Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyar mentalitás"?

Mi az a "magyar mentalitás"?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam/olvastam már, hogy valaki valami negatív dologgal kapcsolatban a magyar mentalitásra hivatkozott, de nem fejtették ki bővebben, hogy mire is gondolnak. Leginkább politikai témáknál jött ez elő, ezért tettem fel ide a kérdést.

2012. jún. 21. 13:56
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:

A "magyar mentalitás" kifejezést azok használják negatív értelemben akik olyanok, és úgy szeretnék magukat felmenteni, hogy mindenkit olyannak képzelnek. (vagy úgy akarnak kiemelkedni, hogy mindenkit leszólnak, alacsonyabb szintre próbálják az őket körülvevőket helyezni) Ez természetes folyamat, az így próbálja jutalmazni magát. Ha kívülről nem kapja meg azokat az ingereket, amik alapján boldogsághormont tud termelni, akkor beindul a belső védekezés.

Figyeld meg, kik azok, akik folyton szidnak, keseregnek, összeesküvés elméleteket kergetnek. Hát nem a szellemi nagyok.

2012. jún. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 A kérdező kommentje:
Nem kötekedésből, de akik negatív dolgokat említettek, azoknak remélem nincs kifogásuk ellene, ha őket magukat is "birka", "kapzsi", stb. jelzőkkel illetik. Elvégre ők is magyarok, jól gondolom? Vagy ha valaki észreveszi, hogy a társa birka, akkor ő attól okosabb?
2012. jún. 21. 19:42
 33/37 anonim ***** válasza:
54%
#29-es válaszoló vagyok. Már ne haragudjatok, de én nem csak a betanult frázisokkal dobálóztam és nem is szidásból mondtam a negatív jellemzést. Én elég sok emberrel szoktam találkozni (munkából, sportolás és más szabadidős elfoglaltságból, egyetemre járásból kifolyólag) és nekem a mai magyar emberekről többségében ez a tapasztalatom. Persze, itt azért külön is kéne választani a vidéki/pesti embereket, hiszen habitusban is teljesen más a két típus. Nekem, fővárosiként a vidékiekről sokkal jobb tapasztalataim vannak, mint a pestiekről. Vidékiek zömmel normálisabbak, de én főleg fővárosiakkal érintkezem, és róluk azt a képet tudom alkotni, amit előzőleg leírtam. De persze bocsánat, hogy van véleményem és kimerem fejteni azt...
2012. jún. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:

Tudjatok mit? En magyar vagyok, kevert vagy nem kevert reszletkerdes,Elvikeg jasz vagyok.Szoval en ilyennek latom magamat, masok felett pedig nem itelkezek, tapasztalataim pedig vannak jok is rosszak is de azzal nem minositenem egy egesz orszag nemzetet:

szoval empatikus vagyok es erzekeny

Turelmes, tolerans

Vagy azt hiszem hogy nekem van a legszarabb eletem vagy azt hogy nalam boldogabb ember most tuti nincs..;)

naiv vagyok

Segitokesz

Soha nem jutott meg eszembe se h ha nekem szarul megy , akkor masnak is legyen mar sz.ar! sot!

Neha bunko vagyok, de ezzel csak a sajat sertodottsegemet es erzekenysegemet palastolom, direkt rosszindulatbol meg senkivel nem bunkoztam

Ami a szivemen a szamon.

A nalam jobban elo emberekrol peldat szoktam venni,tanulok belole, ha a forrasa megfelel az erkolcsi normaknak, nem pedig az sarga irigyseg kap el!!!

Ha az ilyen ismeros egyben barat is vele egyutt orulok a sikereinek.

Rendkivul makacs, szivos es kitarto vagyok.

Az igazsagtalansagot nem birom elviselni, rendesen belebetegszek.

Hajlamos vagyok a kishitusegre, depressziora.

Meg a jeg hatan is megelek, ez koztudott rolam.:)

Szoval en vagy nem tipikus magyar vagyok, vagy a ,,magyar mentalitas" neven nevezett osszegzes nem felel meg a valosagnak.Egyebkent sztem ez a kifejezes boven kimeriti az altalanositas fogalmat.Az altalanositas pedig nem egy jo otlet.Persze pl. ha 10 olasz emberbol, 8 atvagta a fejedet , max ovatossagra inthet, de nem egyenlo azzal , h minden olasz csak sunyiskodik es tuti at fog,b.szni! Csak most hoztam egy peldat...mellekesen nem ismerek egy olaszt sem;)

2012. jún. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező én pl tsz. első személyben fogalmaztam.
2012. jún. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
54%

#32


Nem minden magyar birka de a legtöbbjük az ezért írtam a birka gondolkodásmódot.Aki ezt magára veszi azt csak sajnálni tudom

2012. jún. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Buták
2012. júl. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!