Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fordítva sül el a hallgatói...

Fordítva sül el a hallgatói szerződés?

Figyelt kérdés
[link]
2012. jún. 13. 11:10
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Viktorék ezt is megoldották......


Hallgatói szerződés?És mi van ha a röghöz kötött nem talál munkát?Az dögöljön meg?

Egy országban sincs röghöz kötés nem tudom hogy minek kellett.

2012. jún. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

"Egy országban sincs röghöz kötés nem tudom hogy minek kellett."


Fehéroroszországban van. (itt van az utolsó diktatúra Európában) Annyi a különbség, hogy ott 1 év és az állam garantál munkahelyet.

2012. jún. 13. 11:45
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor működne, ha mondjuk azt mondja, hogy igen, kifizetem a műszaki diplomádat, de utána kötelező lesz neked ennél a cégnél dolgozni X évig. Ahol van röghöz kötés, ott így működik. Nem úgy, hogy munka nincs, de külföldre sem mehetsz.

Egyébként a cikk egy hülyeség. Ahhoz, hogy külföldön tanulj nagyon jó nyelvtudás, és nem kevés pénz kell. Azért ez a nagy átlagnak nem elérhető.

2012. jún. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
hagyjuk már.. mire a most felvételizők elvégzik az egyetemet, addigra a fidesz-kormány is csak emlék lesz, hát még a szerződések
2012. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Egyébként a cikk egy hülyeség. Ahhoz, hogy külföldön tanulj nagyon jó nyelvtudás, és nem kevés pénz kell. Azért ez a nagy átlagnak nem elérhető."


Ahhoz képest jóval megnőttek a külföldre jelentkezők száma.

2012. jún. 13. 12:28
 6/18 anonim ***** válasza:

Mexikóban volt egy két évig ilyen szerződés, de hamar visszavonták mert nem működött.

Azt nem értem, hogy Hoffman Rózsikáék a csöpp eszükkel miért vezették be, hogyha már valahol ki volt próbálva és nem jött be.

2012. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
41%

a csehek is megcsinálták hogy otthon tartsák az orvosaikat.

egyébként hányan írtatok már alá ilyet?ahány szak annyiféle szerződési feltétel.nyilván akinek nem túl biztos hogy a szakmába idehaza el tud helyezkedni azt nem kötik annyira a röghöz,kap kibúvót ésatöbbi.az orvosok nos azokat keményen ideláncolják a drága képzési költségeik miatt. sok vita volt erről de még be sem mutatkozott ez a szerződés....nyilván azért érint és ijeszteget mindenkit álmában a tartalma mert ha csak az orvosokkal kötnének ilyet akkor a "röghöz kötés"féle ajvékolást a "Diszkrimináció!"váltaná fel

2012. jún. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

"egyébként hányan írtatok már alá ilyet?ahány szak annyiféle szerződési feltétel.nyilván akinek nem túl biztos hogy a szakmába idehaza el tud helyezkedni azt nem kötik annyira a röghöz,kap kibúvót ésatöbbi"


Hát nem. Mindenkire ugyanazok a feltételek vonatkoznak. Most őszintén. A fideszről beszélünk. Ott mindenki egy idióta fasz.

2012. jún. 13. 13:26
 9/18 anonim ***** válasza:
Mindenkire ugyanaz vonatkozik, nevesül hogy a képzési idő dupláját kell itt tölteni. Magyarán 6-10, esetleg 12 évet. Nevetséges.
2012. jún. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogyha valaki külföldre megy akkor pedig vissza kell fizetnie a tandíjat.Külföldi fizetésből meg nem annyira nehéz visszafizetni , főleg ha orvos az illető.


Az állam szakembereket nem nyer rajta.

2012. jún. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!