Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Előfordulhat Magyarországon...

Előfordulhat Magyarországon választási csalás?

Figyelt kérdés
Ha igen, hogyan lehet kivédeni?
2012. júl. 6. 20:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Egy-egy megfigyelő kevés. A figyelmük ellankadhat, kimehetnek wc-re, lefizethetik őket nagyobb összegekkel stb


A szavazatszámlálást és újraszámlálást élő HD minőségű webkamerákon keresztül kellene online közvetíteni, minden egyes helyszínről sok szögből! :D Miért nem vezetik ezt be sehol, nem ez lenne a korrekt?

2012. júl. 6. 22:06
 12/23 A kérdező kommentje:

"Ki lehetne védeni,ha az internetre nyilvános oldalra minden körzet saját kezűleg töltené fel.De ez éppen a csalás lehetősége miatt nem fogják bevezetni."


Lehet, hogy rosszul tudom, de mintha Mexikóban ez így menne, mégsem zavartatták magukat, hogy és az internetes feltöltések és a számlálóbizottságok eredményei között ég és föld különbség volt, azt fogadták el amit számoltak oszt jónapot!


Sajtó miért nem lehet bent a teremben kamerákkal? Valaki figyelte már, hogy a szavazatszámlálók életszínvonala mennyivel nőtt egy-egy választás után? :D Na jó félig viccelek, de félig tök komolyan mondom, hogy nem tudok megbízni a szavazásban, főleg ha a fidesz intézi :(

2012. júl. 6. 22:11
 13/23 anonim ***** válasza:
Vagyunk így ezzel egy páran még rajtad kívül...
2012. júl. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
Persze, a számlálók, ha valaki lefizeti őket, szívesen úgy számolnak, hogy az illetőnek kedvezzen. Nem is rég láttuk azt is, hogy nyugodtan lehet a hivatalos zárási idő után két órával még sorban állni, nekem senki ne próbálja meg bemesélni, hogy ott nem az utolsó pillanatban lefizetett polgárok álldogáltak, nem beszélve a buszoztatott emberekről... Kivédeni szerintem egyrészt úgy lehetne, ha végre lenne jó választási lehetőség is, nem csak "kisebbik rossz" (ez nem fog megtörténni), másrészt talán az elektronikus szavazás bevezetésével, de most nem kellene még arra is milliókat/milliárdokat költeni.
2012. júl. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Robotokkal se lehet megoldani, amúgy már létezik szavazógép, a problémáit itt tekintheted meg:


http://www.youtube.com/watch?v=-PLTZxLNTUk

2012. júl. 7. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"Persze, a számlálók, ha valaki lefizeti őket, szívesen úgy számolnak, hogy az illetőnek kedvezzen."


Ahhoz már szervezetbűnözés szerű módszer kell. A szavazatokat kb. 5 ember számolja körzetenként, ők mind más pártállásúak és van független biztos is. Ha egy körzetet meg is tudsz venni, azzal még nem mész semmire. De a következő választás (kék cédulás) érdekes lesz, amikor a külföldiek képeslapon fognak szavazni (persze nekünk adózó magyaroknak orrba-szájba igazolnunk kell magunkat)

2012. júl. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

IGEN


Sör és pacal pöresz jó lesz a voksodért? (Ron Werber)

2012. júl. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
A lefizetést nem tartom valós veszélynek, mert elfogadom a pénzt, aztán arra szavazok akire akarok, nem? Bár nem voltam még szavazni, de nem úgy megy, hogy adnak egy lapot és titokban x-szelsz függöny mögött?
2012. júl. 7. 18:05
 19/23 anonim ***** válasza:

Oh te kis lelkes demokrata. :))

A jelszó:

Láncszavazás! Érted?! Láncszavazás!

Nézz utána, hogy az én ötletem nyomán, hogy is ment anno a szavazás sörért és pacalért.

Üdv kis barátom

Ron Werber

2012. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Elillanó tintás golyóstoll a választófülkékben!
2012. júl. 7. 21:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!