége kifejlesztésére.

Ezzel szemben a magyar oktatás= egy ember megmondja a tutit, és annak kell érvényesülnie, ha törik ha szakad. Eredmény: mindenki meg akarja mondani a tutit, és minden egyéb véleményt gyűlölnek. Az ateisták lenézik a hívőket, ugyanígy fordítva. Nem értik meg azt, amit Nyugaton, hogy más emberek mással tudnak azonosulni. Nem azért hívő valaki, mert "retteg" istentől, hanem mert szereti és lelki biztonságot kap a hitével.

Érdekes, hogy a kivándorlók sem tudnak megváltozni, megmarad bennük az örökös gyanakvás és utálat. És hazatérve fennhangon leszólják az otthonikat. Ehhez még hozzá tenném, hogy itt kint pár nappal ezelőtt úgy azonosítottam néhány magyar turistát, hogy "b.zmeg" meg "a k.rva anyját" felkiáltásokkal mentek végig az utcán.

2012. jún. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
91%

itt kint= nem Magyarországon.

Igen, én is kivándoroltam. És nem, nem az emberek utálata miatt. Sajnos muszáj volt, vagy ez vagy a kukázás. Remélem, hogy lesz még alkalmam visszatérni és boldog életet élni Otthon is.

2012. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
93%
1: Amerikában az 50-ből össz 2 államban engedélyezett a kreacionizmus oktatása az evolúció mellett, mindenhol máshol csak evolúciót tanítanak.
2012. jún. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!