Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyar mentalitás"?

Mi az a "magyar mentalitás"?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam/olvastam már, hogy valaki valami negatív dologgal kapcsolatban a magyar mentalitásra hivatkozott, de nem fejtették ki bővebben, hogy mire is gondolnak. Leginkább politikai témáknál jött ez elő, ezért tettem fel ide a kérdést.

2012. jún. 21. 13:56
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
Általánosságban jellemző a "szalmaláng természet", a velleitás és az államfüggőség.
2012. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
3%

"Értem, de ezek szerintem emberi tulajdonságok, ahogy az irigység is, nem csak kizárólag a magyaroknál található meg."


Nem, sőt épp a magyar emberekből hiányzik ez. Nekem például az egész rokonságom tiszta magyar eredetű és senkire sem jellemző. Vannak viszont a történelem során keveredett, török, tatár, német, orosz, román, tót stb... leszármazottak, na köztük szép számmal találsz irigy és önmagát sikertelennek tartó személyeket.

2012. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
74%

ma 14:13


Nem érzed, hogy kicsit kilóg a lóláb a felsorolt példáiddal? A németek miért németkedtek volna, ha az egyesülés csak idő kérdése volt és meg is történt? Ezzel szemben mi mikor a büdös életbe kapunk vissza olyan területeket, ahol már többnyire magyar sem él? Látod a kettő közötti különbséget? Az egyik valós, reményteli dolog; a másik balga, gyerekes vágyakozás elérhetetlen dolgok iránt.

2012. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
4%

""-hűség

-hazaszeretet

-összetartás

-tolerancia

-szorgalom

-műveltség"


Sajnos ezek nem érvényesülnek csak kevés magyarnál.A kommunista diktatúra átmosta az emberek agyát.Egy évszázadokig csodálatos feudalista-kapitalista országból pár évtized alatt egy egy romot csinált.Derékbe törte az emberek lelkét és tönkre tette a mentalitást. "


Már ne haragudj, de ezt megcáfolnám. Szerintem te nem sok magyar embert ismerhetsz, hiszen nem is sok él már kis hazánkban, de rájuk szerencsére a leírt tulajdonságok a legjellemzőbbek.

2012. jún. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:

"Sajnos ezek nem érvényesülnek csak kevés magyarnál"


Jahogy kevés magyarnál! Igen és ők a magyarok. A többiek szinte kivétel nélkül keveredtek a történelem során más népekkel és számtalan olyan negatívumot hoztak hazánkba melyek az ősi magyar emberektől igen távol áll.

2012. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
94%
Ezt megcáfolom.Német származású magyar vagyok és nem vagyok irigykedő meg szomszéd tehenet megdögleni kívánó.
2012. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
100%

-hűség: Ezért nő a válások száma drasztikusan?

-hazaszeretet: Ezért nemekül a fél ország, hogy meg tudjon élni külföldön?

-összetartás: :D Nézd már meg csak egy kérdést, és a rá adott válaszokat! 2 magyar 3 felé húz.

-tolerancia: Ezér van annyi zsidó kérdés nap mint nap?

-szorgalom: Ez valóban igaz sokakra, de az ország egy része lusta tanulni is, nemhogy dolgozni. Nézd meg hány elhanyagolt, parlag kert van most!

-műveltség: Ez sem igaz feltétlenül mindenkire. A többségre sehol a világon nem igaz. Még azt sem tudják helyesen írni, hogy magyar. (Ez egy melléknév, nem tulajdonnév, hogy Magyar szót így írjuk.)

2012. jún. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
96%

"Nem, sőt épp a magyar emberekből hiányzik ez. Nekem például az egész rokonságom tiszta magyar eredetű és senkire sem jellemző."


Remélem benne vagy egy genetikai vizsgálatban! :)

2012. jún. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
86%

A magyar mentalitásra talán nincs is jobb példa, mint az ismert vicc:


A pokolban van három üst: az egyikben amcsik, a másikban németek a harmadikban magyarok főnek?

Az amcsikat több ördög vigyázza, hogy ki ne másszanak, korbács, tűz, stb. A németeknek csak egy tábla van az üst tetejére téve: kimenni tilos, és ők illedelmesen mennek vissza főni. A magyaroknál semmi. Miért? Mert ha valaki ki akar mászni, a többiek úgyis visszarángatják.


A magyarok ISZONYATOSAN pesszimisták, pedig nem annyira rossz a helyzet, mint ahogy előadják. Panaszkodnak, irigyek, és nem segítik egymást, hanem inkább áskálódnak egymás ellen.

2012. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Pár sztereotípia összegzése ami kül és belföldön kialakult,semmivel nem igazabb persze mint a többi:


Én (illetve akik helyeselnek nekem ) mindenben igazam/unk van a többiek minimum tévednek(plusz választott jelzők).


Utálja a gazdagabbat, lenézi a szegényebbet tönkreteszi a vele egyenlőt.


Dögöljön meg a szomszéd tehene a gazdájával együtt mentalitás.


Rendkívül közönyösek egyben rosszindulatúak vagyunk az ismeretlenekkel szemben,csak a balkániakkal ellentétben csak gondolatban verjünk agyon és erre a toleranciára állatira büszkék vagyunk.


Mindenkit csak a háta mögött merünk szidni ,de akkor acélosan.


Magyar honfitárssal amikor elbeszélgetünk ,az atomfizikától kezdve politikától a fociig bármiről bármiről lazán ,de amikor az anyagi helyzetet kérdezi meg a másiknak valaki ártatlanul,úgy reagálunk mintha az egyik vesénket kérték volna el.


Mi vagyunk az egyetlenek a világon akik az útra szánt szendvicset még az indulás előtt megesszük .


Itt senki nem csinál semmit mégis minden elképzelhető dolog megtörténik.


Senkinek nincs véleménye semmiről csak masszívan utáljuk az ország 99,9%-át.

2012. jún. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!