Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik miért akar külön...

A jobbik miért akar külön iskolát a cigányoknak cigány pedagógusokkal? Ez talán az USA-ban bejött 60-70 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:19
1 2 3 4 5 6
 51/54 Andizsuzsi ***** válasza:

"Én nem diszkriminálnék egyetlen informatikust vagy közgazdászt sem, aki állásinterjúra jelentkezik, de nincs köztük egy cigány se. Miért? Mert írni-olvasni sem tudnak, nemhogy még főiskola."


Egyrészt ebben nincs igazad, mert vannak a felsőoktatásban cigányok, bár kevesebben, mint kellene.


Oldalakkal ezelőtt írtam egy cigány fiúról, aki most maradt ki tőlünk az általános iskolából. Kiemelkedő eredménnyel végzett, német tanulmányi versenyen országos 10. lett. Sosem fog nálad sem informatikusként, sem közgazdászként jelentkezni. Miért? Mert a családjának szüksége van a keresetére. Nem 7-9 év múlva, hanem minél előbb. Ezért jelentkezett szakmunkásképzőbe, hiányszakmára, mert addig is, amíg azt tanulja magasabb ösztöndíjat kap. Szüksége van rá a családnak.

Na az ilyen gyerekeket nem lenne szabad eleresztenie a rendszernek. Tudom, hogy nagyon kevesen vannak, de pont ezért, őket kellene az államnak kiemelten támogatnia, mert ők - és az ő gyerekeik jelenthetnék a megoldást.

2012. júl. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/54 anonim ***** válasza:
Fantasztikus. Akkor tedd fel a kérdést, hogy az elszigetelt példád miért nem érvényes rájuk általánosságban. És nehogy elkezdd a kirekesztésről szóló hülyeséget megint, mert egyszerűen nem igaz.
2012. júl. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/54 Andizsuzsi ***** válasza:
Nem beszéltem kirekesztésről eddig sem. És pont arról beszélek, hogy az elszigetelt példákat kellene erősíteni, és nem rálegyinteni, hogy néha-néha ez is előfordul, és akkor mi van. De neked hiába mondom, mert szerinted mind egyforma, és magasról szarod le azt a kevés kivételt is, akikkel lehetne valami elmozdulást elérni.
2012. júl. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/54 anonim ***** válasza:
Pont, hogy nem szarom le. Viszont azt sem tudom elfogadni, hogy állandóan a többségi társadalomban keresi mindenki a hibát, miközben a normális hozzáállásra csak némelyikük hajlandó.
2012. júl. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!