Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik miért akar külön...

A jobbik miért akar külön iskolát a cigányoknak cigány pedagógusokkal? Ez talán az USA-ban bejött 60-70 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:19
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:

Hát az eddigi, többszáz éves eredmények nem éppen azt igazolják, hogy nincs szükség a szegregációra.


Mindegy, ki akarja ezt bevezetni; lassan már nincs más járható út.

2012. júl. 6. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
Nem akarok én bizonyítani semmit. Viszont vicces a hátrányos helyzetre hivatkozni, ha a cigányok antiszociális magatartása a téma. Amúgy szerintem a helyzetük épphogy előnyös, a magyaroknak, sváboknak, szlovákoknak nincs felzárkóztatási programja.
2012. júl. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:

Ja, kérdező!


Azt tudod, hogy most ősztől csak 16 éves korig fog járni a családi? És azt, hogy miért vitték le a tankötelezettség korhatárát?


Elárulom neked: azért, mert - az 1. esetben - az iskolából renszeresen lógó diákokat (akik között még mindig több a cigány) pénzelni érettségiig (vagy 20 éves korukig) hihetetlen pénzösszegek havi kib*szára az ablakon, ami nem folyik vissza.


A 2. esetben, pedig arról van szó, hogy eddig azt a diákot, akit eltanácsoltak, na annak köteles volt az eltanácsoló intézmény másik iskolát keresni, ergo a problémát áttolták máshová, ezzel megkeserítve mások életét - főleg az új iskola diákjaiét.


Most, hogy ki lehet már őket rúgni és nem kötelező másik iskolát keresni, a renitens - és többségében cigány - diákok kénytelenek lesznek megérteni, hogy az iskola és a normális viselkedés az egyetlen kiugrási lehetőség.

2012. júl. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim válasza:
Most komolyan mikor öljük már meg őket?? Mindig csak a baj van velük...
2012. júl. 7. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

"Azt tudod, hogy most ősztől csak 16 éves korig fog járni a családi?"


Legalább hülyeséget ne írjatok már.


1. Nincs családi pótlék, iskoláztatási támogatás van, amit eddig is csak akkor kapott a család, ha a gyerek rendszeresen járt iskolába

2. A tankötelezettségi kor leszállítása nem jelenti azt, hogy tovább nem járhat valaki iskolába, ha 16 év fölött is tanulni kíván, az iskoláztatási támogatás természetesen továbbra is jár.

2012. júl. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
KÉRDEZŐ; Az ilyen kérdéseket a magadfajtáknak kellene megoldaniuk mert az ilyen emberek miatt vagyunk tele velük! Engedj be őket, jó lesz nekünk, Hát ku.rva jó lett mondhatom! Ha ennyire a szíveden viseled a sorsukat költözz be közéjük!
2012. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
90%

Én abszolút nem vagyok jobbikos, de ebben a tervezetben semmi kivetni valót nem találok...

Cigány iskolák mindig voltak, és lesznek is, legfeljebb az elnevezés változik. Régen a rendszerváltás előtt voltak tipikus cigány iskolák, most gettós iskolák vannak az inkább hátrányos helyzetű emberekek (valjuk be zömmel cigányok által lakott területen....). Kik járnak oda? Nyilvánvalóan akik azok a környéken laknak, tehát mélyszegénységben élő emberek, akikről igenis be kell vallani, hogy más kulturájuak más értékrenddel rendelkezőek...

Én nem pedagógus vagyok, hanem szociális munkás, de azt vallom, hogy az oktatásban az integráció gyakorlatilag megvalósíthatatlan. Egy mélyszegénységben élő gyermek amikor iskolába megy sok esetben azt se tudja hogy kell fogni a ceruzát, hogyan beszéljen a pedagógusokkal, hogyan viselkedjen az iskolában, nem ismeri sok esetben sajnos az általános higéniai szabályokat se... Máshol kell elkezdeni az oktatásokat, és elöször más dolgokra kell megtanítani őket.

Egy középosztálybeli jól szocializált gyerek, ha iskolába megy, azt tanulja meg hogy kell irni olvasni.... Neki nem kell elmagyarázni a legtöbb esetben az általános viselkedési és higéniai szabályokat....

Pont emiatt lenne képtelenség a két csoportot az oktatásban egy kalap alá venni és együtt tanitani. A mélyszegénységben élő gyereknek is rossz lenne mert túl magas lenne a mérce, de a középosztálybelinek is mert nem tud haladni. Végezetül a pedagógusnak is jobb lehet ha csak egy csoportra koncentrál...

Azzal is egyetértek hogy sok esetben a szegregált iskolákba mennek a legrosszabb, legalkalmatlanabb pedagógusok. Pont ezen kéne változtatni: ide kéne vinni a legjobbakat, vonzóvá kéne tenni a pedagógusok számára a hátrányos helyzetű gyerekek oktatását. Úgy kéne alakítani, hogy fantáziát, kihívást lássanak benne.

Én azzal is egyetértek, hogy az ilyen iskolába inkább cigány pedagógusok tanítsanak, illetve, hogy törekedjünk, minél több cigány pedagógus képzésére.... (de ha már itt tartunk akkor nem csak pedagógust, de a védőnő, szociális munkás, rendőr képzéseket is vonzóvá kéne tenni a cigányok számára...) Valaki irta, hogy igy elértéktelenednek ezek a képzések, meg hogy gyorstalpalók lennének. Igy tényleg nem érnének semmit. De milyen gyorstalpalókról beszélünk? Egy tanítóképző mindig négy év volt, nincsenek gyorstalpalók. Az, hogy emelkedjen a cigány értelmiség száma, nem egy két év alatt valósulna meg, hanem 10 - 20 év alatt...

A másik,hogy a hasonlóhoz mindig közelebb érzi magát az ember. Emiatt könnyebben is hallgat rá, sőt ez esetben még a gyermek példaképének is tekintheti a pedagógust (mert ő is cigány, ő is leérettségizett, ő is elvégzett egy főiskolát, kiemelkedett...). Egyébként a cigányok általában jobban hallgatnak a cigány pedagógusra vagy szociális munkásra. Egyszerűen azért mert közöllük való. Én is cigány vagyok, és ezt a saját példámon látom, sok magyarnak 2x annyi erőfeszítésbe kerül megtalálni velük a közös hangot...

2012. júl. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:

Ez nem volt rossz ott sem. Meg lehetne kérdezni a cigányokat (nem a falvédőket, uzsonnásmosdatókat), hogy ők mit akarnak.


Az USA - ban még 10 évvel ezelőtt is a Greyhound buszokon minden sofőr néger volt, és fehérek elöl ültek a feketék hátul. Teljesen önként. Évtizedekkel azután, hogy a nagy polgárjogi mozgalmak tiltakoztak a faji megkülönböztetés e formája ellen.


De sok más helyen is van szegregáció, nem hivatalosan, de így működik.

2012. júl. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim válasza:
100%

Megpróbálok kerülni minden moralizálós, liberális marhaságot és nem teszek szélsőséges kirohanásokat sem. Egyszerűen tényeket fogok leírni.


Borsodi vagyok, szóval születésemtől fogva ismerek cigányokat. Kb. 2 rendes családot ismerek, ez legyen összesen mondjuk 10 fő. A többi, akit ismerek, vagy akivel kapcsolatba kerültem, sajnos alátámasztja a cigányok általános hírét. Megjegyzem azt is, hogy idáig ahány utcai rendbontást, vagy verekedést láttam, azokban cigányok szerepeltek. Ez tény és nincs mit magyarázni rajta.


EZ nem magyarországi probléma, minden, cigányok is lakta országban előjön. Legutóbb Görögországban láttam ilyet. Gyakorlatilag tátva maradt a szám. EGy külföldiek által sűrűn látogatott részen egy kisebb tábor működött. A ruhák az utcára pakolva, a gyerekek csupaszon koldulnak, a széklet ( szó szerint ) az út és a járda közepén hevert!!

Halkan jegyzem meg, hogy attól, hogy valakinek nem jók az anyagi körülményei, nem kellene a betonozott út KÖZEPÉRE ürítenie...


Kicsit olvasgattam és kiderült, hogy már II. József idején is sok probléma akadt a cigánysággal. Ezzel kapcsolatban azon gondolkodtam, milyen érdekes, hogy tízezres embertömegek (kunok, avarok, alánok, szászok, magyarok, románok, stb. ) voltak képesek egymásba beolvadni nyom nélkül, de több száz év alatt a cigányság esetében sem a beilleszkedés, sem a beolvadás nem történt meg. Mindent azért nem lehet a rasszizmusra fogni...


Szintén érdekes, hogy a jogokat féltő liberálisok tömegei gyakran kerülnek ki mondjuk Budapest II. kerületéből. Sajnos a Rózsadombról nem lehet ebben a témában hitelt érdemlően nyilatkozni, így ezek véleménye sosem érdekelt, mivel súlytalan a meglátásuk. Aki szerint a magyarok nem engedik a felzárkózást, azoknak esetleg érdemes lenne ellátogatni Sajókazára, Prügyre, vagy Miskolc egyes részeibe.


Nyilván minden csoportban vannak jók és rosszak, de a fent előadottak 90%-ban igazak szinte bárhol. Nekem nem előítéleteim, hanem tapasztalataim vannak. Tegyük azért hozzá, hogy van néhány (nagyon kevés) cigány ember, akit nagyon kedvelek, iskolában pedig ez egyik legjobb barátom félig cigány volt. Egy kis apropó, hogy a cigányokat ő sem szerette különösebben. :)


SZóval én megértem azokat a szülőket, akik nem szeretnék, hogy a gyerekük cigányokkal járjon iskolába. Emlékszem, milyen volt az én iskolám régen és tudom, hogy mivé lett mostanra. :( AZ a lényeg, hogy nem szabad elvakultnak lenni, fel kell ismernünk, ha valaki jó, de a liberális elvakultság veszélyesebb lehet az indokolatlan, elutasító szélsőségnél is. Egy ideális világban nyilván minden embert külön ítélnénk meg. Szerintem nem élünk ideális világban.

2012. júl. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 Andizsuzsi ***** válasza:

"Egy mélyszegénységben élő gyermek amikor iskolába megy sok esetben azt se tudja hogy kell fogni a ceruzát, hogyan beszéljen a pedagógusokkal, hogyan viselkedjen az iskolában, nem ismeri sok esetben sajnos az általános higéniai szabályokat se... Máshol kell elkezdeni az oktatásokat, és elöször más dolgokra kell megtanítani őket."


Ezért lesz kötelező 3 éves kortól óvodába járni, hogy a gyerekek 7 éves korukig szocializálódjanak, felzárkózzanak.


Még egyszer megkérdezem. Ki és minek alapján döntené el, hogy egy cigány kisgyereknek szüksége van-e, vagy nincs szegregációra?

2012. júl. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!