Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyar mentalitás"?

Mi az a "magyar mentalitás"?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam/olvastam már, hogy valaki valami negatív dologgal kapcsolatban a magyar mentalitásra hivatkozott, de nem fejtették ki bővebben, hogy mire is gondolnak. Leginkább politikai témáknál jött ez elő, ezért tettem fel ide a kérdést.

2012. jún. 21. 13:56
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
73%

Nem véletlen vagyunk most ilyenek. Nem ez a magyar virtus, ami most folyik itt.


http://www.youtube.com/watch?v=ou7aoIEvXcg

2012. jún. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
28%

#13: ,,Nem érzed, hogy kicsit kilóg a lóláb a felsorolt példáiddal? A németek miért németkedtek volna, ha az egyesülés csak idő kérdése volt és meg is történt? Ezzel szemben mi mikor a büdös életbe kapunk vissza olyan területeket, ahol már többnyire magyar sem él? Látod a kettő közötti különbséget? Az egyik valós, reményteli dolog; a másik balga, gyerekes vágyakozás elérhetetlen dolgok iránt."


Jujjjj, na EZT nem kellett volna, ötmillió magyar szerintem nem egy ennyire lefitymálandó létszám, de te tudod...

2012. jún. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
58%

http://www.youtube.com/watch?v=hm8ELdbW4O4


Ha egy kicsit érezni akarjátok magatokban a magyar virtust, akkor a zene nagyon jó eszköz ennek felébresztésére. :)

2012. jún. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
2012. jún. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
90%

Az egyik kommentelő írja:


"Félixet és Magdit Hungarikumként minden hazánkba látogató külföldinek meg kellene mutatni. Ez a zene a magyar kultúra, és a magyar lélek kristálytiszta esszenciája. Benne van a hamisítatlan magyar virtus, ami itt bizsereg minden sejtemben, a génjeimben, miközben ezt a zenét hallgatom. Elképesztő."

2012. jún. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem az állandó kételkedés, mások lebecsmérlése, okos -tojáskodás, szájkarate és egy ugynevezett "cigány" tulajdonság,ami nem más mint mézes-mázos beszéd , intrika, mások szidása továbbá másokba keresni a hibát és hetet havat rászórni a másikra, de ha szüksége van a másikra akkor erőszakoskodni és szinte kötelezettségszerű segitség elvárása.És legfőbbkép sajátban a fát,de más szemében a szálkát is észrevenni. Elnézést, hogy ennyi rosszat leirtam a magunk mentalitásáról,de az utobbi években ÉN bizony ezt tapasztalom és a nemzetközi visszatükrözés is ezt igazolja pedig a kormány nem a nemzet.
2012. jún. 21. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
90%

"Jujjjj, na EZT nem kellett volna, ötmillió magyar szerintem nem egy ennyire lefitymálandó létszám, de te tudod..."

Az az öt millió nem egy kupacban él, ugye tudod? Erdély kivételével mindenhol masszívan beolvadnak és fogy a számuk és arányuk is. Azt meg sem említem, hogy az elcsatolt területek milyen kis hányadát teszik ki... És ezzel nem lefitymálni akartam a külhoni magyarokat, csak épp gyerekes dolognak tartom ezt a "mindent vissza!" és "lesz még, lesz még..." hozzáállást. Egyébként meg te tudod...

2012. jún. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
66%

Magyar mentalitás régen:

- empátia

- nagy temperamentum (vagy nagyon nagy boldogság, vagy nagy búskomorság)

- harciasság

- büszkeség


Magyar mentalitás ma:

- "Ha már az én lovam megdöglött, dögöljön a szomszéd lova is!"

- a gazdagok iránti gyűlölet (azt is gyűlölik, aki tisztességes munkával gazdagodott meg, mivel a mai magyar szerint ilyen nem létezik)

- a szegény ember rendes ember

- "Az én helyzetem sokkal rosszabb, mint a tied!"

- ha közszférában dolgozik, az a baj, a magánszférában dolgozik, az a baj

- "Utálom azt, aki a közszférában dolgozik, mert az én adómból ő ne gazdagodjon!"

- "Utálom azt, aki a magánszférában dolgozik, mert az biztosan adócsaló!"

- "Ha neked jól megy, akkor te nem vagy tisztességes ember!"

- "Szar az életem, de én ez ellen nem tehetek semmit..."

- "Én vagyok a legjobb, ezért nem jutottam sehova!"

- sunyiság

- nem egyenes jellemre vall a mai magyar mentalitás

- felfelé nyal, lefelé tapos

- stb.


Nem tudom, hogy ebben az országban miért változtak meg ennyire az emberek...

2012. jún. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
90%
Birka gondolkodásmód
2012. jún. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!