Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hasznos az MSZP-nek a Jobbik...

Hasznos az MSZP-nek a Jobbik térnyerése?

Figyelt kérdés

Számomra nyilvánvaló, hogy a jövő évi választást a Fidesz nyeri meg. Az MSZP-nek is csak egy célja lehet, hogy megakadályozza a Fidesz 2/3-os többségét. Épp ezért gondolom azt, hogy nekik nagyon is jól jött a Jobbik ilyesfajta megerősödése.

Mivel az MSZP-t a magyarok nagy többsége utálja, azt nem érhetik el, hogy rájuk többen szavazzanak, de a Jobbikon keresztül elvehetnek a Fidesztől szavazatokat. Szerintem ezért próbálják az emberek számára egyre szimpatikusabbá tenni a Jobbikot, feloszlatják a Gárdát, brutális rendőrtámadással mártírokat csinálni a Gárdistákból stb. Mivel őket úgyis utálják, akiket ők bántanak, azokat az átlagember szeretni fogja.

Szerintem ez lehet az egyetlen értelmes magyarázata a múlt szombati brutális rendőrtámadásnak. Ezzel is nőtt a Jobbik támogatottsága. Az meg azért számomra elég valószerűtlen, hogy a Jobbik és a Fidesz együttműködjön, a Fidesz egy beképzelt, senkivel együtt nem működő párt, a Jobbik pedig az összes parlamenti pártot utálja. Ha én MSZP-s vezető lennék, örülnék a Jobbik térnyerésének.


2009. júl. 12. 19:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
áááááh, ember!!! még mindig nem látod hogy a fidesz és a mszp-t szabadkőművesek irányítják?! mindegy kire szavazol, úgyis ők lesznek a hatalmon!
2009. júl. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon tévedsz. a Fideszt és az Mszpt is ugyan azok irányítják, így olyan mindegy nekik hogy ki van hatalmon. Egyetlen közös céljuk van: A Jobbik ellehetetlenítése. A múlt heti akció arra volt jó, hogy elvegyék az emberek kedvét a tüntetéstől, meg a Gárdától, de pont fordítva sült el a dolog.
2009. júl. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
37%

Hát szerintem ez inkább félelmet kelt az mszp.ben azért mert az ő táborukból nagyon sokan szavaztak a jobbikra, mivel a fideszre nem szavaznának. Az mszp.-nek az lenne a jó, ha vissza tudná nyerni a szavazóit a jobbiktól és az átpártoltakat a fidesztől. A jobbik térnyerése a két politikai "nagy hatalom" legitimitásának elvesztése miatt valósult meg néz meg számos külföldi politikai dolgot ott is akkor nyert teret a szélső jobb amikor a többi párt csak saját magával foglakozott s nem az emberekkel.

A Fidesznek nagy húzása lenne ha vérvonal frissítést hajtanának végere elsősorban Orbán kivonását a politikából, több Fideszes ismerősöm is azért nem szavazott oda mert ő még ott van és egy hatalomra éhes ... még sorolhatnám milyen embernek tartják, de ezt lehetne sorolni D.F.T aki akkor lett diplomás mikor miniszter lett milyen meglepő hozzátenném a szocik sem jobbak. Így azsem nem maradt sok párt akire lehet szavazni az szdsz mint Kóka birodalom kizárva. Szerintem a jobbik nagyon jól csábította át a bizonytalankodókat a szociktól. A fideszre meg meg kéne gondolni hogy szavaznak e mert ha 2/3 nyernek akkor nem sok jóra számíthatunk (diktatúra) szintű. Gondoljunk csak bele logikusan egy párt aki még az alkotmányt is megváltoztathatja borzalmas. Annak sem szabad bedőlni ha ők nyernek akkor minden rosszat megszüntetnek mert at fogják mondani amit már tettek, hogy nem tudtuk, hogy ilyen rossza helyzet. Ne feledjük azt sem, hogy pl a benzin jövedéki adóját ők nem csökkentették amikor még lehetett volna egy bizonyos mérték alá (EU miatt), most meg már az alá nem is lehet. NEkik is köszönhetünk jó sok sz@rt. Csak a fidesz hívők elvakultak is és hajlonganak Orbán előtt mint régen Kádár előtt tették a kommunisták, csak ezt is elfeljetik. Ha jót akarunk akkor egyik párt sem kerülne hatalomra hanem valami teljesen új.

S mindeközben ami tanulságos az egész világ rajtunk röhög ugyanis ilyen intézkedések sehol sem születtek a recesszió felszámolására, a Fidesz meg nem véletlenül nem akar tényleges váltást, mert nem érné meg neki a megszorításokat nem akarják véghez vinni lásd előző hatalomra kerülésük egy növekvő gazdaságot vettek át a Bokros csomag után, vitathatatalnul gyengébbet hagytak a szocikra ezek meg mégjobban gyengítették.

Kíváncsi vagyok ezt meddig tűrjük mi birkák..

Ja és diplomásként nem menjünk ki külföldre mert itt tanítattak minkat, de könyörgöm a fizetés kint 4-5 x mit várnak mindent csak rombolnak

2009. júl. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
46%
Egyetértek ez előző hosszú beszélő vagyok mindent a tőke irányít tök mindegy melyik a párt csak az elenzék 40%pénzt kap zsebre a kormány meg 60at így megy ez
2009. júl. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Nem merném állítani,hogy a magyarok nagytöbbsége utája az MSZP-t,még akkor sem,ha a támogatottsága csökkent.A többség az összes pártot utálja,elege van belőlük,beleértve a Fideszt és a Jobbikot is.Őket csak a megrögött híveik szeretik,és ez legfeljebb a magyarok 25-30 százaléka,korántsem a nagy többség.Azt peidg,hogy ki nyeri meg a választásokat,majd eldőpl jövőre.A Fidesznek valóban nagy esélye van,de nem biztos hogy tud majd kormányt alakítani.

Egyébként pedig a mult szombati rendőrtámadás nem brutális akció volt,hanem jogos fellépés a feloszlatott Gárdával szemben.Még azt sem tartottam volna brutálisnak,ha börtönbe zárják őket.A törvényt nekik is bekellene tartani.

2009. júl. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Ha ez tényleg így van, akkor a Jobbiknak soha nem lesz esélye érdemeben befolyásolni semmit! Megnézem mikor lesz több szavazata, mint az MSZP-nek és a Fidesznek összesen!

Akkor az öszödi beszédet kik szivárogtatták ki?

Vagy csak szívatják egymást, hogy történjen már valami?

2009. júl. 12. 19:58
 7/18 A kérdező kommentje:

Az intézkedések meg nem feltétlenül a recesszió felszámolására születtek, hanem azért, hogy egyensúlyba hozzák az államháztartási hiányt.

Csak ebbe az egészbe az a szívás, hogy a válság leküzdéséhez gazdaságélénkítés kell, ahhoz pedig pénz! Pénzt viszont nem tudunk honnan elővenni, így is hitelekből működik az egész orszég!

2009. júl. 12. 20:00
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ennyi erővel azt sem lehetetlen elképzelni, hogy a Jobbikot is a szabadkőműves-zsidó nagytőke irányítja! Elvégre beszélnek ezt-azt, de a közeljövőben úgyse kerülnek kormányra, tehát nem tudjuk mennyire tartanák be az ígéreteiket.
2009. júl. 12. 20:02
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Persze, hogy nem a recesszióra én sem azt írtam az előbb, de a hiány betömésére sem jó meg a gazdaság élénkítésére sem ha több maradna nekünk akkor többet költenénk és nem hitelekből élne az emberek többsége mint most, de mivel hitelekből élünk ezért irányítja a tőke az országot
2009. júl. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
2009. júl. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!