Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én gondolom úgy, hogy a...

Csak én gondolom úgy, hogy a Trianon meg a Nagy-Magyarország miatti siránkozást már rég abba kellett volna hagyni? És inkább azzal foglalkozni, hogy a jelenlegi helyzetből hozzuk ki a legjobbat?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 13:47
1 2 3
 21/27 A kérdező kommentje:
Nem gyávaság miatt csinálnám. Szerintem egy nemzet nagysága nem az országának területétől függ. Trianonon tovább kell lépni. Azt, hogy a magyar kultúra a többi Kárpát-medencei kultúra fölött áll azt be lehet bizonyítaniazon ezen a kb. 93030 négyezkilóméteren is. Azt nem gondolod, hogy egy gazdaságilag erős és fejlett ország "erősebb" támasza lehetne a határontúli magyarságnak? Szerintem igen.
2012. jún. 13. 16:33
 22/27 anonim ***** válasza:
100%

"Vajon Zrínyi vagy Hunyadi hagyná hogy a románhoz vagy a szerbhez hasonló primitív népek bitorolják ősi jussunkat?"


Tényleg nem ártana egy kicsit a történelmet ismételned. Hunyadi szerb származású volt. Én úgy emlékszem, hogy Arany is említette a szerb nevét. Szibinyáni Jank. A magyar nem felsőbbrendű a fent említett népeknél az én szememben, egyformák vagyunk. A nacionalizmus pedig a 19. században alakult ki. Azelőtt mindenki tett rá magasból, hogy milyen nép tagja vagy. A nemes, nemes volt, a jobbágy meg jobbágy.

2012. jún. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
Bár mélységesen elítélem Trianont, a békediktátum előtti határokat nem állítanám vissza. A magyarok kisebbségben lennének Magyarországon. A két bécsi döntés által visszakapott területeket viszont mindenképpen visszacsatolnám Magyarországhoz. Az igaz, hogy kapnánk szlovákokat, románokat, szerbeket, ukránokat, de a magyarok még mindig többségben lennének.
2012. jún. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
29%

Hallgasd meg Juhász Gyula - Trianon c. versét vagy József Attila - Nem,Nem,Soha! c.versét ami bár kissé provokatív de szívből szól.


Az sem lenne baj ha június 4.-t nemzeti ünneppé nyilvánítanák és megszólalnának a harangok az emlékezés napján. Ez egyfajta üzenet is lehetne a külföld számára, hogy bár hallgatunk róla de nem felejtünk.


És igen minden helyzetből a legjobbat kell kihozni...


Ökörköri

2012. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
49%
Én is azt mondom ,hogy hagyni kéne már ezt a baromságot. Az szokott Trianonnal foglalkozni, akinek sok az ideje, unatkozik. Az már történelem, a határok fixek és kész.
2012. júl. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
54%

"vagy József Attila - Nem,Nem,Soha! c.versét "


A vicces az hogy a legtöbb trianonos ismeri a nem, nem, sohát de utálja József Attilát a "kommunista" múltja miatt.

Már nem is tudom melyik topikban fejtette ki egy Jobbikos hogy Józsefet nem szabadna tanítani az iskolákban mert megrontja a fiatalságot...

Érdekesek a Trianonosok...

2012. júl. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
62%
igen és a holokausztozást is abba kéne hagyni
2012. aug. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!