Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fordítva sül el a hallgatói...

Fordítva sül el a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 13. 11:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

én is nézek híradót valóban mondtak ott pl ilyet....na azért a kész szerződés készüljön el míg itt felhergelitek egymást,szerintem nem egy sémára épül majd.a rektorok is helyeslik a szerződést ezzel az egy kitétellel hogy igényesen részletes kidolgozás legyen abcde esetekre


simán kiperkálja az orvos a külföldi fizúból?na megint úgy nyilatkoztok hogy azt se tudjátok mi mint hogy lesz.egy összegben kifizeti zsebből mikor hatósági bizonyítványt kérelmez külföldi munkavállaláshoz?? ha meg részletfizetést kér akkor kap hozzá egy olyan kamatot hogy ne járjon az állam se rosszul

nyugi van eszköztár az állam tárházában

2012. jún. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

"kifizeti zsebből mikor hatósági bizonyítványt kérelmez külföldi munkavállaláshoz??"


20 éven belül kell ledolgozni az időt, tehát logikusan csak a 20 év letelte után követelhetik a pénzt. Annyi idő alatt pedig bőven össze lehet spórolni.

2012. jún. 13. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
vagy kifizettetik előre(amolyan letétbe) és később majd visszakapja
2012. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

"én is nézek híradót valóban mondtak ott pl ilyet....na azért a kész szerződés készüljön el míg itt felhergelitek egymást,szerintem nem egy sémára épül majd.a rektorok is helyeslik a szerződést ezzel az egy kitétellel hogy igényesen részletes kidolgozás legyen abcde esetekre "


MINDENKIRE ugyanazok lesznek a feltételek. Benne van a törvényben a feltételek amik mindenkire vonatkoznak.

[link]

A másik, hogy a rektorok is ellenzik mind a keretlétszámokat, mind a hallgatói szerződést.

[link]


Közben benne van a cikkben, hogy egyeztetni akarnak az érintettekkel. De hoppá ez elmaradt.

2012. jún. 13. 22:20
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a 20. év után követelik. Ha az első x (max) évet külföldön töltöd, akkor a 20-x(max) év után követelik.

Pl. ha gyógyszerész az illető, aminek a képzési ideje 5 év, akk 10 évet kell itthon ledolgoznia 20 éven belül. És a 10. év után követelik a pénzt, mert ha a 11. évet is külföldön dolgozza, nyilvánvaló, hogy felrúgta a szerződést!

2012. jún. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Akkor mi van az orvosokkal? Gondolom a rezidens képzés is bele tartozik nem?
2012. jún. 15. 12:13
 17/18 anonim ***** válasza:
Aki orvos, az 6 évig tanul itthon. Utána kint is bekapcsolódhat a rezidensképzésbe. És nem, az állam nem támogatja a rezidensképzést, az nem tartozik bele.
2012. jún. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
És mi van akkor ha elvégzi a diák a kiválasztott egyetemét, aláírja a szerződést, itthon marad, de teljesen más területen dolgozik majd mint amilyen végzettséget végzet. Amit az állam drága pénzért kifizetett... Akkor megint egy nagy hülyeség az egész szerződés. Mert fölöslegesen képezte ki a diákot drága pénzért ah nem tud neki még a szakmájában állást biztosítani. Ennyit a briliáns hallgatói szerződésről.
2012. júl. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!