Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jobbik miért akar külön...

A jobbik miért akar külön iskolát a cigányoknak cigány pedagógusokkal? Ez talán az USA-ban bejött 60-70 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 18:19
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:

Nem írok hülyeséget, szimplán nem feltétlen kormányzati médiát olvasok és hallgatok (és nem vagyok liberális), ezért tudomn, hogy most ősztől 16 éves koroig fog járni a családi.


A neve meg k*rvára mindegy; a lényeg az, hogy a finanszírozhatatlanná vált a lógósok támogatása, és az is megszívja a rendelkezést, akinek valóban segítség volt a csp, és nem elb*szni való pénz.

2012. júl. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:

Ki és mi alapján dönti el, hogy szükséges e az iskolai szegregáció???!!!

Szerintem: pedagógusok, pszichológusok, gyógypedagógusok, többfordulós szintfelmérő- elbeszélgetés- képesség és készségvizsgálat után....

Nem a bőrszínt kell nézni. Hagyjuk jelen esetben hogy cigány, mert itt nem az számít, hogy ki milyen etnikumba tartozik. Hátrányos helyzetű alulszocializált gyerekekről lenne szó ,ideális esetben, akik ezzel egy plusz lehetőséget kapnának, hogy spec. iskolába mehetnének, egy komplex szakértői vizsgálat után, ahol megindulna a felzárkóztatásuk.

2012. júl. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 Andizsuzsi ***** válasza:

Utolsó! Szerinted egy alulszocializált gyerek mitől fog szocializálódni, ha olyan iskolába jár, ahol csak ilyen gyerekek vannak? És újra megkérdezem: ki dönti el? Vagy minden iskolába jelentkező gyereket elküldünk vizsgálatra, vagy valaki mégiscsak ránézésre dönt?


A kormánynak van egy nagyon jó döntése (kevés ilyet tudnék felsorolni, de ez tényleg az), a 3 éves korban való kötelező óvodáztatás. Az óvodában ugyanis kiderül, hogy melyik gyerek küzd ilyen problémákkal, és van idő, lehetőség (reméljük lesz szakember is hozzá), hogy a hátrányokat leküzdve kerüljenek integrált iskolába. Mert a szocializáció egyik alapja a jó példák követése. A szegregált iskolákban csak a hozzá hasonló rosszat látja a gyerek, nincs követendő példa.

2012. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:

akkor lassan az elejétől

3 éves korban kötelező az ovodáztatás. Nagyon jó szerintem is, de lesz olyan akinél ez nem lesz elég.

Ki dönti el, ki kerül specibe? Irtam, szakértői vizsgálat alapján: pszichológus, gyógypedagógus, pedagógus...

2012. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:

hogy fog ott szocializálódni amiért ott csak hozzá hasonló gyerekek vannak?

Hát nem a hozzá hasonló gyerekek látványától, társaságától, hanem a gondos pedagógiai munkától.

Ezért irtam korábban mekkora hangsúlyt kéne fektetni a pedagógus képzésre...

2012. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Az óvoda csak 1 évig kötelező, egyébként a mostani nem cigány pedagógusok is kritikán aluliak. Manapság az megy tanárnak aki máshová nem kell.
2012. júl. 8. 11:38
 47/54 Andizsuzsi ***** válasza:

Az óvoda csak 1 évig kötelező - most. Az új Köznevelési Törvényben 3 éves kortól.

Egy ember sem fog pedagógustól szocializálódni. Az nem olyan, amit könyvekből lehet megtanulni. A cigányság pont azért tart ott, ahol, mert több száz éven át szegregáltan élt. Valaki itt korábban azt írta, hogy a szocializmusban jól működő cigány iskolák voltak. Ha jól működtek volna, akkor most nem lenne itt a kérdés, hisz az akkor iskolába járók gyerekeiről, unokáiról beszélünk.

A cigány kisgyerekek szocializálódtak. Ahhoz a közeghez, amiben felnőttek. Megtanulták annak a szabályait, elvárásait, ahhoz igazodnak. A gond az, hogy ezek az elvárások nem egyeznek a társadalom elvárásaival. De azt senki sem gondolhatja, hogy a többségi társadalomból kirekesztve, a szabályokat elméletben megtanítva, majd az életbe kilökve őket azt tudják-akarják alkalmazni.

2012. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
Én komolyan gondolom, mert valahogy a szlovák kisebbségi gyereknek sikerül, a románnak sikerül, a határon túli magyarnak a magyar iskolákban sikerül. Mind kisebbségek abban a közegben, amelyben vannak, és nincsenek problémáik. Érdekes.
2012. júl. 8. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 Andizsuzsi ***** válasza:
Én ebből itt kiszállok, mert csak elbeszélgetünk egymás mellett. Az általad említett kisebbségeknek sosem voltak szocializációs problémáik, sosem éltek szegregáltan. Egészen más problémákkal küzdenek ők, mint a cigányok. Addig, amíg a társadalom többsége elutasító azokkal szemben is, akik tennének a beilleszkedésért, dolgoznak, gyereket nevelnek tisztességesen, de a bőrük és a nevük alapján ítéljük meg őket, addig nem lesz változás.
2012. júl. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:
Nem beszélünk el egymás mellett. A különbség abból adódik, hogy ők akarnak tenni magukért, a cigányok meg nem. Az erdélyi magyarokat gyűlölik pusztán a nemzetiségük miatt, mégis kijárják az iskolát, dolgoznak. A cigány ezt megteszi? Nem. End of story. És ne gyere azzal, hogy a művelt, dolgozó cigány utálva van. Én nem diszkriminálnék egyetlen informatikust vagy közgazdászt sem, aki állásinterjúra jelentkezik, de nincs köztük egy cigány se. Miért? Mert írni-olvasni sem tudnak, nemhogy még főiskola.
2012. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!